Відкрити меню

Чому я нічого не пишу про бізнес, на чому заробляє цей блог та трішки про нову ідею

Час від часу я отримую на пошту та в Skype повідомлення такого плану: “Підкажіть, як монетизувати свій ресурс? На чому можна заробляти на блозі? Чому на Вебдайджест немає реклами? Звідки взагалі береться прибуток блогера? Чому у Вас немає статей про бізнес, ідеї та методи заробітку?” і т.д. Старанно відписуючи всім, я подумав: “А чому б не написати про це своєрідний звіт-роздуми і чітко окреслити позицію автора (себто мене) та план розвитку Webdigest?” Сказано (обдумано) – зроблено і сьогодні я вирішив про це з Вами поговорити. Колись я вже писав статтю про “блог, як бізнес-модель”, де і розглядав основні методи заробітку власника ресурсу, тому давайте піднімемо цю тему знову і я спробую чітко окреслити свої орієнтири після року (з моменту написання попередньої статті) існування webdigest.com.ua.

Нова ідея

Контекстна реклама, продаж посилань, партнерські програми, рекламні статті та огляди, власні послуги на блозі – найбільш популярні методи монетизації своїх зусиль і практично кожен блогер, так чи інакше, звертає свою увагу на один з цих методів. Колись і я пробував ставити на блог контекстну рекламу від Google, але переконався в її неефективності, по крайній мірі для ресурсу, який немає хоча б 1500-2000 унікальних відвідувачів на добу.

Враховуючи ціну за клік, враховуючи жадібність Google, який дуже полюбляє відмітати певну кількість кліків, вважаючи їх недійсними, я вирішив прибрати геть цю рекламу до кращих часів (але не факт). Ті копійки, які капають з рекламних оголошень гугла, я не беру до уваги, а забивати ресурс банерами та оголошеннями заради декількох доларів – дякую, не хочу.

Далі – продаж посилань. Хм … ну тут не все так однозначно і таке джерело доходу може приносити певні суми щомісяця, але … Зараз пошукові системи все більш косо дивляться на такі методи монетизації, а при необережності можна перетворити свій ресурс в ГС і “злити” всі зусилля та прагнення, буде дуже прикро. Основна причина, чому я відмовився від такого заробітку, це якесь дивне відчуття, коли ти пускаєш когось до себе жити, не завжди дуже порядного і за копійки.

Ставиш те посилання, дивишся на замовника (на його ресурс) і аж перевертає. Звичайно, можна мати дуже жорсткий критерій відбору тих, чиї посилання ти будеш ставити, але заробиш тоді на пачку цигарок максимум. Ні … дякую, не хочу.

Ось партнерські програми та рекламні огляди – зовсім інша справа. Як на мене – це цілком порядний (чи що) та перспективний метод монетизації. Але тут є інша сторона – необхідно мати авторитетний та трастовий ресурс, такий, якому б довіряли читачі, а це необхідно заслужити і заслужити не просто високою відвідуваністю, а також і якісними матеріалами та своїм відношенням до людей.

Коли ти щось рекомендуєш, а читачі тобі довіряють, це акумулюється в доволі непогану віддачу. До того ж – рекламні статті та огляди, на відміну від посилань, оплачуються на порядок вище. Наприклад: останнє замовлення, яке я виконав при дуже жорстких умовах з моєї сторони, вартувало 20$. А вимоги були такі: не менше 3000 знаків, стаття на українській мові, суміжна з тематикою ресурсу і містить тільки одне посилання. Відверто кажучи, думав що замовник пропаде, але ні, оплатив і розмістив без проблем.

Що стосується партнерських програм – я особливо цим не займаюсь, порекомендував лишень у відеоуроках хостинг та реєстратора доменних імен (плюс банер хостингу в сайдбарі) і все. Але і це мені дозволяє зараз не витрачати кошти ні на хостинг, ні на домени.

Власні послуги – тут всі ми розуміємо, що потрібно мати хороші навички в чомусь, а досвід не приходить одразу, необхідно з’їсти не один пуд солі. Але це дивіденди, які будуть постійно надходити на твій гаманець. Час від часу до мене звертаються клієнти, які замовляють консультації, а я, при мізерній вартості, з радістю їх надаю. Але і це я не ставлю на першочергове місце в плані заробітку.

