Відкрити меню

Україна тепер має власний кириличний домен «.укр»

Так друзі, це правда, Україна нарешті отримала власний кириличний домен першого рівня «.укр» – оголосила міжнародна корпорація імен та адрес ICANN. Якщо мені не зраджує пам’ять, то біля року тому свій власний домен отримала і Росія – «.рф».

Сталась ця подія приблизно в червні минулого року, але я, якщо чесно, про це прочитав зовсім недавно і вирішив поділитися з Вами, шановні читачі.Звичайно подія знакова, це питання престижу, питання статусу країни, але чи будуть користувачі масово використовувати домен «.укр» – під питанням. В інтернеті я зустрічаю сайти з доменом «.рф», але їх не так багато, хоча отримали росіяни його на рік раніше.

На сьогоднішній день найпоширенішими доменними зонами залишаються .ru, .ua, com.ua, net, biz, info, org. Навряд чи власники інтернет-ресурсів будуть спішити змінити адреси своїх сайтів, або прописати нові на кириличних доменах. Ім’я сайту – це лице його власника, тому ті ресурси, які вже давно зареєстровані під латинськими доменами на 100% ніхто змінювати не буде.

Побутує думка, що масова скупка кириличних доменів – це діло рук тих, хто просто планує в майбутньому перепродувати їх, але аж ніяк не для власного використання, з чим я беззаперечно погоджуюсь.

Моя позиція – домени в зоні «.укр» якщо і будуть популярними і широко використовуваними, то станеться це десь роки за 1.5, не раніше. Наразі латинські доменні зони залишаються найпопулярнішими. Тим більше, що використання кириличного домену потребує спеціальної технічної підтримки та обслуговування, а це не питання одного місяця.

Можливо першими власниками сайтів на українському домені будуть урядові організації або навіть і сам Президент, час покаже.

Як би там не було, але сайт з ім’ям, наприклад, вебдайджест.укр – виглядає і звучить цікаво. І хоча в моїх планах ще декілька ресурсів, які з’являться в майбутньому, та домен «.укр» використовувати для них я, швидше за все, не буду.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...
Обговорення: 9 коментарів
 1. antonik18 сказав:

  💡

  Відповіcти
  1. Олександр сказав:

   Шановний Олег Волощук! Слово “НАВРЯТ” пишеться з буквою “Д” – тобто НАВРЯД з додаванням ЧИ. В російській мові аналогічно – НАВРЯД ЛИ. 😆 😆

   Відповіcти
   1. Олег Волощук сказав:

    Шановний Олександр, дякую за підказку.

    Відповіcти
    1. Сергій Сметанський сказав:

     слухай Олеже а чи не знаєш ти сервісів де можна перевіряти тексти на помилки?

     Відповіcти
     1. Олег Волощук сказав:

      ось тут

      Відповіcти
 2. Сергій сказав:

  Справа за Президентом… 🙂

  Відповіcти
  1. Сергій Сметанський сказав:

   😯 😀

   Відповіcти
 3. Сергій Сметанський сказав:

  укр як домен, якось звучить не дуже 😉

  Відповіcти
 4. Сергій сказав:

  Нормально звучить. Давно відоме всім скорочення.

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google