Чи реально стати власником прибуткового інтернет-магазину?

59b7d9e1df50498efd546df67f7d187c

Чи реально створити свій власний інтернет-магазин? Одразу хочу дати чітку та конкретну відповідь – створити свій власний інтернет-магазин може кожен, практично кожен користувач. Але … знову ці але … Створити інтернет-магазин – це ще не значить заробляти. Склепати автомобіль з дерев’яних дощок можна? Так, без проблем, трішки старання та часу і дубове або букове авто готове. Але чи поїде такий автомобіль? Питання … Хіба що постійно підштовхувати та крутити механізми вручну.

Аналогічна ситуація і з інтернет-магазином – створити такий ресурс, це відсотків 5 справи, якщо не менше. Платформ для цього є дуже багато, платні і безкоштовні, тому зліпити саму оболонку можна дуже легко, а далі? Що робити далі? Давайте ми з Вам спробуємо розглянути це питання більш детально.

Сьогодні в мережі можна зустріти безліч пропозицій по створенню інтернет-магазинів – від платних послуг веб-розробників до навчальних відеокурсів. Пропонують зробити на базі Joomla, WordPress, на окремих двигунцях … від різнобарв’я пропозицій просто очі розбігаються, але чи варто покладати всі свої надії на можливість заробітку з свого власного інтернет-магазину?

Справа в тому, що сама суть бізнесу продаж – це, власне, сам продаж товарів. Уявіть собі базар і продавця з порожнім лотком, смішно? Така ж ситуація і тут: інтернет-магазин – це просто лоток, торгова площадка, де потрібно виставляти свій товар на продажу. А що виставляти??? От тут і відбувається прозріння в користувача, який, або замовив інтернет-магазин у веб-майстра, або створив його по навчальному відеокурсу.

Товар. Що ж продавати в своєму магазині? Інша справа, звичайно, якщо у Вас є склад товару, або є постачальники, які готові відправляти від Вашого імені та надавати товар у борг. Якщо ж ні – тоді або значні фінансові вливання, для того, щоб сформувати складський запас та службу логістики, або дропшипінг (dropshipping) – це коли Ви реалізуєте товар, як посередник, ставлячи свою торгову націнку.

В першому випадку все зрозуміло – Ви, наприклад, займаєтесь продажем певного товару, скажімо одягу. Вам необхідно створити сайт інтернет-магазину, сфотографувати свої товари, викласти на сайт з детальним описом, продумати схему доставки та залучати відвідувачів – тобто, потенційних покупців.

Але тут потрібно розуміти, що по-перше, відвідувачі самі не прийдуть, потрібно магазин рекламувати, по-друге, необхідно постійно слідкувати за асортиментом та його поповненням. Але модель цілком прийнятна, можна спробувати.

У випадку з  дропшипінгом – Вам необхідно знайти компанію, яка працює по такій схемі та налаштувати співпрацю. Останнім часом, по такій системі дуже багато магазинів працюють з Китаєм. Товар відправляється напряму з Китаю, на ім’я Вашого замовника і виглядає це так, ніби ви самі відправили покупцю товар.

Але тут також є дуже багато підводних каменів. По-перше, товар з Китаю іде дуже довго від 3-х тижнів до місяця, по-друге, якість товару часто змушує бажати кращого, по-третє, упереджене ставлення людей до китайського товару, по-четверте, процес гарантійної заміни такий геморойний, що не дай Бог. Ну і звичайно ціна … працювати на нуль Ви ж не будете, потрібно врахувати і свою націнку.

Хоча така схема працює, можна обрати цілком пристойні китайські магазини, які працюють по дропшипінговій системі та спробувати. Колись і я пробував себе в цій справі, створив свій магазин на основі безкоштовного двигунця, обрав декілька китайських магазинів, заповнив магазин товаром … Але, коли замовив на пробу декілька одиниць собі і з 3-х товарів один виявився не робочим – відмовився. Але це особисто мій досвід і цілком може бути, що я натрапив на неякісний магазин, вірніше, з неякісним товаром.

По такій системі можна продавати і мобільні телефони, і нетбуки і іншу побутову техніку, але, вартістю до 200 (або 300) доларів, це потрібно постійно уточнювати, тому що закони у нас змінюються, як пори року. А ця сума – це вартість товару, яка не підлягає митному оподаткуванню (тобто не потрібно розмитнювати). Що вже вище – вкрай не вигідно, тому що саме розмитнення коштує, як пів нетбука.

Тому, перед тим, як з головою кидатись в створення інтернет-магазину, детально все проаналізуйте. Чи зможете Ви контролювати всі процеси, чи вистачить у Вас терпіння на організацію торгівлі, чи бачите Ви себе в цій справі.

Такий вид бізнесу – як власний інтернет-магазин має право на існування, але потрібно тверезо оцінити свої можливості. Не думайте, що тільки Ви створите сайт з товаром – до Вас повалять покупці. Такого не буде. Інтернет-магазин потрібно розкручувати, за ним потрібно слідкувати, бути на зв’язку мінімум 8 годин і, найголовніше, мати звідки брати товар.

Якщо ж Ви, все таки, запалитесь бажанням спробувати себе в ролі власника інтернет-магазину – можете звернутись до мене і я дам Вам декілька цінних порад, як організувати власну торгівлю по схемі дропшипінгу (посередництва) з Китаєм. Сам пробував, тому деякий досвід маю, просто цей вид діяльності не для мене.

Але наперед подумайте, тому що наявність самого інтернет-магазину – це ще не півсправи і навіть не початок, це так … просто рішення. Якщо ж бажання не зникне – спробуйте, а може це Ваше?