7 простих правил — як змусити Google покохати Ваш блог

google-485611_1280-jpg

Вітаю, шановне товариство! В перерві між святковими днями я вирішив опублікувати таку от статтю-керівництво під жартівливою назвою “Як змусити Google покохати Ваш блог”. Це головні поради до того, як зробити свій ресурс приємним для ока пошукової системи Google, хоча – такі речі подобаються будь-якій пошуковій машині, тому можна сказати, що це буде універсальне керівництво для блогерів і не тільки. Знаєте … я дуже часто заходжу на відомі мені блоги, які я спостерігаю з самого початку розвитку, і бачу що люди просто нехтують цими правилами, що виливається в практично нульові результати в плані відвідуваності, росту, популярності, коментування, трасту і так далі … Тому давайте сформуємо такий собі перелік основних правил.

Ці правила взяті з власного досвіду, почерпнуті з загальноприйнятих канонів просування ресурсів, тому, вірити мені чи ні – справа Ваша, але хоча б спробуйте проаналізувати, чи відповідає саме Ваш блог цим пунктам, якщо ні, то перевірте в тому ж Google – правду я кажу чи просто собі “балаболю”.

1. Шаблон (тема) для блогу на WordPress.

Я не буду Вас переконувати в тому, що краще купувати професійну тему, ні. Google, грубо кажучи, “по тугому барабану” чи придбаний шаблон, чи він безкоштовний, але йому не все одно, як цей шаблон зроблений в плані верстки. Якщо в темі купа помилок, неправильних тегів і тому подібне – то Google зверне на це увагу, не сумнівайтесь і Ваш ресурс буде “не в фаворі”.

Тому, перед тим як обирати тему, проаналізуйте її на валідаторах. Звичайно, що жоден шаблон не зможе похвалитися повною відсутністю помилок, але коли їх надто багато – це не є “гуд”.

W3C CSS Validation Service

Наприклад, мій шаблон, в його чистому вигляді, також має 9 помилок у валідаторі, але це не декілька сотень, як то буває.

2. Заповніть заголовок та опис блогу (title та description).

Тут уже навіть не стоїть питання як – через штатні можливості WordPress чи за допомогою All in One Seo Pack, але подекуди я зустрічаю в описі навіть “Просто ще один блог на WordPress”, що взагалі нікуди не годиться. Само собою, що краще з будь-якої точки зору використовувати плагін, але якщо вже ніяк не хочеться його ставити, то хоча б в налаштуваннях самого двигунця заповніть ці мета-дані.

3. Налаштуйте постійні посилання.

Так, так, не сперечаюсь, ресурс може жити і без цього, але набагато краще, коли Google зрозуміє з самого посилання, що Ви хотіли сказати.

По-замовчуванню, WordPress одразу ставить постійні посилання типу https://olegvoloshchuk.com/?p=123

Тому заходимо в Налаштування-Постійні посилання, обираємо Власна структура, та ставимо /%category%/%postname%.html

Що це дасть? Відкрийте будь-яку публікацію на цьому блозі або просто подивіться в браузер на цю статтю, як виглядає посилання на неї? Не залишайте постійні посилання по-замовчуванню.

4. Не зловживайте плагінами та іншими “прибамбасами”.

Як відомо, дуже велика кількість плагінів погано впливає на швидкість завантаження блогу, а цього не любить жодна пошукова система, не тільки Google. Наприклад, у мене на блозі стоїть 16 активних плагінів, всього 16.

Звичайно, є плагіни без яких просто не обійтись, але не ставте різні падаючі сніжинки, вилітаючі пінгвінчики, випливаючі модальні вікна, тобто уникайте всього, без чого можна обійтись.

Якщо ресурс буде завантажуватись дуже довго, то це не сподобається ні відвідувачам, які будуть просто закривати Ваш блог, ні Google, який на основі цього зробить свої висновки не в кращу сторону стосовно Вашого сайту.

5. Не копіюйте чужий контент.

Тут і пояснювати немає чого – спам не любить ніхто, а якщо пошукова система запідозрить, що Ви просто крадете тексти – очікуйте фільтрів, з під яких не так уже і легко вибратись.

6. Попіклуйтесь про швидку індексацію Ваших матеріалів.

Хтось скаже: “О, попіклуйтесь, а як? Написати легко …” Написати легко і зробити це також дуже просто, як? Ось Вам стаття про миттєву індексацію в Google, а інші пошукові системи мене мало цікавлять.

Для чого це потрібно? Тут можна написати дуже багато причин, але подивіться хоча б попередній пункт – якщо Ваші матеріали будуть миттєво індексуватись, то красти будуть у Вас, а не Ви у когось, Google це побачить. Бували випадки, коли високовідвідувані блоги брали контент з молодих ресурсів, а за рахунок швидкої індексації виходила картина навпаки – злодій виступав як першоджерело, а наслідки … наслідки невтішні для тих, хто виявився другим.

7. Оптимізуйте Ваші статті.

Тут уже не обійтись без плагіна All in One Seo Pack або його аналогів, які дозволяють прописати title та description для окремої публікації. Візьмемо за приклад хоча б те, що Google на запит видає користувачам не головну сторінку блогу, а відповідну статтю, а отже Ви повинні вказати, що саме такому запиту відповідає Ваша публікація.

Ну от на цьому і закінчимо. Не сперечатимусь з досвідченими блогерами, що тонкощів є ще дуже багато, але на мою думку – це найосновніші моменти, яких Ви повинні дотримуватись при розвитку свого ресурсу. 7 дуже простих правил.

Детально про All in One Seo Pack, про оптимізацію, про семантичне ядро Ви зможете прочитати в інших публікаціях на блозі, які вже є і ще будуть, тут я спробував просто вивести основні “заповіді” для початківців.

Бажаю Вам вдалого дня, з наступаючим Вас Різдвом Христовим, всього найкращого та найсвітлішого в житті.

Шануймося!