Відкрити меню

Чи бути другій державній мові в Україні

Я не антисеміт, не прихильник будь-яких релігійних чи політичних течій, я поважаю всі народності і національності України, але вважаю, що державна мова в нашій державі повинна бути одна – Українська! Це не означає, що інші мови, наприклад російську, потрібно витісняти. Вони можуть існувати нарівні з державною, викладатися в школах по бажанню їх вивчати, але до обов’язкових мов вони належати не повинні.

Це особисто моя думка, не знаю як спрацює наш парламент, який обіцяв уже на початку липня прийняти закон про мови, але все йде до того, що правлячий клан в державі буде давити на прийняття російської, як другої державної. Цікаво, чому в Росії не підіймають питання про прийняття української мови, як другої державної? Хіба мало наших співвітчизників на теренах Російської Федерації?Цікаво мислить наше керівництво, правда? Давлячи податками, цінами на товари та комунальні послуги, низькими заробітними платами, відправляючи наших людей по заробітках в ту ж Росію, хоче ще прийняти їхню державну мову? Апокаліпсець – інакше не скажеш.

І що ж виходить? Правлячі мужі вирішують мовне питання, Комітет з питань культури і духовності (тут просто жесть, ще й назва така) буде розглядати, а народ взагалі попри бік. Ніякої участі чи впливу не має на те. Опозиція ще щось пробує сіпатись, але навряд чи щось з того вийде. Як папіки скажуть так і буде.

В моїй голові просто не вкладається навіщо взагалі ця каша? Адже Закон України, наша Конституція говорить, що єдиною державною мовою України є українська, стаття 10 гарантує захист і розвиток російської та інших мов національних меншин. То невже не краще дотримуватись конституції? Докладати всіх зусиль на застосування раніше прийнятих законів? Навіщо нам друга національна мова? Але … як казав класик, “значит это кому-то нужно”.

Шановні росіяни, представники інших національностей – ми Вас поважаємо, шануємо ваші мови і національні традиції (я говорю за простих людей, а не за тих…), але ми живемо в державі під назвою Україна! І мова державна є українська!

Моя думка може не співпадати з думкою інших, тому буду радий коментарям та доповненням.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google