Блідий місяць – саме так назвали розробники з Mozilla Firefox свій новий інтернет браузер Pale Moon. Сам по собі Pale Moon – це оптимізована версія Mozilla Firefox, яка, по заявках спеціалістів, працює на 25% швидше за Mozilla та призначена саме для пришвидшення роботи в інтернет мережі користувачів інтернет браузерів. Окрім кольрової гами та швидкості роботи Pale Moon практично нічим не відрізняється від Mozilla Firefox, великий плюс цього браузера в тому, що він сумісний з абсолютно всіма розширеннями та доповненнями Mozilla Firefox.

Обійти увагою новий браузер я не зміг, тому давайте розглянемо його на прикладі. Забігаючи вперед скажу, що Pale Moon мене дійсно вразив. Зручність та швидкість роботи очевидна, та давайте про все по порядку.

Єдиний мінус Pale Moon в трішки гемороїдальній русифікації та українізації, але це не страшно. Зараз я покажу Вам, як встановити “Блідий місяць” та як його русифікувати або українізувати. Завантоажуємо останню версію Pale Moon та запускаємо інсталяційний файл. Сама інсталяція один в один нагадує встановлення Mozilla Firefox. Спочатку іде розпакування необхідних файлів з інсталяційного пакета.

Далі розпочинається сама установка браузера. Тут, я впевнений, проблем у Вас не виникне, так як абсолютно стандартна процедура. Тиснемо Next.

Обираємо стандарний спосіб установки та знову Next.

Тут нам пропонують шлях установки та вибір Pale Moon основним браузером. Шлях я залишаю без змін, а от галочку знімаю. Чи встановлювати його основним браузером вирішиться пізніше, після тестування. Тиснемо Install.

Чекаємо декілька секунд, поки встановиться Pale Moon на наш ПК.

Все готово – тиснемо Finish та запускаємо браузер.

Далі нам пропонують імпортувати закладки, паролі з інших браузерів – це за бажанням. Якщо бажаєте – тиснете Next, якщо ні – Cancel.

Далі вибір домашньої сторінки – або сторінка Pale Moon, або імпорт з Internet Explorer. Давайте залишимо стартову сторінку Pale Moon, потім її можна буде без проблем змінити.

Коли все готово – тиснемо Finish та запускаємо браузер в роботу.

Тут знову Pale Moon запропонував сені встановити його основним браузером – я поки що відмовляюсь.

Після цього нам необхідно браузер русифікувати та українізувати. Давайте, для початку, встановимо російську мову. Для цього в адресний рядок вставляємо посилання та тиснемо Enter.

http://storage.sity.nl/palemoon/langpacks/15/ru.xpi

Взяте з офіційного сайту браузера www.palemoon.org

Розпочнеться установка звичайного розширення Mozilla Firefox. Чекаємо декілька секунд та тиснемо Install.

Після установки – перезапускаємо браузер. Далі заходимо в налаштування – в адресний рядок вставляємо

 about:config

та тиснемо Enter.

Після цього в переліку налаштувань знаходимо рядок general.useragent.locale

Клацаємо на ньому правою кнопочкою мишки та обираємо Modify.

Змінюємо en-US на ru-RU та тиснемо ОК.

Після перезапуску браузера – Pale Moon буде повністю на російській мові.

Аналогічно з українською. Тільки для цього потрібно вставити посилання на україномовний пакет

http://storage.sity.nl/palemoon/langpacks/15/uk.xpi

Також взяте з офіційного сайту браузера www.palemoon.org та тиснемо Enter. Встановлюємо українську мову.

Заходимо в налаштування, як у випадку з російською мовою, та в рядку general.useragent.locale клацаємо правою кнопочкою. Тут у нас уже встановлена російська мова.

Та змінюємо ru-RU на uk. Перезавантажуємо браузер. Тепер Pale Moon буде повністю на українській мові. Обирайте, який мовний пакет будете використовувати – таке посилання і вставляєте з www.palemoon.org.

Ну що ж, тепер про сам браузер. Візуально – практично та ж Mozilla Firefox, тільки трішки інша палітра кольору.

Та ж знайома панель інструментів, закладок і т.д. Для любителів Mozilla Firefox нового немає нічого. А от в роботі – напевне один з небагатьох випадків, коли заявки розробників відповідають дійсності. Не знаю, як на рахунок 25%, але швидкість значно вища. Сторінки відкриваються дуже “шустро”, стандартна Mozilla Firefox відстає очевидно.

Всі доповнення, які я використовував в Firefox, встановились без проблем та працюють прекрасно.

Глюків, підвисань та збоїв помічено не було – Pale Moon чудово себе зарекомендував, як швидкий, стабільний та надійних браузер від Mozilla Firefox, тому я, скоріше за все, перейду з “лисички” на “блідий місяць”.

Одним словом пробуйте, тестуйте та обирайте той брайзер, який найбільш Вам зручний та відповідає Вашим вимогам.

Завантажуйте Pale Moon з офіційного сайту з розділу Download www.palemoon.org. Обирайте свою розрядність та вперед.

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...