Чому я нічого не пишу про бізнес-ідеї? Друзі, я щиро вважаю, що просто не маю морального права щось там рекомендувати, якщо особисто цим не займаюсь і не буду займатись. Я не розглядаю ідеї для бізнесу різних напрямків, я не тестую всілякі методи наповнення гаманця, я не пробую себе в різних сферах комерції і все тому, що маю одну мету, над якою працюю – це інформаційний бізнес.

Інфобізнес

Я щиро вірю, що цей варіант бізнесу має майбутнє, в українському сегменті інтернету він практично на нульовому рівні розвитку (за виключенням невеликої кількості бізнесменів) і має всі шанси на зростання та популярність. Говорячи про інформаційний бізнес, я не маю на увазі тільки відеокурси чи щось на кшталт, інфобізнес – це ціла системна структура, яка приносить дохід на основі власних знань та досвіду.

Можливо я, в певній мірі, альтруїст, але наразі переконаний, що я не віддав настільки багато людям, щоб мати право комусь щось пропонувати. Тим не менше – всі свої зусилля я спрямовую на організацію власної системи заробітку на основі своїх знань та досвіду, а всі методи монетизації, які описані вище, слугують тільки для покриття поточних витрат, не більше.

Я не хочу перетворювати цей блог в інструмент, який приносить кошти. Цей ресурс я планую розвивати як візитівку власного я, власного досвіду, власних можливостей, доброї карми та людського позитиву, а гроші … гроші принесуть інші методи та інструменти. Не думайте, що я сиджу склавши руки – ведеться активна та інтенсивна робота над побудовою міцного фундаменту, з якого і буде стартувати напрямок інформаційного бізнесу власного виробництва)).

Тепер що до нової ідеї:

Я планую організувати та проводити щотижневі (можливо рідше або частіше, залежно від потреб) безкоштовні онлайн семінари, які матимуть на меті освітлювати ті питання, що виникають в процесі створення та розвитку блогів. На цих семінарах розглядатимуться питання не тільки блогосфери та ведення блогів, але й інші моменти, які стосуються того ж інформаційного бізнесу, заробітку, монетизації і т.д.

Проводитись заняття (або консультації) будуть у вебінарному форматі в спеціальній онлайн кімнаті, яка була придбана саме для цієї мети, так що Вам не прийдеться кудись їхати чи йти, достатньо буде просто відкрити отриманий лінк в браузері та запастись гарнітурою, мікрофоном або просто колонками.

Вебінар

Звичайно, що будуть оголошуватись теми, які розглядатимуться на найближчих семінарах і Ви зможете вирішити, підходить Вам це заняття чи варто зачекати наступного. Деякі деталі можуть змінюватись, але основна думка саме така. Коли це все стартує – я оголошу додатково, тому слідкуйте за новинами блогу.

Ось в такому напрямку я планую рухатись далі, ось тому на блозі немає реклами, тому я не пишу статті про різні варіанти бізнесу, а буду пропагувати та навчати тому виду діяльності та заробітку, який планую зробити основним джерелом доходу для себе. Переконаний – професійно рухатись можна тільки в одному руслі, якщо ж розпорошувати зусилля – нічого доброго не вийде.

Буду радий почути Ваші думки на рахунок цього, очікуйте на нові та цікаві матеріали і всього Вам найкращого.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 24 комент
 1. viking сказав:

  Блог – в першу чергу щоденник, місце, де людина ділиться своїми думками, досвідом, і т. д. Якщо створити блог, щоб заробляти на ньому гроші, обліпити його з усіх боків банерами – це вже буде не блог. Для того, щоб заробляти гроші, існує робота. Це моя думка, хтось може думати по-іншому.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   “Блог — в першу чергу щоденник, місце, де людина ділиться своїми думками, досвідом, і т. д.” – не можу не погодитись. Заробляти гроші на блозі можна і, напевно, так багато хто і робить, але я ставлю за мету заробляти не на блозі, а за допомогою блогу – це зовсім різні речі. Блог – як щоденник, візитівка, резюме … як завгодно.

