Вітаю, шановне товариство! Сьогодні я вирішив відповісти на питання, яке мені часто ставлять в листах, а саме: “Чому варто тримати свої домени в стороннього реєстратора”. Колись я реєстрував свої доменні імена на тому ж хостингу, де і тримав сайти, але сталась ситуація, яка змусила мене переглянути метод контролю над доменами і реєструвати сайти в стороннього реєстратора, зараз це ТОВ “Центр інтернет-імен України“.

ТОВ "Центр інтернет-імен України"

Не пригадую точно якого числа, але вийшло нове положення, згідно якого трансфер домену в українській зоні відбувається тільки з кодом підтвердження, тобто – якщо Ви захочете перенести домен в якесь інше місце, то попередній надавач послуг повинен повідомити Вам певний код, згідно якого і переносяться всі доменні імена. Сталось так, що виконати трансфер своїх доменів я вирішив буквально через 2 чи 3 дні після виходу цього правила.

Як відомо, хостинг-провайдери, в своїй більшості, не є реєстраторами доменних імен, а працюють через вищих представників. По суті, вони просто полегшують Вам роботу і дозволяють проводити реєстрації доменів та хостингу з однієї панелі. Дуже часто, взявши домен у хостинг-провайдера, Ви не маєте доступу до панелі управління самим доменом і зміна, наприклад, ДНС відбувається через запит в службу підтримки.

Коли я переносив свої сайти з одного хостингу на інший, перші два домени вдалось перенести без проблем, а от з іншими – виникла катавасія. Саме набуло чинності нове положення і щоб змінити реєстратора, мені потрібен був код трансферу. Але, надати цей код хостинг мені не міг, так як вищий реєстратор, відповідно, ще його не повідомив. Декілька тижнів я тримав аккаунт на старому майданчику тільки заради цього домену – це дуже не зручно. Я не мав доступу до управління, не міг нічого зробити – тільки чекати на роз’яснення ситуації.

Це був домен voloshchuk.com, який я реєстрував для свого персонального нотатника. Так як на ньому ще сайт не висів – плюнув я на цю карусель і залишив домен до закінчення терміну висіти у них. Зареєструвався в www.ukrnames.com і придбав там новий домен olegvoloshchuk.com.

Олег Волощук | Нотатки про життя та все, що навколо нас

От я собі і подумав – для чого постійно з’ясовувати відносини з хостингом, писати запити в службу підтримки і просити змінити ДНС, якщо прийдеться міняти хостинг (а таке хоча б раз приходиться робити) – набагато простіше мати власну панель управління доменами, мати доступ до ДНС і спокійно змінювати параметри, коли буде потрібно.

Панель управління доменами

Звичайно, що при реєстрації хостингу (тим більше – вперше) не задумуєшся над тим, чи матимеш повне управління своїми доменами чи ні, реєструєш і все. В принципі – це не є якоюсь обов’язковою умовою, можете робити так, як Вам зручніше. Якщо Ви впевнені в тому, що хостинг змінювати не будете, то різниці немає – хто буде реєстратором, але чи може бути така впевненість на всі 100%? Звичайно що ні.

www.ukrnames.com – доволі старий та надійний реєстратор, який акредитований i-dns.net і має статус реєстратора IDN доменів верхнього рівня. Компанія стабільна і багато відомих брендів реєструють свої домени саме в www.ukrnames.com

Нещодавно я переносив свої ресурси на www.thehost.com.ua – наскільки це зручно! Зайшов в управління доменами, змінив ДНС і за 2 години мої сайти вже працювали з нового хостинг-майданчика. Нікуди не писав, нічого не просив, не чекав – сам господар своїм доменам.

Тому, моя Вам порада – не лінуйтеся зробити декілька зайвих рухів і реєструйте свої доменні імена у сторонніх реєстраторів, в майбутньому Ви відчуєте, наскільки це зручніше та доцільніше. Я не хочу зараз щось казати в бік хостингів, які надають можливість придбати домен – зручність, ось головний козир в такій пропозиції. Користувач має можливість з однієї панелі бачити все – і домени, і хостинг. Але ….

Можливо просто мені не пощастило з трансфером, можливо так склались обставини, але зараз я на всі 100% відчув доцільність та зручність окремого доменного реєстратора.

Бажаю Вам ніколи не мати проблем ні з доменами, ні з сайтами. Стабільної роботи Вашим ресурсам та хорошого настрою на весь день.

Шануйтеся!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...