Відкрити меню

Як я втратив домен або чому варто тримати доменні імена в стороннього реєстратора

Вітаю, шановне товариство! Сьогодні я вирішив відповісти на питання, яке мені часто ставлять в листах, а саме: “Чому варто тримати свої домени в стороннього реєстратора”. Колись я реєстрував свої доменні імена на тому ж хостингу, де і тримав сайти, але сталась ситуація, яка змусила мене переглянути метод контролю над доменами і реєструвати сайти в стороннього реєстратора, зараз це ТОВ “Центр інтернет-імен України“.

ТОВ "Центр інтернет-імен України"

Не пригадую точно якого числа, але вийшло нове положення, згідно якого трансфер домену в українській зоні відбувається тільки з кодом підтвердження, тобто – якщо Ви захочете перенести домен в якесь інше місце, то попередній надавач послуг повинен повідомити Вам певний код, згідно якого і переносяться всі доменні імена. Сталось так, що виконати трансфер своїх доменів я вирішив буквально через 2 чи 3 дні після виходу цього правила.

Як відомо, хостинг-провайдери, в своїй більшості, не є реєстраторами доменних імен, а працюють через вищих представників. По суті, вони просто полегшують Вам роботу і дозволяють проводити реєстрації доменів та хостингу з однієї панелі. Дуже часто, взявши домен у хостинг-провайдера, Ви не маєте доступу до панелі управління самим доменом і зміна, наприклад, ДНС відбувається через запит в службу підтримки.

Коли я переносив свої сайти з одного хостингу на інший, перші два домени вдалось перенести без проблем, а от з іншими – виникла катавасія. Саме набуло чинності нове положення і щоб змінити реєстратора, мені потрібен був код трансферу. Але, надати цей код хостинг мені не міг, так як вищий реєстратор, відповідно, ще його не повідомив. Декілька тижнів я тримав аккаунт на старому майданчику тільки заради цього домену – це дуже не зручно. Я не мав доступу до управління, не міг нічого зробити – тільки чекати на роз’яснення ситуації.

Це був домен voloshchuk.com, який я реєстрував для свого персонального нотатника. Так як на ньому ще сайт не висів – плюнув я на цю карусель і залишив домен до закінчення терміну висіти у них. Зареєструвався в www.ukrnames.com і придбав там новий домен olegvoloshchuk.com.

Олег Волощук | Нотатки про життя та все, що навколо нас

От я собі і подумав – для чого постійно з’ясовувати відносини з хостингом, писати запити в службу підтримки і просити змінити ДНС, якщо прийдеться міняти хостинг (а таке хоча б раз приходиться робити) – набагато простіше мати власну панель управління доменами, мати доступ до ДНС і спокійно змінювати параметри, коли буде потрібно.

Панель управління доменами

Звичайно, що при реєстрації хостингу (тим більше – вперше) не задумуєшся над тим, чи матимеш повне управління своїми доменами чи ні, реєструєш і все. В принципі – це не є якоюсь обов’язковою умовою, можете робити так, як Вам зручніше. Якщо Ви впевнені в тому, що хостинг змінювати не будете, то різниці немає – хто буде реєстратором, але чи може бути така впевненість на всі 100%? Звичайно що ні.

www.ukrnames.com – доволі старий та надійний реєстратор, який акредитований i-dns.net і має статус реєстратора IDN доменів верхнього рівня. Компанія стабільна і багато відомих брендів реєструють свої домени саме в www.ukrnames.com

Нещодавно я переносив свої ресурси на www.thehost.com.ua – наскільки це зручно! Зайшов в управління доменами, змінив ДНС і за 2 години мої сайти вже працювали з нового хостинг-майданчика. Нікуди не писав, нічого не просив, не чекав – сам господар своїм доменам.

Тому, моя Вам порада – не лінуйтеся зробити декілька зайвих рухів і реєструйте свої доменні імена у сторонніх реєстраторів, в майбутньому Ви відчуєте, наскільки це зручніше та доцільніше. Я не хочу зараз щось казати в бік хостингів, які надають можливість придбати домен – зручність, ось головний козир в такій пропозиції. Користувач має можливість з однієї панелі бачити все – і домени, і хостинг. Але ….

Можливо просто мені не пощастило з трансфером, можливо так склались обставини, але зараз я на всі 100% відчув доцільність та зручність окремого доменного реєстратора.

