Відкрити меню

Відеоінтерв’ю з Аліною Туз про хоумскулінг, ІТ та літературу

Мої вітання, шановні друзі! Сьогодні Ви не будете багато читати, а радше будете багато дивитись та слухати, адже в цьому пості я пропоную Вам переглянути перше відеоінтерв’ю, яке я записав для Вас з однією неймовірно цікавою дівчиною. Раніше я викладав на блозі тільки текстові версії інтерв’ю з гостями, та сьогодні буде щось новеньке та цікаве. Отже, для початку я хочу Вам представити Аліну Туз, хоумскулера, письменницю та автора дитячого ІТ проекту “IT Kids”.

Аліна Туз

Коли я тільки познайомився з Аліною, то мене дуже вразило те, як в одній людині можуть поєднуватись такі різнопланові напрямки діяльності. Окрім того, що Аліна займається хоумскулінгом та навчає дітей в рамках ІТ проекту “IT Kids”, вона ще й пише та ілюструє дитячі книжки! Якимось дивним чином в одній особистості поєднуються такі протилежні сфери, тому що на мою думку – викладацька діяльність та письменництво все ж таки не тотожні захоплення, тим більше, що викладає Аліна ІТ дисципліну.

Виховуючи трьох дітей, ця дивовижна дівчина якимось чином знаходить час та сили ще на стільки справ: і своїх дітей навчити, і всім діткам дати основи сайтобудування, і ще й писати книжки … просто неймовірно!

Аліна Туз

Зацікавив я Вас? Ще б пак! Ото ж запрошую Вас з дозволу Аліни на її блог, де Ви зможете більше дізнатись про цю неординарну дівчину.

www.alinatuz.in.ua

Коли ми розмовляли з Аліною, то наша бесіда була настільки цікава, що ми й не помітили як промайнула година часу і я, відверто кажучи, з великим задоволенням поспілкувався б ще годину)).

Мене дуже зацікавила ідея хоумскулінгу в дії, адже раніше про цю систему я тільки чув краєм вуха, але серйозно ніколи не вникав. А тут виявилось, що Аліна цілком ефективно застосовує практику домашнього навчання, тому я просто не можу не порекомендувати Вам ознайомитись з хоумскулінгом детальніше. Запрошую на сайт Аліни, який дасть відповіді на всі запитання.

www.homeschool.alinatuz.in.ua

Писати я багато не буду, оскільки це відеоінтерв’ю, то пропоную Вам запис нашої розмови. Ми з Аліною вирішили розбити наше інтерв’ю на дві частини. В першій частині ми поговорили про хоумскулінг, що це таке, як Аліна все організувала та як це виглядає на практиці, а в другій – про проект Аліни “IT Kids” та про її захоплення літературою для дітей.

Тому влаштовуйтесь зручніше – розмова дуже цікава та захоплююча. Будемо вдячні за відгуки та коментарі.

Частина 1 – про хоумскулінг

Частина 2 – про “IT Kids” та літературу

Бажаю Вам гарного дня, приємних вражень і чудового настрою.

Шануйтеся!

- · · -

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 4, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 11 комент
 1. Євген сказав:

  Ми зараз теж хомскулери, але ми хочемо йти далі – це анскулінг. Через декілька років “системне” навчання зовсім втратить актуальність, бо соціум еволюціонує у велику кількість дуже різноманітних форм розвітку особистостей. Але виникає питання – а чи потрібен нам взагалі будь-які документи про освіту від системи і чи зможуть наші діти успішно жити в дорослому житті без ньго. Ми переконані – не потрібен.Є думка спробувати досвід дитячого мережевого спілкування і онлайн уроків силами дітей і батьків. Зробити їх регулярними. записувати їх і викладовать в мережу. Але це у близкому майбутмьому, коли ми переїдемо в Україну. Велике спасибі Олег та Аліна за ваш дуже цікавій напрямок . 🙂

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Дякую, Євген. Але подяка більше стосується Аліни, це все вона 🙂 Я тільки розпитав її детальніше про цей напрямок 🙂

   Відповіcти
 2. Володимир сказав:

  Ні, ні, ні. Наші діти мусять ходити до школи, хоча б для того, щоб навчитися хамству, матюкам, нахабству. Вони мусять бути такими, як усі.

  Спасибі, пане Олеже, за посилання на відео-інтерв’ю з цією прекрасною дівчиною.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   На здоров’я. Я ж казав, що буде цікаво 🙂

   Відповіcти
 3. Катерина сказав:

