Відкрити меню

Помер Богдан Сильвестрович Ступка

Сьогодні, 22 липня 2012 року в 7:45 ранку в київській лікарні “Феофанія” помер великий актор, велика людина, батько українського театру та кінематографу Богдан Сильвестрович Ступка. Герой України, народний артист України, народний артист СРСР, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, лауреат Державної премії та Міжнародної театральної премії імені К. Станіславського – чи може хтось із сучасних акторів похвалитись такими почесними званнями?

Богдан Сильвестрович народився 27 серпня 1941 р. в Львівській області, с. Куликів в родині актора оперного театру та балерини. За словами самого Богдана Ступки, не мав він потягу до співу та опери, хоча все своє дитинство провів з батьком в оперному театрі, тому своїм рідним полем діяльності обрав драматичний театр.І рівних в цьому йому не було і не буде. Кожна роль на сцені, кожна роль в кінематографі – це шедевр. “Білий птах із чорною міткою”, “Сірі вовки”, “З житія Остапа Вишні”, “Кайдашева сім’я”, “Схід-захід”, “Серце на долоні”, “Тарас Бульба” – мізерний перелік зіграних ролей, але кожна з них – це вершина акторської майстерності. Так більше ніхто не зіграє і стільки не зіграє – біля 100 ролей у кіно, ось доробок Богдана Сильвестровича.

Нажаль сучасна молодь, непевне, навіть і не знає про такі фільми – зараз більш цікавляться західним та російським кіно, якщо цікавляться взагалі. Зі слів Богдана Ступки: “Зараз всі хочуть знати подробиці про імпортних акторів, а не про вітчизняних.”

Богдан Сильвестрович займав активну політичну позицію, був членом Громадської гуманітарної ради при Президентові України, але 4 липня 2012 року вийшов з її складу на знак протесту проти ухвалення Верховною Радою мовного закону.

Велика людина, яка надзвичайно любила мистецтво і Україну. Особисто для мене, за всю історію України та українського кіно, було всього два майстри, два актори, дві великі людини – це Богдан Сильвестрович Ступка та Іван Васильович Миколайчук.

Богдан Сильвестрович – Україна Вас любить і буде пам’ятати завжди, в скрижалях українського мистецтва Ви залишили незабутній слід, хай земля Вам буде пухом і вічна пам’ять!

Попрощатися з великим актором бажаючі зможуть 24 липня на сцені театру ім. Івана Франка.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google