   Але от для того, що заробляти гроші існує робота – тут категорично не згоден. Для заробітку існують різні методи, а робота – один з них. Хто що обирає – робота чи власна справа, бізнес, шахрайство і т.д … кому що ближче.

   Відповіcти
  2. ML сказав:

   Якась приземлена у Вас думка

   Відповіcти
  3. Ярослав сказав:

   Для когось блог це хобі, то тоді дійсно не має сенсу заробляти на ньому гроші, а для когось блог це робота і тоді на ньому не тільки можна, але і потрібно заробляти.
   Адже той хто працює і дає людям якісь знання, якусь корисну інформацію напевно має право на певну винагороду, чи не так?
   Просто усе потрібно робити з розумом і красиво.
   А якщо логічно подумати, то якби не було заробітку, то не було би сенсу створювати сайти. І сиділи би ви в бібліотеках і шукали би там відповіді на свої пистання.
   Тому на мою думку, заробляння грошей на сайті стимулює розвиток Інтернету

   Відповіcти
   1. Олег Волощук сказав:

    Ну логічно, просто я і надалі залишаюсь переконаним, що заробляти на блозі і за допомогою блогу – різні речі, кому що. Хтось заробляє на блозі, ставлячи рекламу, продаючи посилання, пишучи огляди, розміщуючи статті, хтось тримає блог, як візитівку, як бренд. Обидва шляхи мають право на існування.

    “А якщо логічно подумати, то якби не було заробітку, то не було би сенсу створювати сайти. І сиділи би ви в бібліотеках і шукали би там відповіді на свої пистання.” – ну а хто каже, що сайти немає сенсу створювати?

    Відповіcти
    1. Ярослав сказав:

     Просто на мою думку, мало хто з блогерів може похвалитись своїми власними товарами чи тим більше брендом. Такий заробіток для фірм підходить.
     А от для звичайної людини, я би рекомендував використовувати різні способи одразу. (звісно, що все повино бути в міру, адже, що за надто то не здраво)
     З приводу продажі ссилок. Не бачу ніяких проблем. Якщо у вас корисний, унікальний контент і ви з нього продасте одну ссилочку. То ніякий яндекс чи гугл вас за це не накаже. Адже їм в першу чергу потрібен контент щоб давати людям. І якщо вони кожного будуть банити за якісь дрібниці. То не думаю що зможуть сформувати релевантну видачу.
     А відвідувачі сайту ту нещасну ссилку навіть не помітять.

     Відповіcти
  4. Ярослав сказав:

   Ось чудове рішення.

   Вставте цей код у ваш шаблон. Таким чином рекламу будуть бачити неавторизовані користувачі сайту, а авторизовані, ваші постійні читачі зможуть насолоджуватись вашим блогом без реклами.
   І вовк ситий і коза ціла.

   Відповіcти
   1. Ярослав сказав:

    Шкода що код не відобразився. Видаліть це повідомлення

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Я виправив Ваше повідомлення, нехай кому потрібно – собі скористається. В мене немає авторизації на сайті.

     Відповіcти
     1. Ярослав сказав:

      Там не весь код. А є можливість php код вставити щоб його було видно?

      Відповіcти
      1. Ярослав сказав:

       Спробую ще раз)

       Відповіcти
       1. Ярослав сказав:

        На жаль нічого не вийшло. Вибачайте.

        Відповіcти
      2. Олег Волощук сказав:

       Ні, немає.

       Відповіcти
       1. Ярослав сказав:

        Шкода, тоді краще видаліть усі мої останні повідомлення. Всеодно не вийшло так як я хотів. Хотів як краще а вийшло …)

        Відповіcти
 2. remix2903 сказав:

  “Друзі, я щиро вважаю, що просто не маю морального права щось там рекомендувати, якщо особисто цим не займаюсь і не буду займатись.” – цілком згідний з тобою. Не можна обманювати людей заради власної наживи. Потрібно вчити тільки те, що сам хоч трохи знаєш.