  Стисло важко коментувати. Аліні потрібно до психолога з дітьми сходити обов’язково та почути незалежну думку про себе та про стан своїх дітей. Не до психіатра, а до психолога. Чому… Те, що вона ретранслює світові – це думка, що моя позиція вірна, всі інші – хибні, мої діти – що хочу те й роблю, бо по закону я за них відповідаю. Я не почула, що у неї контакт з дітьми, тільки навчання й все. А головне, що в другій половині вона каже про створення нової школи. Тобто, або вона не до кінця щира та розуміє, що дітям потрібна соціалізація, але не хоче в державну школу, а на приватну грошей не має. Зі своїми учнями у неї є фізичний контакт, а дітей своїх відводить в школу тільки для атестації – тут протиріччя в її підході. “Діти мають стержень розвивати” та “я їм сама складаю розклад”… А коли ж діти самостійні? Не бачу ніякої новини. Бачу маму-інтроверта, яка не змогла пережити підлітковий вік дітей та тримає на шиї у дітей жорстко руку, щоб контролювати. Може в неї щось та й вийде, але розумієте яка річ:її система працює допоки вона здорова та жива. Виключи її з цього рівняння й балансу не буде. Про навчання біології з тіткою, а укрмові – з бабцею – печалька… Наявна шалена праця, але дітей вона сховала від більшості труднощів віку. В 20 вони все рівно будуть ті труднощі. Але то її діти, то успіхів їй побажаємо. А батькам, хто водить дітей на заняття до незнайомців з мережі, радила б узнавати про освіту та мед.довідку викладачів, бо це ваші діти. Норбеков, книжки про Трипілля та технічна освіта – не повірю. Або люди займаються наукою, або магією, або релігією. Вікіпедія дуже гарно пояснює розбіжності між ними трьома.
  Пане Олеже, дякую Вам за формат відео, Ви дуже вправно ставили запитання та підтримували співбесідницю. Дякую пані Аліні за щирість та розповідь. Успіхів вам!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Що ж Катя, я не позиціоную себе як експерта, гадаю Аліна парирує, цікава дискусія тут зароджується, я радий що зацікавило декого з читачів.

   Відповіcти
   1. Катерина сказав:

    Пане Олеже, я не експерт, я мама-практик, як і вона, та маю ще велику родину. Це не сучасне, а вічне запитання: діти роблять як хочуть батьки, чи батьки допомагають дітям в тому, що діти хочуть. Різні родини – різні стратегії, різні результати. Я б порадила мамі почитати “Мистецтво війни” Сунь Цзи по стратегії, та Карла Поппера “Відкрите суспільство” – що стосовно того, хто виграє: відкрите чи закрите суспільство. Чим ширше світогляд батьків, тим краще для всіх. У неї наразі шлях до закритого суспільства.
    Стосовно it-сфери(залишимо нашу освіту). У вас чудовий курс, я дошла до стадії десь розмістити свій сайт, та нажаль працювала на компі у дитини та вона знесла мої напрацювання(хотіла сама спробувати створити сайт). Я почала спочатку на новому власному компі. Скачала з Яндексу архів, і не можу його відкрити. Спочатку писало що в 3 блоці проблеми. Тепер просто при заході на html сторінку курсу пише, що такої не існує. Поки так. Попробую інши программи, тоді напишу.
    Стосовно it-сфери як бізнесу та сайтобудування. Без потужної реальної економіки сайтобудування – це все одно, що ми розмістимо на кожному будинку по 30-130 пам’ятних дошок “ТУТ живе Петя,Вася,Катя…”. Я бачу, що soft-ware проекти стають не такі затребувані, як вони ж, але в поєднанні з hard-ware. Стартапам в Штатих та навіть Литві надають можливість в TechShop та “зелених” гаражах здійснити задум по втіленню проектів в фізичному вимірі. Сюди несе течія розвиток. Це створення smart-предметів. Обмине ця тенденція Україну та чи залишимся ми тільки на стадії коворкінгів – побачимо. Софт легчше продати, не зважаючи на роботу таможні, логістику та промисловість. Смарт-речам потрібна працююча економіка. Будемо щось робити, щоб вона працювала. Просто треба розуміти що створення сайтів – це як написання автобіографії та ведення щоденника, так це певний етап і треба йти далі. Чекаю від вас пане Олеже нових проектів в цьому напрямку. Дякую, що дочитали.

    Відповіcти
 4. Катерина сказав:

  За допомогою WIN-RAR архів курсу відкрився, а 7-zip не відкривав. Може це для когось прописні істини, то вибачте. Всі хто підвищує навички дома, то ж ми всі хоумскулери!!! Добре що ми є!

  Відповіcти
 5. АННА сказав:

  ДЯКУЮ за цікавий матеріал Аліні успіхів у всіх її талантах, Олегу подяка за популяризацію гарних новацій. Чекаю нових відеопублікацій.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Дякую і Вам за увагу. Обов’язково буду нові та цікаві відео 🙂

   Відповіcти
 6. Віктор сказав:

  В даному питанні треба зважати на різні обставини. В першу чергу необхідно звернути увагу чи готова дитина в 6 річному віці розпочати навчання, який вчитель буде займатися з нею в школі чи в дома. Треба бути справжнім педагогом щоб дитина засвоїла матеріал. Сама дитина черпаючи інформацію з інтернет ресурсу буде не в змозі засвоїти це. Дитина – не студент вищого навчального закладу. Щось подібне до homeschooling було колись, в той час,як були пани,графи. Тоді їхніх дітей навчили найкращі педагоги по різних предметах. Дітей відправляти в різні країни, щоб вони вивчали мови та культуру. Це навчання було обовязком для дітей і проводилось під відповідною дисципліною. Я не знаю чи є в переважній більшості в нашій країні такі сімї, які в змозі забезпечити таке навчання.
  В школі добре діє принцип змагальності і при доброму вчителі можна досягти хороших результатів.

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено