І знову про безпеку персонального комп’ютера. Що повинно бути встановлено на ПК кожного користувача, для захисту від вірусів та шпигунських програм? Правильно – антивірус. Але, бувають випадки, коли одного антивіруса недостатньо. Необхідно встановити додаткове програмне забезпечення, для максимально ефективного захисту Вашої машини. Сьогодні ми поговоримо про файервол Comodo Firewall – версія 5.10.228257.2253, випуск 12 березня 2012 року.

Що таке файервол (якщо бути дослівним, то в перекладі це брандмауер)? Для чого він потрібний і чи варто його ставити на свою машину? В яких випадках він необхідний, а в яких встановлювати брандмауер немає необхідності. Давайте розглянемо всі ці питання більш детально.

Як працює Comodo Firewall і в чому його відмінність від звичайного антивіруса. Антивірус – захищає комп’ютер від зараження інфікованими файлами, регулярно оновлює антивірусні бази, перевіряє систему на рахунок непотрібних змін та роботи шкідливого програмного забезпечення. Брандмауер – аналізує та захищає ПК від проникнення шкідливих скриптів, троянів та шпигунських програм з інтернету, з мережевного з’єднання, аналізує мережі, під’єднані машини та встановлені програми.

Якщо описати двома словами – то антивірус визначає, лікує чи видаляє вірус коли той з’являється на ПК, а файервол запобігає проникненню зарази з усіх можливих з’єднань.

Найкращий захист ПК відбувається тоді, коли антивірус та файервол працюють в парі. Сучасні антивірусні програми містять вбудовані брандмауери, тому використання такої програми – оптимальний вихід. Перед тим, як Ви будете встановлювати брандмауер Comodo Firewall, Вам необхідно проаналізувати, який антивірусний захист встановлено на Вашій машині.

Наприклад, антивірус Касперського. Існує два різновити Каспера – KIS і KAV, що означає KIS – касперський інтернет сек’юріті та KAV – касперський антивірус. От якраз версія KIS і містить вбудований брандмауер, тому інсталювати Comodo Firewall потреби немає. Версія KAV – це звичайний антивірус, тут Comodo Firewall буде дуже дуже доречним.

Ще один приклад, всім відомий NOD32. Існує ESET NOD32 Antivirus та ESET NOD32 Smart Security. Аналогічно NOD32 Antivirus – звичайна антивірусна програма, а NOD32 Smart Security – комплексний захист з вбудованим брандмауером. Тому перед встановленням Comodo Firewall подивіться, якого типу антивірусна програма у Вас встановлена.

Тепер безпосередньо про Comodo Firewall. Завантажуємо інсталяційний файл і розпочинаємо установку. Українська мова присутня.

Тиснемо Гаразд і переходимо до наступного кроку. Тут нам пропонують ввести свої дані, погодитись на зміну налаштувань. Рекомендую всі галочки зняти і адресу не вводити.

Тиснемо Погодитись і Встановити. Розпочинається інсталяція Comodo Firewall.

Далі нам необхідно буде перезавантажити систему для повної інтеграції всіх можливостей програми.

Можете зробити це і пізніше. Якщо Ви натисните Ні, то на наступному кроці появиться вікно програми, але воно буде не ініціалізоване до моменту перезавантаження.

При кожному запуску програми у нас буде з’являтись ось таке інформаційне віконце. Якщо Ви не бажаєте його бачити в подальшому – поставте галочку в лівому нижньому кутку і закрийте.

Після вдалого встановлення та перезавантаження системи Comodo Firewall перейде в режим бойової готовності. В моєму випадку комп був підключений через шлюз, тому файервол моментально зреагував на нову сітку і запитав що з нею робити.

Так як ця сітка мені знайома – я натиснув “Я вдома”. Далі ми можемо подивитись, які процеси, програми та з’єднання працюють на ПК та які програма заблокувала, як небезпечні. Про це Comodo Firewall буде повідомляти.

Також можемо переглянути всі активні процеси, які шурують по нашому компі.

Або файли та програми, які працюють

При кожному підключенні до нової мережі, встановленні будь-якого програмного забезпечення, запуску програми, яка змінює системний реєстр – Comodo Firewall буде Вас про це повідомляти і пропонувати вибір – заблокувати чи дозволити. Таким чином ні одна стороння програма чи процес не зможе проникнути на Ваш ПК і нашкодити там без Вашого відома.

Ще раз про переваги Comodo Firewall:
– постійний контроль та моніторинг всіх процесів, інтернет-з’єднань та роботи програм.
– постійний захист від інтернет-атак, троянів, програм-шпигунів та іншої зарази.
– контролює поведінку програм в інтернеті, тому встановитись без вашого дозволу не зможе ні одна утилітка.
– спостерігає за трафіком та попереджає про можливі загрози.

Comodo Firewall – повністю безкоштовний та постійно оновлюється.

Якщо Ви користуєтесь Avira AntiVir Free, AVG Anti-Virus Free, avast! Free Antivirus чи іншими звичайними антивірусами – використання Comodo Firewall Вам рекомендовано в першу чергу. Після встановлення цього файерволу Ви будете мати повний комплексний захист Вашого ПК від будь-яких загроз – чи то вірус, чи то інтернет-атака.

Завантажити Comodo Firewall з офіційного сайту

Підходить для Windows 7, Windows Vista та Windows XP. Необхідно 400 мб вільного місця.

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (ще ніхто не голосував)
Loading...