Відкрити меню

Microsoft не заспокоюється – анонсує вихід нової ОС Threshold (Windows 9)

Нові анонси та заявки Windows нагадують шалені перегони)). Не встигли користувачі звикнути та оцінити Windows 8, як розробники програмного забезпечення анонсують свій новий продукт – Windows Threshold. Я от спостерігаю цікаву закономірність: колись дуже популярною та стабільною операційною системою була Windows XP, потім не сильно вдала Vista, після неї вже знову потужна та стабільна “сімка”, нині Windows 8, яка також викликає багато протиріч і вже анонсується Windows 9. Враження таке, що у Microsoft продукти вдалими виходять через раз)).

Windows 9

Найбільше невдоволення новою ОС Windows 8 було викликане тим (наскільки я читав), що в цій операційній системі відсутня звична кнопка “Пуск”. Вирішив і я спробувати цю оську на одній експериментальній машині, скажу відверто – враження двоякі. Що мене вразило – це швидкість завантаження вісімки, Windows 7 завантажується в рази повільніше, але на цьому мої, скажемо так, надзвичайні враження і закінчились.

Я не хочу сказати, що Windows 8 погана операційна система, ні. Задумка Microsoft цілком зрозуміла і логічно вдала, але щось тут таки не те. Для планшетних та сенсорних пристроїв ця операційка в самий раз, але для стаціонарних ноутбуків тут дуже багато зайвого і не дуже потрібного. Наприклад, екран швидкого запуску з плитками – я все рівно одразу запускав звичний робочий стіл, так як працювати з цим “Метро” виявилось не дуже зручно.

Цікавим та вдалим рішенням, на мій погляд, тут є синхронізація ОС на всіх пристроях – виставив налаштування і з чого б ти не заходив, всі твої дані будуть на місці, так – це зручно. Але от Skype, який виведений на панель швидкого доступу, в мене ніяк не хотів запускатись – завантажив Скайп для робочого столу і все залогінилось без проблем. Глюк ОС? Можливо, не буду стверджувати.

На рахунок сумісності програмного забезпечення – я спробував встановити декілька потрібних мені програм, в яких не було заявлено підтримки Windows 8, все встановилось і працювало без проблем. Хіба що деякі відверто застарілі додатки не хотіли працювати, але то вже данина часу та технічному прогресу. Вікно, робочий стіл … все як і у Windows 7, тому проблем в роботі особливих не було.

Що стосується кнопки “Пуск” – не знаю чому тут жаліються користувачі, в оновленні 8.1 цю функцію повернули, тому звикнути до трішки незвичного інтерфейсу можна. Протестував я “вісімку” різними тестовими програмами на швидкість роботи, запису і т.д. – також думки різні, щось швидше, щось повільніше, але на помітну роботу це мало впливає, “на око” різниці Ви не помітите.

Що ж нового нам пропонує Microsoft у Windows 9? Відверто кажучи із зроблених анонсів я не дуже зрозумів. Перше, що кидається в очі, це назва – іменується нова ОС буде Windows Threshold, хоча фінально назва її буде Windows 9. Друге – повернення кнопки “Пуск”. Також тут не сильно второпав, адже у 8.1 таку кнопочку можна повернути і так. От введення нового інтерфейсу Metro 2.0, де додатки можна буде запускати як окремі вікна в десктопному режимі, заслуговує на увагу, дійсно було б зручно.

Здалось мені і те, що Microsoft не буде кардинально щось змінювати в самій суті, це залишиться все та ж Windows 8, але змінена та покращена. Таку тенденцію ми спостерігали і з Windows 7 – все та ж Vista, але доведена до розуму. Нова “вісімка” (так мені здається) все ж буде використовувати назву Windows 9, а від цифри 8 у назві Microsoft повністю відмовиться.

Який висновок можна зробити? Windows 8 цілком вдала та логічно виправдана операційна система, але з переходом на неї варто зачекати, оскільки уже працюють над виправленням проблем та глюків, які були помічені користувачами, що виллється в нову Windows 9. “Вісімка” залишиться такою бетою, яка показала можливості нових технологій від Microsoft, а от фінал очікуємо в “дев’ятці”.

Коли чекати на нову ОС? Згідно оголошень Microsoft, Windows 9 анонсують вже в квітні 2015 року, хоча перед цим планують три попередні версії, які повинні зібрати остаточні відгуки та претензії користувачів.

Шануйтеся!

P.S. Свята закінчуються, блог повертається до звичного режиму роботи. Ми з дружиною влаштували собі невеличкий відпуск від комп’ютерів та інтернету.

- · -

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...
Обговорення: 4 комент
 1. Pavlofox сказав:

  Мене у сімці все влаштовує крім повільного запуску. Можливо забагато служб запускається.
  Коли буде дев’ятка із хорошими відгуками – можна спробувати.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Аналогічно мислю. Вісімку я вже пробував, якщо дев’ятка оптимізує свою панель, чого в принципі буде майже достатньо, підвищить сумісність програм та виправить всі недоліки – можна сміливо переходити.

   Відповіcти
 2. Саша сказав:

  Наскільки мені відомо, то майкрософт вирішили не робити сервіс паки (як у хр та сімці), а замість цього, кожного року, випускати нову ОС, яка і буде включати в себе всі доопрацювання по відношенню до попередньої. Як на мене, то віндовс 9 – це не що інше, як сервіс пак до віндовс 8… Істотних змін там не буде – це точно.

  Стосовно самої системи, то я також доволі довго використовував вісімку. Погоджусь, що запускається вона дійсно швидше, але все залежить від користувача. Якщо понапихати купу програм в автозапуск – то цей показник також буде доволі відносним. Стартовий екран мені подобався, навіть приловчився викликати його відповідною кнопкою на клавіатурі, а от Метро програмки не прижилися – в переважній більшості користувався звичними, десктопними версіями…

  Зараз повернувся до сімки, але після відкриття для себе лінукса, а якщо точніше то лінукс мінт – використовую її в якості додаткової ос для запуску специфічних программ, які не мають аналогів на лінукс…

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Хто зна, що вони там вирішили, але все ж таки 8 і 8.1 навряд чи можна назвати окремими повноцінними системами, скоріш за все – це і є завуальовані паки. З 9 подивимось … вони вже кажуть, що перед фіналом буде 3 попередні версії, але також сумніваюсь, що це будуть повноцінні ОС … ті ж паки.

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено