Як відомо, без драйвера відеокарти Ви не зможете переглядати відео, передивлятись фото, екран буде миготіти та видавати таке розширення та частоту, що за 2-3 хвилини починають боліти очі. Відео та фото відтворюватись будуть, але через постійні глюки та спотворення перегляд стає просто неможливий. При встановленні операційної системи, перше, що необхідно зробити – це встановити драйвера. Для відео, для звуку і т.д. Сьогодні ми розглянемо, як встановити драйвер для відеокарти сімейства AMD (ATI) – вірніше навіть не просто встановити, а оновити. Чому саме AMD (ATI)? Тому що на одному з компів сталась проблема з відеодрайвером, тому я вирішив показати Вам на реальному прикладі що і за чим необхідно робити.

Драйвера можна інсталювати на чисту систему або оновити. Особисто я не дуже люблю процедуру оновлення, тому що невідомо, що за драйвер стояв до цього, як ляжуть нові елементи на стару версію та в чому, безпосередньо, була проблема. Краще повністю видалили залишки старого драйвера та завантажити і встановити свіжий. На піддослідному компі при завантаженні видавало помилку відеодрайвера, тому необхідне було лікування машини і зараз ми розглянемо детально, по кроках як це робиться.

І так, ось яка була проблема. При старті операційної системи звучав звичний всім при помилці звук та-та-дам та з’являлось віконечко, яке говорило про те, що щось в системі не так. Система не може завантажити потрібний файл.

Якщо придивитись на панельку запущених програм, то можна було побачити – помилка відноситься до відеокарти ATI, тому було зрозуміло, в якому напрямку копати.

Правда, коли натискали на кнопочку ОК при помилці, вікно зникало і ПК працював в звичайному режимі. Але помилка є помилка, її потрібно виправляти. Тому висновок напрошувався сам – оновити драйвер відеокарти ATI (виробник AMD). Так як оновлення драйверів я не дуже полюбляю – зробимо повне перевстановлення драйвера.

Для початку нам необхідно визначити точний тип і модель нашої відеокарти, так як самої назви ATI недостатньо. Зараз, наприклад, відеокарти ATI йдуть нових типів ATI Radeon HD, а яка стоїть у нас – невідомо. Зробити це дуже просто.

Шукаємо на робочому столі іконку “Мой компьютер” і клацаємо правою кнопочкою мишки. Вибираємо пункт “Свойства”.

У вікні “Свойства системы” нам необхідно знайти вкладку “Оборудование”. – (картинки збільшуємо). Тут же знаходимо кнопочку “Диспетчер устройств”.

Далі, у новому вікні шукаємо те, що відноситься до відеокарти – це “Видеоадаптеры”.

Відкриваємо цей пункт і бачимо, що наша відеокарта моделі ATI Radeon Х1200. Тобто, тепер нам необхідно знайти і завантажити драйвер суто під Х1200.

Якщо так визначити тип відеокарти Вам не вдається, можна зробити це за допомогою Free PC Audit.

Результатт аналогічний – наша відеокарта ATI Radeon Х1200. Тепер слідуючий крок – нам необхідно видалили старий драйвер з системи. Для цього я використаю програму Revo Uninstaller. Як з нею працювати ми також розглядали ось тут. Шукаємо та видаляємо все, що стосується відеокарти ATI та чистимо реєстр.

Після того, як ми видалимо драйвер – система ідентифікує нашу відеокарту як нове обладнання.

Навіть, якщо ми вибиремо Автоматичну установку і натиснемо “Далее” – система не інсталює це обладнання (відеокарту) так як драйвера то вже немає.

В треї з’явиться повідомлення, що нове обладнання то знайшлось, але встановити його не вийшло.

Тепер нам необхідно завантажити новий драйвер для відеокарти AMD (ATI). Ось посилання на офіційний ресурс Завантажити драйвер з офіційного сайту radeon. Аналогічно до цього, якщо у Вас відеокарта іншої моделі – відкриваєте Гугл чи Яндекс і забиваєте: “Офіційний сайт Nvidia”, для прикладу.

Далі вибираємо, для якої ОС нам необхідно завантажити драйвер – для Windows XP, Windows 7, 32 чи 64-біт. Все робимо акуратно, тому що завантажений не той драйвер просто не встановиться або встановиться криво і будуть глюки. Так як на нашому ПК стоїть 32-бітний ХР – вибираємо другий пункт на сайті. В переліку шукаємо нашу розрядність ОС і тип відеокарти – це Х1200. Знаходимо і завантажуємо.

На сайтах інших розробників, процедура може відрізнятись, але алгоритм той самий: тип операційної системи-розрядність-модель відеокарти.

Після завантаження Ви повинні отримати ось такий інсталяційний файл.

Далі процедура звична – інсталяція. Запускаємо файл і тиснемо “Далее”. Майстер установки сам все зробить. Викладу декілька скріншотів. Спочатку файли розпаковуються.

Далі вибір параметрів – першу відмітку можете залишати, або можете і прибрати. Це не драйвер – це посилання на якийсь ресурс типу Домашньої сторінки. Не обов’язкова опція. Тиснемо Next.

Вказується шлях, куди буде інстальовано драйвер. Тут, на відміну від інших програм, я рекомендую нічого не чіпати. Тиснемо Install.

Йде процес вивільнення необхідних файлів для інсталяції. Чекаємо завершення.

По завершенню з’являється велика заставка AMD (ATI) і установка продовжується.

Завжди слідуємо за майстром інсталяції. Тиснемо Next.

Приймаємо ліцензію, по-іншому ніяк – не пустить інсталяцію дальше. Yes.

Вибираємо перший пукнт – Express (рекомендований).

Йде необхідне копіювання потрібних файлів. Чекаємо.

Проходить сама інсталяція необхідних компонентів.

Після завершення комп’ютер необхідно перезавантажити. Погоджуємось – Yes.

Після перезагрузки Ви побачите ось таке вікно, де нам запропонують зареєструватись та отримувати підтримку від AMD (ATI). Як забажаєте – на роботу драйвера це не вплине.

Все, нова версія драйвера для відеокарти сімейства AMD (ATI) – ATI Radeon Х1200 завершена. Про це свідчить іконка в треї з логотипом ATI.

В подарунок, після інсталяції, нам кинуло на робочий стіл посилання на гру Warcraft – хто захоплюється – може спробувати. Я цю іконку видаляю.

І ще одна іконка. Це те посилання на домашню сторінку, яке було на початку установки і яке я не зняв. Видаляємо.

Після інсталяції цього драйвера помилок при завантаженні ПК більше не виникало і все працює як годинник.

Для інших відеокарт, процес встановлення драйвера аналогічний. Просто запам’ятайте простий алгоритм:

1. Точно визначте тип і модель Вашої відеокарти.
2. Знайдіть офіційний сайт та завантажте інсталяційний файл точно під Вашу систему та модель відеокарти.
3. Деінсталюйте старий драйвер програмою Revo Uninstaller і очистіть від залишків.
4. Встановіть новий драйвер.

От і все, успіхів Вам в роботі. Якщо виникають питання – пишіть в коментарях.

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...