При останніх оновленнях браузера Opera до версії 11.50 або при завантаженні з сервера 12.01 і встановленні на комп’ютер, спостерігалась слідуюча картина: невідомо для чого, розробники відключили функцію виводу останніх набраних адрес, яка викликалась стрілочкою вниз в адресному рядку. Особисто для мене це була надзвичайно зручна та необхідна функція, тому рішення необхідно було шукати.

Справа в тому, що в стандартних налаштуваннях Opera немає можливості ввімкнути цю стрілочку назад, тому прийшлось залізати в налаштування глибше. Але, як виявилось, багато користувачів не знають де і як це зробити, а можливість виводу останніх набраних адрес дуже зручна була для багатьох. В цій статті ми роглянемо де саме потрібно ввімкнути цю функцію і повернути улюблену багатьма Opera до звичного вигляду. 

Одного разу, при чергових оновленнях Opera, я помітив, що стрілочка в адресному рядку зникла. Я здивувався, адже до сьогоднішнього дня ні в одній версії цю функцію не відключали. Мені ця стрілочка була необхідна, адже під час роботи приходиться переходити по декілька десятків разів на різні адреси, а шукати в журналі чи виводити в закладки не зовсім зручно. Інше діло – клацнув стрілочку, вибрав з випадаючого переліку необхідний і все. А тут … Opera стала схожа на Google Chrome, де для того, щоб перейти на необхідний сайт, потрібно в адресному рядку вводити перші літери… ну незручно!

Для того, щоб повернути звичний функціонал браузера назад, необхідно зайти в налаштування. Але не в ті налаштування, які доступні при натисканні певної кнопки в панелі інструментів, а трішки глибше. Для цого прямо в адресному рядку, там де ми вводимо адреси сайтів, прописуємо слідуючу команду:

opera:config#UserPrefs

і тиснемо Enter. Таким чином ми повинні побачити перед собою панельку з більш точними налаштуваннями Opera. В цьому переліку шукаємо пункт Show Dropdown Button In Addressfield – ближче до кінця.

Ставимо напроти нього галочку.

і в самому низу натискаємо кнопочку “Сохранить”.

З’явиться ось таке віконце, з затемненим заднім фоном, яке говорить про те, що Opera потрібно перезапустити.

Після цого, стрілочка виводу набраних адрес з’явиться, як і в попередніх версіях.

Можливо цим розробники Opera хотіли покращити дефолтні можливості браузера, не знаю. Але те, що ця функція надзвичайно зручна та корисна – це факт. Подейкують про те, що перед тим, як прибрати цю стрілочку, було проведено опитування і більшість користувачів висловили думку, що замість цієї стрілочки їм зручніший автонабір адрес. Не знаю, не знаю …

По-перше, те, що автонабір зручніший, можна посперечатись, а по-друге – де це опитування проводили – невідомо.

Як би там не було, кому необхідно, прочитавши нашу статтю Ви будете знати, де і як стрілочку виводу набраних адрес можна ввімкнути.

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (ще ніхто не голосував)
Loading...