Насамперед Ви запитаєте: «А що таке Mozilla Thunderbird? Що це за програма і для чого вона мені?» В цій статті я спробую детально розповісти Вам про цей поштовий клієнт, розкажу в чому його переваги, як налаштувати та чому саме його я обрав для себе. Сьогодні електронна пошта є практично в кожного користувача, адже важко собі уявити сучасне життя без поштової скриньки на якомусь сервісі. Соціальні мережі, Google Play, iCloud тощо, все це діло прив’язується до Вашого e-mail, тому ел. пошта у Вас просто повинна бути, ну от просто «you must have». А Mozilla Thunderbird дозволяє оптимізувати роботу з поштовими скриньками, зробити перегляд листів зручним, комфортним та своєчасним. Як саме? Що ж, нумо розбиратись.

З поштовиком Mozilla Thunderbird я почав знайомитись вже доволі давно, відтоді, коли вийшла нова версія програми аналога The Bat й постало питання, а чи варто платити за ліцензію знову? До речі, дуже дивна клієнтська політика в Ritlabs (розробник The Bat) як на мене. Наприклад, ти використовуєш 6 чи 7 версію програми, а тут виходить 8 – ні, оновитись ти не можеш, необхідно купувати ліцензію повторно. Тому перехід з платної програми на безкоштовну назрів остаточно. З усіх розглянутих поштових клієнтів саме Mozilla Thunderbird відповідала всім моїм потребам в роботі з електронною поштою.

Що таке Mozilla Thunderbird

Основні вимоги, які я ставив до Mozilla Thunderbird – це можливість роботи з поштовими скриньками через протокол IMAP, можливість обробки декількох поштових акаунтів, адресна книга … ну власне і все. Як і будь-який поштовий клієнт, що себе поважає, Mozilla Thunderbird все це робити вміє, тому доволі довгий остаточний перехід на цю поштову програму був скоріше небажанням зміни звичного робочого середовища. Хоча, як виявилось, декілька днів роботи й ти вже навіть не помічаєш якихось незручностей чи чогось кардинально нового та незвичного.

Як працює Mozilla Thunderbird та для чого вона Вам

Щоб Ви краще зрозуміли принцип роботи та переваги використання Mozilla Thunderbird, я буду описувати все на власному прикладі. Особисто у мене є 6 поштових скриньок на різних сервісах, які використовуються для різних цілей. Це дуже зручно. На одну скриньку надходять листи, які стосуються хостингу, сайтів, пошукових систем тощо, на другу – все що стосується платежів (банки, платні програми та скрипти), третя скринька використовується для особистого спілкування й так далі, все розкладено тематично.

Вранці, щоб перевірити всю електронну пошту, себто зайти в кожну скриньку та переглянути оновлення, подекуди витрачаю хвилин 20-30. Тільки на пошту. Нераціонально. А от Mozilla Thunderbird дозволяє мені, запустивши всього одну програму, миттєво зібрати всю нову кореспонденцію з усіх свої поштових адрес. Так просто, запускається поштовий клієнт й з усіх 6 поштових скриньок нові листи злітаються в одне місце. Зручно? Беззаперечно.

Ще одна перевага Mozilla Thunderbird в тому, що цю програму я тримаю відкритою протягом всього робочого дня, тобто не закриваю, а лише згортаю на панель інструментів. Що це дає? А це дозволяє мені отримувати поштову кореспонденцію практично одразу, як тільки вона приходить на мою адресу. Не заходити щогодини чи декілька разів протягом дня на всі поштові сервіси, а отримувати пошту в режимі реального часу. Для мене це вкрай важливо.

Таким чином, якщо Ви за комп’ютером звичайно, на всі листи можна відповісти негайно, ну або згодом, залежно від теми та важливості. Але, Ви завжди бачите хто й про що Вам написав, відповідно уже самі вирішуєте, відповідати одразу чи пізніше. Звичайно, якщо у Вас всього одна поштова скринька, то Mozilla Thunderbird можливо Вам і не потрібна, але якщо облікових записів електронної пошти два чи більше – рекомендую звернути свою увагу на цей поштовий клієнт.

Mozilla Thunderbird та електронна пошта по протоколу IMAP

Насамперед  я вважаю доцільним поговорити про так звані протоколи доступу до електронної пошти, оскільки в налаштуваннях Mozilla Thunderbird ми цього торкнемося. Щоб не розбирати багато технічних термінів, я опишу Вам все дуже зрозуміло, просто щоб Ви орієнтувались у відмінностях цих протоколів й чому ми зробимо так, а не інакше.

