Відкрити меню

Біля 30% українців живуть за межею бідності – докерувались …

Вітаю, товариство! Ситуація в країні дійсно страшна, скільки громадян нашої держави ледве зводять кінці з кінцями – це просто шок. Виявляється, що найбільше “схильні” до бідності сім’ї, які мають від 3 і більше дітей, а доповнюється все це наявністю безробітного члена родини. Далі йдуть старенькі пенсіонери, які, отримуючи мізерну пенсію, здатні прогодувати себе лишень хлібом та водою, після сплати всіх комунальних послуг (реальний приклад), які просто космічні.

Межа бідності в Україні

Але найбільше, що мене вразило, це анонс в соціальній мережі facebook однієї користувачки, яка описала реальну історію, що сталась з нею в супермаркеті. Власне, цей анонс і став поштовхом до написання цього посту.

Шукаючи інформацію про безробіття, рівень життя українців, я отримав ще один шок-інфаркт, коли дізнався, що в Білорусії, яку багато хто критикує, мовляв Лукашенко там не дає дихнути, за межею бідності знаходиться в два рази менше населення, ніж в Україні!

Як приклад, в країнах Євросоюзу також не дуже малий відсоток людей, які вважаються бідними, але … за межею бідності вважається людина, яка отримує менше 2 000 євро на рік! Уявіть собі наших пенсіонерів, які отримують мінімальну пенсію в 160 – 170 євро! За такою межею бідності можна жити! Вражає?

Такою зарплатою не всі можуть похвалитись, не те що пенсіонери! Ну як можна прожити на 1000 грн на місяць, якщо 400-500 грн приходиться віддати за оплату комунальних послуг? Віднімаємо ще лікарства, адже старенькі люди дуже часто хворіють, що залищається? На хліб і воду…

Дуже багато зараз “сильно розумних”, які говорять про те, що потрібно було думати про старість, не працювати на державу, думати про дохід – не про це взагалі мова. На мій погляд, все це маячня, держава, яка з кожної заробітної плати відраховувала в пенсійний фонд податок, просто зобов’язана забезпечити достойне життя кожного пенсіонера.

Звичайно, що тут є ще така штука, як людський фактор. Крадуть. Ой як крадуть … Колись я читав в одному виданні, откровення бувшого мера одного з міст, який казав, що найбільше можна заробити на ремонті та обслуговуванні доріг, там стільки можна списати … і ніхто не доведе, що і куди пішло.

Про що тоді говорити? Уявляєте? Заробити на ремонті доріг! Просто шок. Гроші, гроші, гроші …. Колись говорив один мудрець, що багатий не той, хто багато має, а той, кому вистачає. От де правда. Ніхто з цих … успішних … не задумується над тим, що прийде час і всі ми постанемо перед одним судом, який розставить все на свої місця. І тоді буде не важливо, скільки в тебе мільйонів, всі будемо рівні (декого кара вже знаходить).

Повернусь до теми посту і до причини його написання. Приведу Вам скрін анонсу, який мене просто вбив, коли я показав це своїй дружині – ми хвилин 5 сиділи і дивились один на одного, не було що сказати. Вибачайте за якість зображення, але іншого просто немає.

Як живуть пенсіонери

Дозволю собі заперечити авторові – палити не треба, треба просто зробити рокіровку, змусити їх прожити на ту пенсію, якою зараз забезпечують стареньких, до кінця своїх днів, на 1000 грн. От тоді була б розплата, а палити – прийде час і всі наші діяння будуть враховані, всі …

Шановні друзі, живіть так, щоб Вам не було соромно за себе, щоб про Вас хтось – колись сказав добре слово. Тоді Ви проживете на світі не дарма.

Шануйтеся, чекаю на Ваші коментарі.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...
Обговорення: 6 коментарів
 1. Мне очень жалко бабушке. Хотя статья на украинском, зато и так всё понятно. Спасибо за статью!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Жаль – не те слово…

   Відповіcти
 2. MedBlog сказав:

  Я взагалі вважаю, що нічого не зміниться в нашій державі, поки самі ми не змінимося. От навіть якщо цю владу комусь вдасться скинути, то ж хто прийде на їх місце? Ті ж самі можновладці, які так само будуть гребти лопатами гроші, наживаючись на звичайному населенні. В цій країні вже нічого не зміниться. Навіть революція, чи щось подібне, не допоможе…

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Богдане … я не хочу вступати в політичні дискусії та розводити полеміку, але є в сучасній політиці позитивні зрушення, нажаль тільки натяки на це. Пройде не одне покоління, ми, скоріш за все, цього вже не побачимо, але дай Бог, побачать наші діти.

   Але так песимістично також не можна. “Бажаєш щось змінити – почни з себе” – треба нам змінювати відношення до ситуації.

   Відповіcти
 3. Сергій сказав:

  Абсолютно згоден! Потрібно починати з себе, давати позитивний приклад, допомагати. Якщо кожен буде виконувати цей мінімум, тоді життя зміниться на краще.
  А історія дісно дуже зворушлива. Сам бачив подібні ситуації, сам допомагав чим міг і постійно боляче, коли бачиш безпомічну людину, особливо літню та ще й хвору, яка дійсно вже не взмозі собі дати ради.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Тисну руку ➡

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google