Вітаю, шановні друзі! Деякий час назад в мене закінчилась ліцензія на антивірусну програму і постав вибір: або продовжувати платити за користування платним продуктом, або шукати достойну безкоштовну заміну. Крякнуті версії антивірусів я не розглядав, а постійно шукати по мережі ключі – також не влаштовувало. Вирішив спробувати безкоштовні продукти – благо їх зараз є дуже велика кількість. Скажу одразу – мова піде про чудовий безкоштовний антивірус Comodo Internet Security, але спочатку трішки передісторії.

Comodo Internet Security

Засівши за пошук, я побачив таку картину: найбільш популярним безкоштовним антивірусом вважається Avast. Колись і я цим продуктом користувався, тому вирішив “згадати молодість” та встановити Avast знову. Одразу відчув, що “це не моє”, але залишив на деякий час.

Що сказати – Avast цілком достойне рішення, але в мене він не прижився. То він постійно блокував завантаження шкідливих об’єктів з тих ресурсів, які цілком заслуговували на довіру, то “їв” абсолютно нормальні .exe файли … не сподобався. Я полазив по мережі, прочитав, що все це діло можна налаштувати, але бавитись не захотів. Видалив.

Після цього просканував систему утилітою Dr.Web CureIt і знайшов декілька шкідливих файлів. Я не став розбиратись чи справді це шкідливі речі, вважаю, що антивірус мав би хоча б попередити про появу таких об’єктів. Система була чиста, тільки перевстановлена, тому я впевнений, що це не залишки старої діяльності. Одним словом – деінсталював я Avast і сів за пошуки далі.

На різні тести та аналізи я навіть не дивився, тому що там сам чорт ногу зломить, а результати різних організацій подекуди зовсім розбігаються. І от на одному форумі я натрапив на обговорення безкоштовного антивіруса Comodo Internet Security. Хм … цікаво, Comodo контора відома, їхні Firewall-и завжди займають перші місця в тих же тестах, а якщо в безкоштовному варіанті дають ще й Internet Security – це вже однозначно варте уваги. Вирішив спробувати.

Одразу при встановленні я побачив, що присутня українська мова – ну що ж, це вже плюс.

Comodo Internet Security

Описувати весь процес інсталяції я не буду, потреби немає, зупинюсь тільки на тих моментах, на які варто звернути увагу.

В принципі, процедура інсталяції звичайна, нічого особливого там немає, як от наприклад вибір надсилання статистики та “хмаринкового аналізу” – я ці пункти не знімав, нехай працює з такими опціями.

Comodo Internet Security

Але тут є важливий момент. В лівому нижньому куті ми бачимо непомітний лінк “Налаштувати встановлення”. Якщо його пропустити, то Comodo Internet Security наставить нам додаткові софтини, користі з яких не дуже багато. Отже, давайте натиснемо на “Налаштувати встановлення”.

Comodo Internet Security

Тут є дві речі, які я рекомендую зняти – це браузер Comodo та Comodo GeekBuddy. Браузер нічого особливого собою не представляє, звичайна саморобка на основі хрому, а функція GeekBuddy в нашій країні і так не працює (це щось на кшталт служби підтримки). Залишаємо тільки антивірус та Firewall, тиснемо “Назад”, а потім “Далі”.

Наступний крок – знову щось пропонують. Ось тут будьте уважні: якщо в попередньому кроці нам просто можуть наставити всього зайвого, то тут ми можемо наробити собі проблем.

Comodo Internet Security

Перше – це зміна своїх DNS серверів на сервера Comodo. Може у них це і працює нормально, але в наших реаліях будуть трабли з інтернетом, знімаємо. Друге – стартова сторінка Yahoo для всіх браузерів – мені це взагалі ні до чого, тому знімаю також. Все, тисну “Погодитись та встановити”.

Далі все без особливостей, піде встановлення і Comodo Internet Security інсталюється на Ваш ПК. Одразу, якщо комп’ютер під’єднаний до інтернету, антивірус визначить сітку – тут уже обирайте по ситуації. Оскільки це мій домашній ПК – то я обрав “Я вдома”.

Comodo Internet Security

Перше оновлення антивірусних баз відбудеться одразу автоматично, тому декілька хвилин необхідно зачекати.

Comodo Internet Security

Comodo Internet Security додає на робочий стіл такий цікавий віджет, який до повного оновлення антивірусних баз буде червоним.

Comodo Internet Security

Але після завершення всіх необхідних стартових процедур – стане зеленим і скаже, що все окей, ми в безпеці.

Comodo Internet Security

Є ще одна особливість, яка може заплутати – це визначення нерозпізнаних програм. Такий софт, як Skype, браузери тощо, який має перевірених розробників, звичайно розпізнається на ура, але деякі програми можуть активувати “поведінковий блокувальник”. Тут немає нічого страшного, просто необхідно обрати поведінку Comodo Internet Security.

Comodo Internet Security

Якщо програма перевірена – дозволяєте її запуск, якщо ж софт викликає підозру – відповідно ні. На мій погляд – це хороша функція і плюс антивірусу.

Тепер давайте про переваги Comodo Internet Security:

Технологія Auto Sandbox. Це така собі віртуальна операційна система, яка запускає шкідливі програми та ізолює віруси в хмарі, а не безпосередньо на ПК.

Хмарний антивірус. Comodo може визначити заразу на ПК, навіть якщо немає останніх оновлень, робить це через власну хмару.

Технологія Default Deny (DDP). Тут суть в тому, що відомі та безпечні файли і програми без проблем відкриваються на ПК, а підозрілі, відповідно, ні, потрібен дозвіл від Вас.

Сканування на віруси в одне натискання.

– Повний антивірусний комплект (антивірус та Firewall) в безкоштовному продукті.

Ігровий режим. Антивірус призупиняє ті процеси та повідомлення, які можуть завадити Вам під час гри)).

– При інсталяції можна обрати, що ставити, а що ні.

– Не надто вибагливий до системних ресурсів (працює в мене і на ноуті, і на нетбуці).

Мінуси Comodo Internet Security:

– поки що не бачу.

Завантажити Comodo Internet Security

Спробуйте, протестуйте, можливо саме цей безкоштовний антивірус стане Вашим постійним супутником та захисником, яким став і мені.

Бажаю Вам ніколи не ловити “подарунки” з мережі, безпечного Вам серфінгу.

Шануйтеся.

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...