Отже, станом на сьогодні поштові клієнти використовують два типи протоколів доступу до електронних листів – це IMAP та POP3. Що це таке, з чим його їдять та в чому різниця? Дивіться, насправді все дуже просто.

IMAP (Internet Message Access Protocol) – це мережевий варіант роботи з електронною поштою, себто варіант роботи з листами прямо на поштовому сервері. Якщо ще простіше, то за цим протоколом Ви можете працювати зі своєю кореспонденцією, з теками, з кошиком тощо конкретно на сервері ukr.net чи gmail.com, не завантажуючи їх на комп’ютер.

Наприклад, якщо Mozilla Thunderbird буде налаштована на протокол IMAP, то вона не завантажуватиме листи з сервера на Ваш комп’ютер, а просто отримуватиме доступ до поштового сервера. Відповідно, Ви будете бачити всю кореспонденцію, створені теки, видалені листи так, ніби це каталоги на Вашому ПК, але знаходитись вони будуть на віддаленому сервері.

Цей варіант доступу до електронної пошти зручніший тим (на мою думку), що Ви будете бачити всі свої листи, зміни, видалені повідомлення, створені теки навіть з іншого ПК, зайшовши у свою пошту через браузер. Поштовий клієнт в цьому випадку нічого не видаляє, він просто отримує доступ до Вашої електронної скриньки.

POP3 (Post Office Protocol – Поштовий Офісний Протокол) – цей варіант доступу до електронної пошти дещо застарілий, але використовується у всіх поштових клієнтах. Відмінність від IMAP в тому, що протокол POP3 не може дозволити Вам отримати доступ до тек на сервері, він може тільки отримати та відправити повідомлення. POP3 можна налаштувати так, що він буде або залишати отримані повідомлення на сервері, або видаляти їх при завантаженні в поштовий клієнт.

Якщо Ви захочете створити теку «Важлива пошта» в Mozilla Thunderbird, як приклад, то за протоколом POP3 вона створиться на Вашому комп’ютері, а за протоколом IMAP – на поштовому сервері, але поштовий клієнт покаже її як звичайний каталог.

Якщо робити підсумок, то IMAP дозволяє працювати з поштою онлайн, а POP3 – локально. Це вже якщо ну дуже й дуже просто пояснити.

Mozilla Thunderbird – як встановити та налаштувати

Для початку завантажимо інсталяційний файл з офіційного сайту програми, запустимо його та інсталюємо поштовий клієнт на свій ПК. Нічого складного немає, декілька кліків «Далі» й все готово.

www.thunderbird.net

Після першого запуску програми, майстер налаштувань запропонує Вам створити перший обліковий запис електронної пошти. Тут прописуєте своє ім’я, електронну адресу та пароль доступу до скриньки.

Додаємо в Mozilla Thunderbird першу скриньку

Перед натисканням кнопки «Далі», обов’язково зайдіть у свою поштову скриньку через браузер та перевірте в налаштуваннях, чи у Вас взагалі дозволений доступ через IMAP та POP3. Якщо ні – обов’язково увімкніть, інакше Mozilla Thunderbird не зможе з’єднатись з сервером.

Перевіряємо можливість доступу для Mozilla Thunderbird

Тільки після цього тиснете «Далі». Програма самостійно отримає всі необхідні дані й запропонує Вам обрати протокол доступу. От для чого ми їх розглядали вище. Я завжди надаю перевагу IMAP. Обрали й натискаємо «Готово».

В налаштуваннях Mozilla Thunderbird обираємо протокол

Якщо все добре й Ви ніде не помилились, то поштовий клієнт запропонує Вам налаштувати системну інтеграцію. Я тут особливо не мудрую, як є – так і залишаю, знімаю тільки позначку на постійній перевірці та встановлюю типовим.

Інтегруємо Mozilla Thunderbird в систему

Все, програма почне читати та завантажувати інформацію з сервера Вашої поштової скриньки.

Mozilla Thunderbird завантажує інформацію з поштової скриньки

Тепер Ви можете спокійно переглядати всі свої повідомлення, які у Вас були й будуть надходити. За замовчуванням Mozilla Thunderbird блокує віддалений вміст. Якщо Вам потрібно (що я й роблю), то це можна змінити.

