Вірус – це слово відоме, напевне, кожному з нас. Хто не стикався із зараженням компа, той з посмішкою читає статті та повідомлення про віруси, антивіруси, методи боротьби та профілактики. Але, коли жарений півень клює в одне місце, починається панічний пошук інформації та варіантів боротьби – як вилікувати, як видалити, як вберегти і т.д. Порад може бути безліч і на різні випадки життя. Найголовніша, звичайно, використання хорошого і надійного антивіруса. Хоча тут також однозначно порадити важко, буває що і найвідоміші антивірусні програми пропускають інфіковані файли. Але все ж таки, без антивіруса виходити в мережу я би навіть не радив, адже не секрет, що 90% вірусів користувач хапає саме з інтернету.

Найпоширеніший офлайновий спосіб підхопити інфіковані файли – це наші улюблені флешки. Найчастіше віруси потрапляють на комп’ютер з чужих USB носіїв або і з власних, які побували в чужих ПК (друзі, знайомі, комп’ютерні клуби…) Як же захистити свою флешку від вірусів? Звичайно, що існує безліч програм, які дозволяють сканувати флеш карту на предмет інфекції, але по-перше – не всі програми однаково ефективні, по-друге – наша задача вберегти саме флешку від вірусів, а не комп від інфікованої флеш карти (тут все зрозуміло: вставив флешку, просканував антивірусом і видалив чи вилікував).

Давайте розглянемо, як працює вірус на флешці і як він туди потрапляє. Зразу хочу сказати, що зараження флешки не обов’язково відбувається тільки тоді, коли Ви щось переписали чи зберегли на носій. Тут все зрозуміло – якщо файл інфікований, то визначити Ви зможете його тільки антивірусом вже у себе вдома (дуже часто зараза любить сидіти в архівах, так що будьте уважні). Але є такі флеш-віруси (назвем їх так), які записуються на наш USB носій просто після звичайного перебування в чужому компі, ми можемо навіть нічого на флешку не зберігати. Як же вірус потрапляє на флеш-карту?

Існують, так звані, autorun віруси, які і полюбляють найчастіше флеш-карти. Принцип роботи його дуже простий. На флешці створюється файл autorun.inf і при активації USB носія на будь-якому ПК запускається автоматично (autorun – автозапуск) та стимулює виконання процесу, шкідливого коду в тілі чи активації прихованого файлу. Ось нам і подарунок – троян, макро-вірус, мережевний черв’як та інші види зарази.

Дехто може сказати – та я завжди перевіряю флешку на своєму компі і в мене надійний антивірус. Так воно може і є, але Ви можете одного разу просто забути це зробити чи антивірус просто не встигне ідентифікувати заражений файл.

Сьогодні я хочу дати Вам одну цікаву і просту пораду, яка вбереже Вашу флешку від autorun-вірусів і Ви будете впевнені, що таким шляхом зараза на Ваш носій не потрапить. Звичайно, що для 100% впевненості необхідно перевірити флешку антивірусною програмою, але, по крайній мірі, від autorun.inf Ви будете захищені.

А порада дуже проста – обманути вірус. І так, зараження флешки розпочинається з потрапляння на неї вірусного файлу autorun.inf. Ну що ж, нехай, а ми зробимо слідуюче.

Відкриваємо звичайний Блокнот, AkelPad чи інший текстовий редактор, не важливо, який є в будь-якій версії операційної системи Windows, вибираємо Файл – Сохранить как…

Далі зберігаємо в будь-яке місце ПК (наприклад, на робочий стіл) порожній файл під назвою autorun.

В результаті ми повинні отримати на робочому столі файл autorun.txt – звичайний текстовий файл.

Тепер, нам необхідно з файлу autorun.txt зробити файл autorun.inf (не лякайтесь, не вірус – файл то порожній). Для цього клацаємо правою кнопочкою мишки по autorun.txt і вибираємо “Свойства”. Якщо Ви користуєтесь Total Commander, то розширення файлу можна змінити і там.

У віконечку, що з’являється, змінюємо розширення .txt на .inf

І тиснемо ОК. Система видасть нам попередження про те, що змінений файл буде недоступним, але для нас це не є важливо. Тиснемо “Да”.

Тепер у нас на робочому столі замість файлу autorun.txt з’явився файл autorun.inf

Давайте підсумуємо що і для чого ми зробили. Так як вірус створює на флешці шкідливий файл autorun.inf з вірусним кодом чи функцією запуску шкідливого процесу, ми створили такий же файл, але порожній, тобто без всіляких кодів. Тепер, просто переписуємо його на флешку.

І у випадку, коли вірус спробує створити на Вашій флешці файл autorun.inf з вірусним кодом всередині, то отримає меседж про те, що такий файл уже є. Мовляв, не хвилюйся, вірус, цей USB носій вже інфіковано. Але ми з Вами, роблячи тихенько хі-хі в стороні, знаємо, що наш autorun.inf абсолютно порожній. А перезаписати файл на флешці, замінити на свій, вірус просто не має змоги.

Тепер, плануючи подорож в інтернет-кафе чи до знайомих просто скопіюйте собі на флешку наш створений файл autorun.inf. Таким чином записати якусь заразу Вам на флеш карту вірус просто не зможе. Сам файл autorun.inf взагалі нічого не важить, так що місця у Вас на флешці менше не стане.

Ось так нечесно по відношенню до віруса ми поступили. Нечесно, але наші флешки будуть у безпеці. Потім Ви autorun.inf з флешки можете видалити, якщо він Вам буде заважати, а записати його знову на наступний раз. Але 0 байт навряд чи будуть відігравати велику роль.

Ось такий простий спосіб захисту флешки від autorun-вірусів. Розсусолювали ми довго, але сам процес створення файлу займе 1 хв.

Довгих років життя Вашим флеш картам.

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 5, середнє 4,80 з 5)
Loading...