Телефон Nokia – колись, в часи масової появи мобільних телефонів у населення, це словосполучення було синонімом “круто”, “модно”, “стильно” і т.д. Адже тоді в Україні фактично і не було хороших апаратів. Nokia, Siemens, Alcatel та Ericsson – ось і весь вибір пересічного українця в плані бренду мобільного телефону. Якщо девайси Siemens, Alcatel, Ericsson та інші змушували бажати кращого по якості, то телефони Nokia відрізнялись надійністю та безвідмовністю.

Тому мати апарат Nokia було дійсно круто. Особисто в мене, перший телефон від фінського бренду був Nokia 3310 – справжній мега-хіт продажу та популярності. Дістати його намагались різними шляхами – робочі і неробочі (потім здавались в ремонт), на іноземній мові (потім перешивались), з пошарпаними корпусами (купували нові панельки), але наявність самого апарату Nokia 3310 – це було щось. Пам’ятаєте?

Звичайно, потім з кожним роком почали з’являтись нові моделі, менші в розмірах, функціональніші, з кольоровими дисплеями, але 3310 завжди залишиться першим хітовим апаратом бренду Nokia. Довгі роки Nokia не пропускала нікого вперед, випускаючи все кращі та, беззаперечно, якісніші та надійніші моделі. Згадайте лишень Nokia 6220, 7610, 6620, 6230, 6230i, потім прийшли N70, N90, N91, N73 (ще один хітовий апарат), E50 (теж користувався), 6233 … перераховувати можна до безкінечності. Хороші були часи та телефони. Потім наступив переломний момент і Nokia відверто здала свої позиції. Корейська фірма Samsung, яка завжди дихала в потилицю фінам, вийшла в лідери.

Я завжди був прихильником Nokia, але прогрес, ринок та конкуренція зробили своє діло. Недавно Nokia оголосила про закриття своїх фінських філіалів, так що тепер придбати телефон “маде ін фінланд” вже неможливо. На горизонті мобільних технологій виникла нова зірка – Samsung.

Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy Z та інші – багатоядерні процесори та Android зробили своє діло. Ну немає Nokia зараз що протиставити Samsung. Нажаль.

Недавній випадок тільки підтверджує те, що Nokia конкретно в кризі. Можливо технічній, можливо проблеми за розробками … хто зна. Останнім часом фіни активно рекламували свої нові девайси гілки Lumia – Nokia Lumia 920 та Nokia Lumia 820. Можливо ці апарати і заслуговують на увагу і в технічному плані вони нічим не гірші від смартфонів Samsung, але …

Під час презентації в Нью-Йорку цих апаратів, вартість акцій відомої фінської марки обвалилась на цілих 16%, а це вже удар. Подейкують, що це сталось через не зовсім блискуче враження від апаратів та відмову фінів повідомити, коли ж вони планують надіслати телефони в роздріб. Видно, що процес занепаду пішов і “нокійцям” необхідно щось кардинально міняти в маркетингових напрямках та технічних ідеях.

Я не спеціаліст в мобільних технологіях, але, на мою думку, велика любов Nokia до Windows Phone – помилковий напрямок. Все ж таки користувачам більше припав до серця Android, який активно впроваджують корейці. Про це говорять всі дані та фінансові дослідження – втратити майже 80% вартості акцій за неповних два роки – це фінансовий провал.

Та не будемо передчасно хоронити Nokia. Все ж таки працюють там не пацани з рогатками – технічна база серйозна. Від кризового часу та невдалих економічних процесів не застрахований ніхто. Десь глибоко в душі в мене жевріє надія, що мине деякий час і на небосхилі мобільних технологій з’явиться оновлена Nokia II і засуне за пояс корейців. Все ж таки Nokia на ринку з 1865 року, а Samsung з’явився доволі пізніше, в 1938 році, а це різниця більше як в півстоліття.

Як би там не було, а модель Nokia 3310 в мене є і до тепер. З поганенькою батареєю, з стертими кнопочками – але працює безвідмовно вже більш як 10 років.

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...