Десь я читав думки користувачів інтернету, які говорять про те, що взагалі ніякими антивірусами не користуються і чудово себе почувають. Не знаю, або вони взагалі в інтернет не виходять, або просто неймовірно везучі. Якщо після декількох місяців використання ПК без встановленого антивіруса просканувати його якоюсь програмою, то, скоріш за все, дуже багато сюрпризів повилазить. Тому я раджу Вам не слухати таких “IT-професіоналів”, а встановити на свій ПК антивірусну програму в обов’язковому порядку – вибрати є з чого. На сьогоднішній день існує декілька варіантів цілком надійних антивірусів, одні з них платні, інші безкоштовні, тому обирайте самі – чи купувати, чи використовувати безкоштовний варіант. Деякі антивіруси ми вже розглядали – це Avira AntiVir Free 12 та AVG Anti-Virus Free. Кожна з цих програм використовувалась на моїх комп’ютерах, тому для домашнього користування цілком згодяться. В цій статті я запропоную Вам ще один варіант антивірусного захисту ПК – безкоштовний антивірус Panda Cloud Antivirus.

Програми Panda відомі в мережі і антивірусні рішення цілком себе виправдовують. Багато користувачів схвально відгукуються про софт Panda в цілому та про антивіруси зокрема. Окрім платних антивірусів, розробники Panda пропонують нам і безкоштовний варіант, який ми і розглянемо. Хочу сказати, що Panda Cloud Antivirus ні в чому не поступається відомим безкоштовним антивірусам, тому для домашнього ПК можу порекомендувати. В чому його переваги?

Panda Cloud Antivirus один і єдиний безкоштовний “хмарковий” антивірус. В чому тут особливість? В тому, що Panda Cloud Antivirus в режимі реального часу сканує та перевіряє Ваш ПК. Агент антивіруса напряму під’єднаний до величезної антивірусної бази Panda, тому сканує ПК не з встановлених на машину модулів, а з лабораторії Panda (з хмарки). За рахунок цієї технології, споживання ресурсів ПК зводиться до мінімуму.

Визначає Panda Cloud Antivirus всі відомі зарази та вірусні загрози, витрачаючи при цьому мінімальну кількість оперативної пам’яті та практично не завантажуючи центральний процесор. Тому для слабких машин та старих ПК – в самий раз.

Давайте інсталюємо Panda Cloud Antivirus на ПК. Завантажуємо архів (або .exe файл, якщо з оф. сайту) та запускаємо його. Програма почне розпаковувати всі необхідні для установки файли.

Далі оберему мову. Присутня тільки російська, тому зупиняємось на ній.

Далі ліцензія і декілька додаткових можливостей на вибір. Тулбар та пошук по замовчуванню можемо і відкинути, натискаємо “Согласиться и установить”.

І пішла інсталяція програми. Тут нам іншого вибору, як зачекати і не дають, тому чекаємо.

Після завершення установки вибираємо варіант антивірусного захисту. Free або Pro. За Pro варіант нам прийдеться заплатити гроші, тому обираємо Free Edition. До речі, під час інсталяції з’єднання з інтернетом може перериватись – це нормально, програма робить необхідні дії в реєстрі.

Також, ввівши свою пошту, можна вступити до співтовариства Panda.

Після цього можна розпочинати роботу з антивірусом Panda Cloud Antivirus. Банер в нижній частині програми виник у мене скоріш за все тому, що я не вступав до співтовариства Panda і мені пропонують це зробити ще раз.

Банер можна прибрати, натиснувши синю стрілочку в нижній частині панельки.

Основне – як перевірити комп на віруси. Натискаємо на лупу і переходимо в розділ перевірки.

Тиснемо “Проверить сейчас”, якщо ми бажаємо негайно перевірити весь ПК чи окремі диски та папки.

Вибираємо варіант – оптимізоване сканування, перевірити весь мій комп’ютер чи окремі сектори (вибіркова перевірка). Я думаю тут все зрозуміло – пояснювати не потрібно, що означає кожен пункт.

Давайте для прикладу я оберу тільки диск С. Натискаю вибіркова перевірка та обираю диск С.

Panda Cloud Antivirus перевіряє обраний диск С на наявність вірусів та інших загроз. Коли перевірка закінчиться, ми побачимо результат.

Деякі функції доступні тільки в професійній версії, тому в нашому варіанті будуть відключені. Але основної функції антивіруса нам вистачить. Якщо ж вже вкрай необхідні інші компоненти захисту – то можна знайти альтернативні та безкоштовні варіанти.

Наприклад, в безкоштовній версії Panda Cloud Antivirus немає можливості захищати флешки від авто-ран вірусів, але рішення є ось тут. Чи брандмауер – в пошуку можна знайти массу варіантів безкоштовних версій (безкоштовні брандмауери та файерволи ми ще будемо розглядати).

Можна подивитись і розширені налаштування, але по замовчуванню все стоїть в оптимальному стані, тому особливо змінювати немає що.

Під час роботи антивіруса в треї буде відображатись ось така симпатична іконка програми.

Ось такий безкоштовний, простий, дієвий та надзвичайно легкий антивірус – Panda Cloud Antivirus. Основна і беззаперечна перевага його над іншими безкоштовними варіантами – це неймовірно низьке використання ресурсів ПК, що порадує багатьох.

Завантажуйте, встановлюйте (якщо живете без антивіруса) та будьте в безпеці.

Завантажити Panda Cloud Antivirus (версія 2.0 – архів 41.2мб)
Завантажити Panda Cloud Antivirus з оф. сайту

Працює на Windows 7 (32 та 64-біт), Windows Vista (32 та 64-біт), Windows XP (32-біт) з Service Pack 2 та вище.

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...