Відкрити меню

Google анонсує алгоритм Knowledge-Based Trust (КВТ) – PageRank в минулому?

Ох і цей Google)). Знову незрозумілі новини ми отримуємо від цього любителя “зламати голову” вебмайстрам та всім, хто займається сайтами. Минулого місяця Google запустив свій “антинемобільний” алгоритм mobile-friendly, з яким більш-менш все зрозуміло – якщо твій сайт некоректно відображається на мобільних пристроях, то в мобільній видачі він буде десь на задвірках. Тут все ясно. Але от новий фінт “Гугля”, який десь от-от мав би вступити в силу, нічого окрім запитань не викликає. Отже, Google планує замінити ранжування посиланнями на новий алгоритм Knowledge-Based Trust (КВТ).

Google

Я дуже довго шукав інформацію, щоб якось пояснити суть цього Knowledge-Based Trust (КВТ), але всюди лишень здогадки та припущення, навіть документ, який опублікували представники пошукової системи, ясності не вніс. Методом порівняння думок аналітиків та seo-спеціалістів, можна зробити висновок, що в основі цього “сюрпризу” лежить користь і правдивість контенту на сторінках сайтів.

Knowledge-Based Trust (КВТ) – це новий метод ранжування та визначення позицій сайтів в пошуковій видачі, де за основу береться не лінкова маса, а точність, правдивість та відповідність контенту пошуковим запитам. Якось так)).

В 2014 році Google почав розробляти нову базу знань Knowledge Vault, яка в цьому ж 2014 році мала бути завершена. Наскільки я зрозумів, саме на основі інформації з цієї бази і буде визначатись правдивість контенту. Тобто, інформація з сайтів буде порівнюватись з інформацією з Knowledge Vault, таким чином визначатиметься правдивість та достовірність опублікованого контенту. Головоломка? А то!))

Як в цю базу будуть потрапляти “факти” – один Гугл знає, гадаю що не останню роль тут мала б відіграти швидкість індексації матеріалів. Так чи інакше, при успішному впровадженні цієї технології, загроза “небуття” повисне над парсерами контенту (знову ж – на мою думку).

Це що стосується “правдивості” контенту. А от точність та відповідність пошуковим запитам, гадаю, буде аналізуватись за сукупністю соціальних та поведінкових факторів. По крайній мірі, якийсь інший метод аналізу я собі уявити не можу. Буде братись до уваги і час проведений на сайті, і глибина переглядів, і кількість соціальних поширень … і багато інших показників, а не кількість лінків на ресурс. Це в ідеалі, а що і як буде на практиці – час покаже.

Задумка Google, в своїй суті, дуже і дуже непогана. Хороші сайти з якісним контентом, які не мають величезних бюджетів на лінкопросування, цілком могли б зайняти заслужені місця в пошуковій видачі, а лайносайти, не дивлячись на кількість фальшивого рейтингу, пішли б на нижні щаблі. Але то казка)). Існують ще комерційні запити та тематики, як тут буде з такими правилами – зовсім не зрозуміло.

Якщо підсумувати все вищесказане, то Knowledge-Based Trust (КВТ) – це алгоритм, який буде враховувати користь для відвідувача від опублікованого контенту, а не кількість куплених посилань. Ну так би мало бути. В будь-якому разі нас очікують доволі цікаві зміни та однозначно щось нове)).

Особисто я вже дуже давно не купую ніяких лінків на блог, не продаю (було всього 5 чи 6 продано), не закриваю від індексації посилання на цікаві ресурси чи сервіси, не маю параної на рахунок тегу nofollow, одним словом – живу повноцінним життям вебмайстра)). А останні новини свідчать про те, що скоро буде братись до уваги не посилальна маса, а зовсім інші показники.

Пошукова оптимізація змінюється, змінюються правила та алгоритми, а от добре це чи погано, покаже тільки час та позиції сайту в пошуковій видачі.

Бажаю Вам тільки хороших новин, бажаю гарного настрою та високих позицій Вашим сайтам)).

Шануйтеся!

P.S. До речі, а Ви знаєте, що ключові слова вже не відіграють ніякої ролі? Але це вже зовсім інша історія … до зустрічей!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 8, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 8 коментарів
 1. Володимир сказав:

  Чекаю з нетерпінням на історію з ключовими словами! Дякую за статтю!

  Відповіcти
 2. Ivan сказав:

  Хм, і чому ж ключові слова не відіграють ніякої ролі?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну це питання не до мене, чому … але реалії такі, що ключі в плані “Meta keywords” сьогодні взагалі зайві. Ключові слова чи фразу ПС виловлюють з заголовку та опису, а що там в keywords Ви напишете – сьогодні їх це мало хвилює.

   Відповіcти
 3. Serjart сказав:

  Я думаю, що гугл просто хоче повністю викорінити всілякі просування лінками. Таким чином він змусить людей та компанії перейти на адвордс, або створювати нормальний контент.

  Відповіcти
  1. Сергій Грицюк сказав:

   В тому ж напрямку рухається Яндекс зі своїм новим алгоритмом “Мінусинск”.

   Під катом посилання на статтю на моєму блозі про нові алгоритми від Гугл і Яндекс з посиланнями на офіційні джерела, а також посилання на документ з розгорнутим описанням алгоритму KBT і посилання на переклад описання російською мовою. А також відео з приводу можливості оновлення PR.

   Відповіcти
   1. Олег Волощук сказав:

    Я читав, Сергій, документи, але гадаю що то буде те саме, що з мобільним алгоритмом. Цілком нормальні сайти, які чудово відображаються на пристроях, на думку гугл неадаптивні. Хто зна скільки часу пройде поки вони його належним чином зроблять (і чи зроблять взагалі). З KBT буде те саме – хрін що зрозумієш.

    А про PR – так Джон Мюллер ще в лютому цього року говорив, що його оновлювати не будуть.

    Відповіcти
 4. MrVigner сказав:

  Що сказати, умільці на кожен новий алгоритм зможуть на свою користь використати. Але я, звісно ж, за якість контенту. Тільки посилання Гугл хай поки не вимикає, я на них ще непогано заробляю 😀 А якщо хоче вимкнути посилання, то хай на адсенсі нормально кліки зараховує і менші суми собі бере з тих кліків, а то в кінці-кінців вебмайстрам взагалі небуде сенсу робити сайти. Нащо той сайт, якщо на ньому ніяк не заробиш =)

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Таке враження, що Гугл також в Євросоюз іде 🙂 По всіх фронтах паски затягує 🙂

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google