Відкрити меню

Як правильно вибрати домен для сайту

Багато хто з користувачів задумується над створенням власного сайту чи блогу і мимоволі перебирає в уяві імена для нього (тобто домени). Як правильно назвати сайт? Як правильно підібрати домен? В якій доменній зоні і якого рівня?

В цій статті ми спробуємо розібрати всі тонкощі вибору домену для Вашого сайту. Щоб ресурс був впізнаваний, престижний і цікавий для Ваших відвідувачів.Розписувати та розбирати всі технічні моменти ми, звичайно, не будемо, а виділимо декілька основних тезисів, якими просто необхідно буде керуватись.

1. Уникайте безглуздих назв. Домен на кшталт 123456ssw.com не тільки не несе ніякого інформаційного навантаження, а й викликає сумніви в доцільності та надійності сайту.

2. Прості іменні домени. Сайт під назвою vasya2008.com.ua викликає посмішку, не більше. Очікувати на серйозне ставлення та повагу до ресурсу з таким доменом не варто. Виключення, звичайно, складають домени по прізвищу ivanov.ru, petrov.com, shevchenko.com.ua … – які виступають в якості персональних брендових доменів.

3. Старайтесь використовувати домени 2-го рівня (site.ru, site.com, site.net, site.biz, site.info, site.ua). Тут є декілька моментів, на які можна закрити очі. Наприклад, для України реєстрація домену site.ua вимагає наявності власної торгової марки та тони документів, тому дуже часто використовують домен site.com.ua, який простий в реєстрації і не поступається домену 2-го рівня site.ua в популярності та престижі.

4. Визначте територіальну приналежність. Якщо у Ваш сайт орієнтований на Росію і російську аудиторію – для Вас домен site.ru, якщо на Україну – site.ua або site.com.ua, якщо ж сайт для світової спільноти – тоді домен site.com, якшо ж сайт про телебачення – є домен в зоні .tv

Але не старайтесь запхати Ваш сайт в зону .com, опираючись на те, що хай його читає весь світ. Сайт і так будуть відвідувати користувачіз різних країн, а відповіднісь тематики сайту його територіальній зоні буде акумулювати більш цільових відвідувачів.

5. Брендовість сайту. Визначте для чого і для кого Ваш сайт. Якщо це Ваш персональний блог – назвіть його відповідно до Вашого прізвища, адже Ви будете просувати в інтернеті себе, як автора чи спеціаліста з якогось питання.

Якщо ресурс зроблений під продаж товару – можливо його доцільніше назвати товарним брендом або сферою діяльності. Наприклад, якщо Ви будете продавати продукти харчування – harchuvannya.com.ua, якщо надавати послуги по ремонту – mayster-lamayster.com, якщо це буде Ваш персональний сайт автора чи журналіста – можливо ivanchuk.com – одним словом експерементуйте.

Ось декілька простеньких порад для Вас при виборі домену для сайту. І не забувайте, як Ви себе спозиціонуєте -так Вас і сприймуть. Недарма ж говорилось в популярному мультфільмі: “Як корабель Ви назвете, так він і попливе”. Успіхів Вам.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 3, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 3 коментарі
 1. Неля сказав:

  Доброго дня!

  Власне зараз знаходжуся на стадії вибору доменного імені. Відверто кажучи, трохи складно визначитися. Ваша стаття трохи прояснила цю тему. Але я початківець, і поки що не дуже чітко усвідомлюю, якою буде направленість мого блогу і якою буде його головна ідея. Багато сумнівів.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Уявіть собі свій домен під різними тематиками і проаналізуйте, як це буде виглядати. Оберіть щось нейтральне, узагальнююче, якщо не впевнені у правильності вибраної теми.

   Відповіcти
   1. Неля сказав:

    Та, мабуть, так і зроблю. Мені подобається ваша ідея поставити в домен власне імя.В принципі, думаю, що для персонального тематичного блогу це підійде. Ну, а потім в шапці блогу можна ж буде конкретніше прописати, про що цей блог. А не сподобається назва–все одно легше змінити її, аніж доменне імя.

    Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google