Як перевірити жорсткий диск ком’ютера (вінчестер) на помилки та биті кластери? Для цього існує безліч програм, утиліт, але ми розглянемо два варіанта – як запустити перевірку вінта можливостями Windows XP не встановлюючи додатковий софт.

Зразу хочу сказати, не робіть цю перевірку дуже часто, для профілактики. Зробили раз, перевірили і на півроку забули. Не варто навантажувати лишній раз вінчестер.
Ну що ж, почнемо.

Варіант 1.

1. Клацаємо два рази по іконці “Мій комп’ютер” на робочому столі і вибираємо той розділ жорсткого диску, який ми бажаємо перевірити. Наприклад диск С.

Так як на цьому розділі вінта стоїть операційна система Windows XP, то перевірити зразу не вийде, Вам запропонують перезавантажити комп і виконати перевірку під час загрузки. Не лякайтесь, це нормально.

2. Робимо клац правою кнопочкою мишки по необхідному диску і вибираємо Властивості (Свойства). Бачимо ось таку картинку.

3. Далі переходимо на вкладочку Сервіс і шукаємо кнопку Виконати перевірку (пункт Перевірка тому на наявність помилок).

4. Тиснемо на Виконати перевірку і у віконці, яке з’являється, ставимо дві галочки на Автоматично виправляти системні помилки та Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори і тиснемо Запуск

Ось на цьому кроці Вам і запропонують запустити перевірку після перезавантаження ПК. Перезавантажуйте. Якщо знайдуться пошкоджені ділянки жорсткого диску, то вони будуть відмічені і виправлені.

Варіант 2.

Робимо перевірку через командний рядок.

1. Нажимаємо кнопочку Пуск і шукаємо Виконати (Выполнить).

2. Тиснемо Виконати і вводимо слідуючі команди:

chkdsk /f – перевіряє і виправляє помилки на диску
chkdsk /R – шукає пошкоджені (биті) сектори на диску і відновлює їх

Вводимо необхідну команду і тиснемо ОК.

Як ми бачимо тут нам теж необхідно зробити перезагрузку ПК для старту процедури. Набираємо Y і тиснемо Enter. По замовчуванню перевіряється диск С, але якщо Ви бажаєте зробити перевірку іншого диску, то вказуємо його в команді. Наприклад диск D – команда chkdsk d: /f

Тоді перевірка піде без перезавантаження.

Якщо помилки будуть знайдені, то система проінформує Вас про це і запропонує їх виправити.

Ось і все. Вдалого Вам дня і довгих років життя Вашому вінту!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...