Mozilla Thunderbird блокує віддалений вміст листів

Тиснемо «Налаштування» та ставимо позначку, яка дозволяє показувати віддалений вміст в повідомленнях  та зберігаємо.

Розблоковуємо віддалений вміст листів у Mozilla Thunderbird

Тепер всі графічні елементи та листи будуть показувати інформацію коректно, а ліворуч Ви побачите всі теки, які були створені у Вас на сервері.

Повне відображення листа в Mozilla Thunderbird

З першим обліковим записом зрозуміло. А як налаштувати другий, третій? Все просто, стаємо курсором на створену поштову скриньку та тиснемо «Електронна пошта» в розділі «Налаштувати обліковий запис».

Додаємо другу скриньку в Mozilla Thunderbird

Далі все аналогічно першому випадку, прописуємо ім’я, адресу та пароль.

Mozilla Thunderbird знову вимагає дані доступу

Знову пропонується обрати протоком – у нас це IMAP й тиснемо «Готово».

Ще раз вказуємо Mozilla Thunderbird протокол

У випадку з сервісом Gmail, нам пропонують надати дозвіл програмі, тому не лякаємось тому, що вискочило якесь вікно, вводимо адресу пошти та тиснемо «Далі».

Mozilla Thunderbird просить доступ до Gmail

Після введення пароля, ми повинні дозолити Mozilla Thunderbird працювати з нашою поштою, тому натискаємо відповідну кнопку.

Дозволяємо Mozilla Thunderbird працювати з Gmail

Після цього бачимо ще один обліковий запис в нашій поштовій програмі.

Пошта Gmail в Mozilla Thunderbird налаштована

Налаштування доменної пошти (пошти з адресою Вашого сайту) нічим не відрізняється від попередніх кроків. Стаємо курсором на будь-якій скриньці та тиснемо «Електронна пошта» в розділі «Налаштувати обліковий запис». Вводимо ім’я, адресу та пароль.

Додаємо в Mozilla Thunderbird доменну пошту

Знову вибір протоколу й кнопка «Готово». Тут варто зазначити, що подекуди налаштування доменної пошти може не спрацювати одразу. Якщо після кнопки «Готово» у Вас виникають помилки, необхідно зайти на свій хостинг та подивитись дані для налаштування поштових клієнтів. На різних майданчиках це може бути по-різному. Потім натиснути «Вручну» та прописати необхідні параметри. Все це Вам повинен повідомити хостер.

Ручне налаштування пошти в Mozilla Thunderbird

В моєму випадку все пройшло без проблем, Mozilla Thunderbird легко зчитала необхідні дані та нічого вручну вводити не прийшлось.

Третій обліковий запис в Mozilla Thunderbird додано

В принципі на цьому можна й закінчувати. Якщо Вам потрібно відправити чи отримати повідомлення – вгорі Ви побачите необхідні пункти в меню.

В Mozilla Thunderbird зручна панель керування поштою

Поле для створення листа зручне та зрозуміле, зупинятись тут я не бачу потреби.

Mozilla Thunderbird має зручний редактор листів

В адресній книзі можна створити перелік адресатів, які для Вас важливі чи яким Ви часто щось відправляєте. Все це є у верхній панелі програми – розібратись дуже легко.

Mozilla Thunderbird має зручну адресну книгу

Також тут присутній і календар, куди можна вносити події та завдання на певний день, але ця опція мені не стала в пригоді, для планування та завдань в мене є зовсім інші рішення.

Календар в Mozilla Thunderbird

Ну а ось так виглядає PUSH повідомлення про новий лист, зручно та компактно. Ви одразу бачите, хто надіслав та на яку поштову скриньку.

Повідомлення про новий лист в Mozilla Thunderbird

Це власне і все, що я хотів Вам розказати, ми налаштували три поштові скриньки з різних сервісів, всі решта – по аналогії. Чи використовувати поштовий клієнт Mozilla Thunderbird – вирішувати звісно тільки Вам, але якщо у Вас більше одного облікового запису електронної пошти, якщо Ви бажаєте оптимізувати свій робочий час, однозначно спробуйте.

Якщо виникатимуть питання, проблеми чи щось не зовсім зрозуміло описано в статті – пишіть коментарі, все вирішимо.

Вдалого дня, шануйтеся.

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...