Відкрити меню

Закриваємо зовнішні посилання з блогу плагіном для WordPress – jexr2.0.1

Як відомо, зовнішні посилання (їх ще називають вихідними посиланнями) зменшують вагу ресурсу в очах пошукових систем. Якщо Ви ведете свій блог, то позбавитись від таких посилань повністю у Вас не вийде – будуть матеріали, де необхідно вставити посилання, чи Ви будете давати матеріали для завантаження з інших ресурсів… Тому необхідно подумати над тим, а як же закрити ці посилання від пошукових систем і не втрачати у вазі? Можна, звичайно, це все робити вручну, в кожному посиланні прописувати необхідний атрибут. Але це не є раціонально – піде багато часу, та й можна просто забути прописати необхідне значення. Тому я рекомендую використовувати для цих цілей спеціальний плагін jexr2.0.1

Зовнішні лінки роблять з нашого блогу решето, через отвори якого тікає вага ресурсу в очах пошуковиків. Розкрутити свій сайт Ви звичайно зможете, але от високі показники ТІЦ та PR навряд чи отримаєте. Адже індекс цитування і “пейдж ранг” сайту визначаються по тому, скільки сайтів посилаються на Вас і скільки посилань виходить з Вашого ресурсу.

До недавнього часу існувало два варіанти закриття зовнішніх посилань: для Яндекса – це був тег “noindex”, а для Гугла – атрибут “nofollow”. Але тепер Яша відмовився від тега “noindex”, тому актуально зараз закривати посилання атрибутом “nofollow”, як для Яндекса, так і для Гугла. Тег “noindex” підійде, хіба що, для закриття від індексації частини тексту чи коду.

Як я вже говорив, ручками робити це можна, але для чого? Існує чудовий плагін jexr2.0.1, який був написаний спеціально для цих цілей. jexr2.0.1 вміє не тільки закривати зовнішні посилання від ПС, але й може перетворювати редиректові лінки. Наприклад з google.com зробить voloshchuk.com/jexr/aHR0cDovL2dvb2dsZS5jb20=, що також буває дуже корисно.

Написав цей плагін Зубенко Максим, за що йому окрема подяка, я ж переклав його для Вас на українську мову. Так що користуйтесь на здоров’я!

Інсталяція звичайна, як і у інших плагінів. Закидуємо плагін в wp-content/plugins та переходимо в адмінці у розділ “Плагіни” і в переліку неактивних знаходимо jexr2.0.1 та активуємо його.

Після активації ми можемо одразу ж перейти в налаштування плагіну, перейшовши на лінк “Налаштування”.

Або в опціях знайти (J)ExR і клацнути тут.

В налаштуваннях ми можемо обрати опції редиректу, проставити, де саме нам перетворювати посилання, які атрибути використовувати та налаштувати винятки. Все неймовірно зручно та просто. Якщо щось буде не зрозуміло – пишіть в коментарях, допоможемо.

Також можна додати інформацію в Robots.txt, виходячи з налаштувань самого плагіну.

Тепер, якщо раніше будь-яке посилання з нашого блогу мало вигляд

<a href=”http://voloshchuk.com”>Персональний блог Олега Волощука</a>

і чудово індексувалось ПС, то зараз воно буде виглядати ось так

<a rel=”nofollow” href=”http://voloshchuk.com”>Персональний блог Олега Волощука</a>

Через присутність атрибуту “nofollow” – це посилання для пошуковиків буде невидиме.

Так як плагін був написаний ще до зміни алгоритму Яндекса, то в ньому присутній тег “noindex”, але ми самостійно обираємо, що нам використовувати: “noindex”, “nofollow” чи все разом.

Завантажити українську версію плагіну jexr2.0.1
Завантажити російську версію jexr2.0.1 з сайту автора

Хоча автор писав плагін для WordPress v.2.3.3, я тестував його на WordPress 3.4.2 – працює без проблем. Код у плагіна коректний, тому особливих вимог до версій WordPress немає.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...
Обговорення: 7 коментарів
 1. Валентина сказав:

  Спасибо за плагин,скачала…попробуем 😛

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Пробуйте, класна та корисна штука.

   Відповіcти
 2. Валерій М. сказав:

  Пане Олеже, дякую за інформацію про корисний плагін і за сайт в цілому. Скажіть, якщо активувати цей плагін, то плагін WP No External Links можна не ставити, чи вони працюють паралельно?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Немає потреби їх ставити паралельно, щось оберіть одне. Поставте краще WP No External Links і достатньо.

   Відповіcти
 3. Олеже, чи можна закрити від індексації посилання в коментарях без плагіна?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Можна, чому ж ні. Знаходимо в папці блогу файл wp-includes/comment-template.php

   Далі шукаємо код:

   $return = "$author";

   Перевіряєте, якщо в цьому коді є додаток rel='external nofollow', то лінки в коментарях закриті, якщо ж немає – то ставите, код повинен виглядати так, як на прикладі.

   Тільки запам’ятайте, що це зміна файлів самого WordPress, отже при оновленні двигунця цю процедуру потрібно буде повторити.

   Відповіcти
 4. Таки є додаток rel=’external nofollow’. Значить лінки й так були закритими. Дякую що просвітили.

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google