Відкрити меню

Атомний авіаносець “Джордж Буш” в Чорному морі – США вдало зіграли м’язами

Вітаю, шановні друзі! Якось так сталось, що останні новини та публікації на різних сайтах все частіше стосуються політики та подій в Криму і це не дивно – ситуація зараз така, що всіх цікавить саме це питання. Важко і мені сьогодні публікувати матеріали по WordPress, а все більше хочеться поділитись своїми думками на рахунок того, що відбувається. Вже декілька днів інтернет кишить інформацією про атомний авіаносець США “Джордж Буш”, який входить в Чорне море – от і я вирішив поцікавитись, а що це за авіаносець такий.

Атомний авіаносець США "Джордж Буш"

Оце техніка, скажу я Вам, розмах, потужність та сила вражають. В принципі – нічого дивного немає в тому, що США володіють такими потужними кораблями, адже Америка постійно з кимось воювала і Пентагон витрачав величезні кошти на утримання та модернізацію армії, на відміну від України, де Збройні Сили просто в плачевному стані. Ну але не про це зараз, то вина політиків та керівництва, які дбали за свої кишені та маєтки, а не про престиж та потужність держави.

Для чого США відправили цей авіаносець в Чорне море і чому він взагалі сюди пливе? Якщо вірити Turner Radio Network RSS Feed, то це відповідь на вторгнення російських збройних сил на Кримський півострів. Зокрема, авіаносець “Джордж Буш” має забезпечити можливість реагувати на події, що будуть розгортатись в Криму.

Коли я почав шукати інформацію про авіаносець, то приблизно уявляв собі, що це величезний корабель, який на своєму борту транспортує літаки та гелікоптери, але навіть не міг собі допустити, що ця техніка настільки величезна. Дійсно, габарити, розмах та потужність “USS George HW Bush” настільки вражаючі, що “ух”.

USS George HW Bush
Атомний авіаносець США "Джордж Буш"
Авіаносець США "Джордж Буш"
Авіаносець "Джордж Буш"

Якщо звернутись до офіційних технічних характеристик цього чуда техніки, то можна не втриматись на стільці. Ви тільки собі уявіть параметри авіаносця “Джордж Буш”:

Водотоннажність повна – 102000 тонн;

Максимальна довжина – 333м;

Максимальна ширина – 77м;

Осадка – 11,7м;

Силова установка – 280000 к.с., 4 парові турбіни, 4 гвинта;

Швидкість – більше 30 вузлів;

Екіпаж – 6000 чоловік.

Це що стосується силових потужностей. Якщо ж торкнутись озброєння – то тут також все виглядає досить серйозно, якщо не сказати більше:

2×8 – зенітних керованих ракет “Сі Спарроу”;

2×21 – зенітних керованих ракет RIM-116;

дві 20-мм зенітні установки “Фаланкс”.

Так як це авіаносець, то не можна випустити з уваги і можливість та склад його авіакрила. Тут “Джордж Буш” може похвалитись наступним:

Всього – 68 літаків і гелікоптерів, з них:

48 винищувачів-штурмовиків F/A-18 Хорнет”;

4 літаки дальнього виявлення E2C Хокай”;

4 літаки електронної протидії 6B Праулер”;

4 транспортних літака C-2A Грейгаунд”;

8 гелікоптерів SH-60 “Сі Хок“;

Льотний і технічний персонал – 2480 чол.

Друзі, це не просто корабель, це не просто авіаносець – це маленька морська армія, яка зараз рухається разом з нашим українським флагманом фрегатом “Гетьман Сагайдачний” в Чорне море, до кримських берегів.

Джордж Буш
George HW Bush
Авіаносець USS George HW Bush

За даними на сьогодні, які оприлюднені в мережі, атомний авіаносець “Джордж Буш” несе на собі 90 літаків, куди входять гелікоптери різних видів і декілька винищувачів F-22 Raptor. Крім того, авіаносець супроводжують 17 кораблів різного типу та 3 субмарини.

Якщо поритись в інтернеті, то можна знайти неофіційну інформацію, що склад винищувальної авіації Росії нараховує близько 900 одиниць бойової техніки, тобто на авіаносці “Джордж Буш” розташовано 10 частину всіх винищувальних машин російської армії – демонстрація сили та гра м’язами у США вийшла вражаюча.

Звичайно, боронь Боже, щоб хтось з якоїсь сторони застосував хоча б маленьку можливість використання цієї зброї, але водночас, хто б і як не ставився до США та НАТО, варто подякувати Америці і Європі за підтримку та надання військової допомоги. Агресори повинні побачити, що ми не одні і практично весь світ нас підтримує.

Щиро надіюсь, що до військових операцій не дійде, адже війна – це найстрашніше що може трапитись в умовах сьогодення. Війна – це страшно.

Ось такий він, страшний та загадковий атомний авіаносець “Джордж Буш”, про який стільки вже ходить слухів та домислів. Я спробував зібрати для Вас суху статистичну інформацію про технічне оснащення цього чуда техніки, маю надію, що Вам буде цікаво.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 2,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 8 коментарів
 1. Петро сказав:

  Фотографії вражають. Думаю наша армія колись до такого доросте 😐

  Відповіcти
  1. Неа. Той авіаносець коштує як 6 теперішніх річних бюджетів нашої армії…. Це не враховуючи вартості розробки віх тих технологій, які на ньому використовуються…

   Відповіcти
  2. Олег Волощук сказав:

   Це точно, якщо і доросте – то не скоро, ой як не скоро, але махіна – просто жесть)).

   Відповіcти
   1. Петро сказав:

    Будемо надіятись, що наші діти будуть мати змогу служити або працювати на подібних махінах 🙄

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Та от власне – нехай наші прагення втіляться в дітях.

     Відповіcти
 2. Рекомендую переглянути документальні фільми від National Geographic – “МегаСпоруди. Авіаносець «Рональд Рейган»” та “Чудеса інженерії. Авіаносець.” – обидва про авіаносці цього ж типу, що і “Джордж Буш”. Перший – більше про озброєння і “життя” авіаносця, другий – про еволюцію авіаносців 😉

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Люблю National Geographic – зараз пошукаю ці фільми 😀

   Відповіcти
  2. Петро сказав:

   Спасибі Віктор! Потрібно буде щось подібне подивитись ато фільми надоїли вже 😐

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google