Відкрити меню

Драйвер для відеокарти AMD (ATI). Де безкоштовно завантажити та як перевстановити

Як відомо, без драйвера відеокарти Ви не зможете переглядати відео, передивлятись фото, екран буде миготіти та видавати таке розширення та частоту, що за 2-3 хвилини починають боліти очі. Відео та фото відтворюватись будуть, але через постійні глюки та спотворення перегляд стає просто неможливий. При встановленні операційної системи, перше, що необхідно зробити – це встановити драйвера. Для відео, для звуку і т.д. Сьогодні ми розглянемо, як встановити драйвер для відеокарти сімейства AMD (ATI) – вірніше навіть не просто встановити, а оновити. Чому саме AMD (ATI)? Тому що на одному з компів сталась проблема з відеодрайвером, тому я вирішив показати Вам на реальному прикладі що і за чим необхідно робити.

Драйвера можна інсталювати на чисту систему або оновити. Особисто я не дуже люблю процедуру оновлення, тому що невідомо, що за драйвер стояв до цього, як ляжуть нові елементи на стару версію та в чому, безпосередньо, була проблема. Краще повністю видалили залишки старого драйвера та завантажити і встановити свіжий. На піддослідному компі при завантаженні видавало помилку відеодрайвера, тому необхідне було лікування машини і зараз ми розглянемо детально, по кроках як це робиться.

І так, ось яка була проблема. При старті операційної системи звучав звичний всім при помилці звук та-та-дам та з’являлось віконечко, яке говорило про те, що щось в системі не так. Система не може завантажити потрібний файл.

Якщо придивитись на панельку запущених програм, то можна було побачити – помилка відноситься до відеокарти ATI, тому було зрозуміло, в якому напрямку копати.

Правда, коли натискали на кнопочку ОК при помилці, вікно зникало і ПК працював в звичайному режимі. Але помилка є помилка, її потрібно виправляти. Тому висновок напрошувався сам – оновити драйвер відеокарти ATI (виробник AMD). Так як оновлення драйверів я не дуже полюбляю – зробимо повне перевстановлення драйвера.

Для початку нам необхідно визначити точний тип і модель нашої відеокарти, так як самої назви ATI недостатньо. Зараз, наприклад, відеокарти ATI йдуть нових типів ATI Radeon HD, а яка стоїть у нас – невідомо. Зробити це дуже просто.

Шукаємо на робочому столі іконку “Мой компьютер” і клацаємо правою кнопочкою мишки. Вибираємо пункт “Свойства”.

У вікні “Свойства системы” нам необхідно знайти вкладку “Оборудование”. – (картинки збільшуємо). Тут же знаходимо кнопочку “Диспетчер устройств”.

Далі, у новому вікні шукаємо те, що відноситься до відеокарти – це “Видеоадаптеры”.

Відкриваємо цей пункт і бачимо, що наша відеокарта моделі ATI Radeon Х1200. Тобто, тепер нам необхідно знайти і завантажити драйвер суто під Х1200.

Якщо так визначити тип відеокарти Вам не вдається, можна зробити це за допомогою Free PC Audit. Роботу цієї утиліти ми розглядали в цій статті.

Результатт аналогічний – наша відеокарта ATI Radeon Х1200. Тепер слідуючий крок – нам необхідно видалили старий драйвер з системи. Для цього я використаю програму Revo Uninstaller. Як з нею працювати ми також розглядали ось тут. Шукаємо та видаляємо все, що стосується відеокарти ATI та чистимо реєстр.

Після того, як ми видалимо драйвер – система ідентифікує нашу відеокарту як нове обладнання.

Навіть, якщо ми вибиремо Автоматичну установку і натиснемо “Далее” – система не інсталює це обладнання (відеокарту) так як драйвера то вже немає.

В треї з’явиться повідомлення, що нове обладнання то знайшлось, але встановити його не вийшло.

Тепер нам необхідно завантажити новий драйвер для відеокарти AMD (ATI). Ось посилання на офіційний ресурс Завантажити драйвер з офіційного сайту radeon. Аналогічно до цього, якщо у Вас відеокарта іншої моделі – відкриваєте Гугл чи Яндекс і забиваєте: “Офіційний сайт Nvidia”, для прикладу.

Далі вибираємо, для якої ОС нам необхідно завантажити драйвер – для Windows XP, Windows 7, 32 чи 64-біт. Все робимо акуратно, тому що завантажений не той драйвер просто не встановиться або встановиться криво і будуть глюки. Так як на нашому ПК стоїть 32-бітний ХР – вибираємо другий пункт на сайті. В переліку шукаємо нашу розрядність ОС і тип відеокарти – це Х1200. Знаходимо і завантажуємо.

На сайтах інших розробників, процедура може відрізнятись, але алгоритм той самий: тип операційної системи-розрядність-модель відеокарти.

Після завантаження Ви повинні отримати ось такий інсталяційний файл.

Далі процедура звична – інсталяція. Запускаємо файл і тиснемо “Далее”. Майстер установки сам все зробить. Викладу декілька скріншотів. Спочатку файли розпаковуються.

Далі вибір параметрів – першу відмітку можете залишати, або можете і прибрати. Це не драйвер – це посилання на якийсь ресурс типу Домашньої сторінки. Не обов’язкова опція. Тиснемо Next.

Вказується шлях, куди буде інстальовано драйвер. Тут, на відміну від інших програм, я рекомендую нічого не чіпати. Тиснемо Install.

Йде процес вивільнення необхідних файлів для інсталяції. Чекаємо завершення.

По завершенню з’являється велика заставка AMD (ATI) і установка продовжується.

Завжди слідуємо за майстром інсталяції. Тиснемо Next.

Приймаємо ліцензію, по-іншому ніяк – не пустить інсталяцію дальше. Yes.

Вибираємо перший пукнт – Express (рекомендований).

Йде необхідне копіювання потрібних файлів. Чекаємо.

Проходить сама інсталяція необхідних компонентів.

Після завершення комп’ютер необхідно перезавантажити. Погоджуємось – Yes.

Після перезагрузки Ви побачите ось таке вікно, де нам запропонують зареєструватись та отримувати підтримку від AMD (ATI). Як забажаєте – на роботу драйвера це не вплине.

Все, нова версія драйвера для відеокарти сімейства AMD (ATI) – ATI Radeon Х1200 завершена. Про це свідчить іконка в треї з логотипом ATI.

В подарунок, після інсталяції, нам кинуло на робочий стіл посилання на гру Warcraft – хто захоплюється – може спробувати. Я цю іконку видаляю.

І ще одна іконка. Це те посилання на домашню сторінку, яке було на початку установки і яке я не зняв. Видаляємо.

Після інсталяції цього драйвера помилок при завантаженні ПК більше не виникало і все працює як годинник.

Для інших відеокарт, процес встановлення драйвера аналогічний. Просто запам’ятайте простий алгоритм:

1. Точно визначте тип і модель Вашої відеокарти.
2. Знайдіть офіційний сайт та завантажте інсталяційний файл точно під Вашу систему та модель відеокарти.
3. Деінсталюйте старий драйвер програмою Revo Uninstaller і очистіть від залишків.
4. Встановіть новий драйвер.

От і все, успіхів Вам в роботі. Якщо виникають питання – пишіть в коментарях.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 2 коментарі
 1. Zojka сказав:

  Не можу знайти потрібний драйвер, допоможіть…

  1. ATI RADEON XPRESS 200M Series;
  2. Windows XP 32-біт.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Перша сторінка пошуку Яндекса – безліч результатів. Ось наприклад
   http://driver.ru/?H=Radeon%20Xpress%20200M

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google