Бажаю Вам ніколи не мати проблем ні з доменами, ні з сайтами. Стабільної роботи Вашим ресурсам та хорошого настрою на весь день.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 22 коментарі
 1. Перевага того ж зехосту – панель управління доменом окремо від панелі управління хостингом, а тому зовсім не обов’язково брати хостинг заради підтримання життєдіяльності домену =)
  І ті ж DNS міняються там так само легко, без жодних запитів у підтримку)
  Загалом, так повинно б бути у кожного нормального хостинг-провайдера =)

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну бач, не завжди так буває. Є хости, і нормальні по технічних характеристиках, які використовують наприклад білінг панель rootpanel, і прямого доступу до управління доменами немає.

   Навіть якщо і є можливість зміни ДНС, то немає, наприклад, можливості зміни контактної адреси, тощо. Тепер зате спокій – окремий реєстратор і все, хостиг лише як майданчик.

   Відповіcти
   1. Воно то так. Я колись теж в окремого реєстратора пару доменів реєстрував.
    Але мені це не зручно якось, я люблю щоб “все в одному місці”…
    Якщо подумати, то інформацію в домені я ніколи не міняв, навіть ті ж DNS кілька раз тільки. 🙂

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Ну на смак та колір …)) Але є таке прислів’я – поки грім не гряне, козак не перехреститься 😉

     Відповіcти
  2. ML сказав:

   +1 до зехосту, він реєструє домени на власника, а не на себе.

   Відповіcти
 2. Тарас сказав:

  У мене в принципі такої ситуаціїї не було, але я такого не знав, що з цим можуть бути якісь проблеми. Добре, що я ознайомився с цією статтею.

  Відповіcти
 3. fedun сказав:

  вже років пять тримаю домени і хостинг окремо, дороще зате надійніше ;-). Ну і тяжке в тебе імя получилось

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Та дорожче там на копійки. На рахунок ім’я не зрозумів – чому тяжке? Яке саме?

   Відповіcти
   1. fedun сказав:

    olegvoloshchuk.com, багато символів, важко продиктувати, важко запамятати, незручно вводити. Звісно якщо ви розраховуєте тільки на пошук 😉

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Ну чому … нормально. Нажаль, моє прізвище не складається з п’яти літер, тобі пощастило. А так … Олег Волощук … ну вже як є 😉

     Відповіcти
     1. fedun сказав:

      дехто пробує скорочувати 😉

      Відповіcти
      1. Олег Волощук сказав:

       Та не варто в цьому випадку, якщо будуть читати цей блог, то ім’я та прізвище в браузері напишуть. Та і не таке воно вже і велике))).

       Відповіcти
 4. Володимир сказав:

  Вітаю, підскажить будь-ласка як якість хостера www.thehost.com.ua, чи відповідає ціни на послуги -якісною і стабільною роботою?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Якість цілком влаштовує, я обирав довго з багатьох пропозицій, але зехост по цінах і по роботі хостингу – цілком. Багато моїх друзів користуються саме цим хостером – поки що я задоволений повністю.

   Відповіcти
  2. Цілком нормальний хостер, вже більш як рік з ним маю справу.

   Відповіcти
 5. Володимир сказав:

  Дякую, користуюсь http://hvosting.ua/, але часто виникають збої в роботі і недоступність сайту, хоча по цінам приблизно як www.thehost.com.ua, і ще великий мінус, це лише одна база даних в стартовому пакеті та залежність від високого трафіку на сайт(чим вище трафік на сайт-плати за перехід на новий тарифний план).Одним великим плюсом даного хостеру-це техпідтримка, на питання відповідають швидко, реєстрація і оплата через приват24 зайняли хвилин 25-30.
  Як с техпідпримкою на www.thehost.com.ua?Швидко відповідають, довго реєстрували? Як оплата через приват24?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Через Приват24 приймають реєстрацію, все проводять швидко, суппорт відповідає доволі оперативно – питань до цього немає. Ну а про дані тарифного плану – самі бачите, за 19 грн – Вас взагалі не обмежують в кількості баз даних.

   Відповіcти
 6. Володимир сказав:

  Дякую 😉

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   На здоров’я 🙂

   Відповіcти
 7. N. сказав:

  Олег, а як зараз? досі домени на укрнеймс чи змінив реєстратора? Бо я до них щось придивляюсь, але остаточної думки не склав.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ні, досі на укрнеймс, мене все влаштовує. Там взагалі була цікава ситуація, я порівнював ціни на домени з іншими реєстраторами і виявив що десь було дешевше, вже не пригадаю де саме. Написав в службу підтримки укрнеймс і вони надали мені взагалі оптові ціни, так що навіть тепер не думаю про зміну реєстратора 🙂

   Відповіcти
   1. N. сказав:

    Дякую, вже для мене більш усвідомлений вибір. Ще бачу там таку цікаву в них штуку як “біржа доменів”, але не знаю, чи вона реально працює.

    Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google