  На рахунок інфобізнесу дійсно непогана ідея. Я теж можливо в майбутньому цим буду займатись, зараз створюю ресурс, який добре підійде для цього. Буду конкурентом =D

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Здорова конкуренція – це класно, давай попрацюємо 🙂

   Відповіcти
 3. Оксана Скоц сказав:

  Чекаю на семінари, дуже цікаво)

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Як тільки все налаштую, обов’язково будемо пробувати впровадити це в життя 🙂

   Відповіcти
 4. Pavlofox сказав:

  Із більшістю написаного згідний на 100%. І про контекстну рекламу, і про продаж посилань.
  Знаєте скільки заробив блог із середньою відвідуваністю 260 уніків в день? 1,45 USD за місяць! Так, півтори долари. Треба буде поставити оголошення одразу під заголовком, може хоч хостинг відіб’ю.
  З продажними посиланнями те саме. Рідко дають анкор у вигляді адреси сайту. Найчастіше це анкори зі словами “цена, купить”. А такі речі Гугл бачить здалеку. Відповідно розлюбить сайт.

  Відповіcти
 5. Пан П сказав:

  Як на мене інфобізнесс значно менш чистий вид заробітку, ніж той же продаж посилань чи контесктна реклама. Може у вас Олег і вийде зробити якісний та дійсно ціний інфопродукт який принесе реальну користь покупцями, але те що бачу в рунеті, де інфобізнесс зараз вже активно розвинутий, то ситуація сумна. Беруть інформацію яка і так вже є у вільному доступі, розбавляють то все ще водою і продають за гроші (а іноді і не маленькі гроші), а користі з тої інформації (звісно якщо ви не повний чайник) жодної, все й так можна було знайти у вільному доступі.

  От хочу вас спитати, ви написали: ” а буду пропагувати та навчати тому виду діяльності та заробітку, який планую зробити основним джерелом доходу для себе”, а якому виду заробітку може навчити чоловік, який займається виключно інфобізнесом? Чи не вийде як в цьому анекдоті:

  – Здравствуйте! Мы начинаем семинар “Как за один день заработать миллион рублей”. Вопрос к залу. Сколько стоил билет на семинар?
  – Одну тысячу рублей.
  – А сколько мест в этом зале?
  – Тысяча.
  – Спасибо, семинар окончен.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Не розумію Вашого сарказму.

   але те що бачу в рунеті, де інфобізнесс зараз вже активно розвинутий, то ситуація сумна.

   А для чого дивитись на російський інфобізнес? І для чого щось порівнювати? Вийдуть мої курси, окрім тих що є, тоді порівняєте, а поки не бачу причини рівняти всіх під одну гребінку.

   От хочу вас спитати, ви написали: « а буду пропагувати та навчати тому виду діяльності та заробітку, який планую зробити основним джерелом доходу для себе», а якому виду заробітку може навчити чоловік, який займається виключно інфобізнесом?

   Ви самі відповіли на своє запитання – буду ділитись своїм досвідом саме зі сфери інформаційного бізнесу. Виявиться ще щось, чим я захочу займатись і що реально буде варте уваги – тоді ще чимось поділюсь.

   Чи не вийде як в цьому анекдоті:

   Анекдот смішний, але не зовсім коректний, по крайній мірі до людини, можливості, продукти і наміри якої Ви не знаєте.

   Відповіcти
  2. ML сказав:

   Обов’язко навчати людей заробити 100500 мільйонів за день? Є багато інших сфер, в яких люди мало розбираються і в яких їм потрібний наставник. Саме за організацію корисної інфи, витиснення водички з неї і можна брати оплату.
   Пан Олег уже зробив непогані відеокурси по створенню блогу, це і є його приклад інфопродукту.

   Відповіcти
  3. ML сказав:

   А анекдот мені нагадав гурубізьнєсмєна Ореста Зуба 😀

   Відповіcти
 6. Пан П сказав:

  Сарказму тут не було, я просто констатував факт про ситуацію з інфобізнесом в рунеті. Для чого щось порівнювати? Для того, бо у порівняні часом розуміється ціність тої чи іншої речі, зокрема й інфопродукту. От тільки людей на мою думку не можна порівнювати, бо кожна людина безцінна та унікальна. А все інше можна і деколи навіть треба. І я нічого не рівняю під одну гребінку, я ж написав, що можливо саме у вас вийде зробити якісний та дійсно ціний інфопродукт, в чому бажаю успіхів (і обов’язково переплюнути москалів з їх інфопродуктами ))).

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено