Час від часу я отримую на пошту та в Skype повідомлення такого плану: “Підкажіть, як монетизувати свій ресурс? На чому можна заробляти на блозі? Чому на Вебдайджест немає реклами? Звідки взагалі береться прибуток блогера? Чому у Вас немає статей про бізнес, ідеї та методи заробітку?” і т.д. Старанно відписуючи всім, я подумав: “А чому б не написати про це своєрідний звіт-роздуми і чітко окреслити позицію автора (себто мене) та план розвитку Webdigest?” Сказано (обдумано) – зроблено і сьогодні я вирішив про це з Вами поговорити. Колись я вже писав статтю про “блог, як бізнес-модель”, де і розглядав основні методи заробітку власника ресурсу, тому давайте піднімемо цю тему знову і я спробую чітко окреслити свої орієнтири після року (з моменту написання попередньої статті) існування olegvoloshchuk.com.

Нова ідея

Контекстна реклама, продаж посилань, партнерські програми, рекламні статті та огляди, власні послуги на блозі – найбільш популярні методи монетизації своїх зусиль і практично кожен блогер, так чи інакше, звертає свою увагу на один з цих методів. Колись і я пробував ставити на блог контекстну рекламу від Google, але переконався в її неефективності, по крайній мірі для ресурсу, який немає хоча б 1500-2000 унікальних відвідувачів на добу.

Враховуючи ціну за клік, враховуючи жадібність Google, який дуже полюбляє відмітати певну кількість кліків, вважаючи їх недійсними, я вирішив прибрати геть цю рекламу до кращих часів (але не факт). Ті копійки, які капають з рекламних оголошень гугла, я не беру до уваги, а забивати ресурс банерами та оголошеннями заради декількох доларів – дякую, не хочу.

Далі – продаж посилань. Хм … ну тут не все так однозначно і таке джерело доходу може приносити певні суми щомісяця, але … Зараз пошукові системи все більш косо дивляться на такі методи монетизації, а при необережності можна перетворити свій ресурс в ГС і “злити” всі зусилля та прагнення, буде дуже прикро. Основна причина, чому я відмовився від такого заробітку, це якесь дивне відчуття, коли ти пускаєш когось до себе жити, не завжди дуже порядного і за копійки.

Ставиш те посилання, дивишся на замовника (на його ресурс) і аж перевертає. Звичайно, можна мати дуже жорсткий критерій відбору тих, чиї посилання ти будеш ставити, але заробиш тоді на пачку цигарок максимум. Ні … дякую, не хочу.

Ось партнерські програми та рекламні огляди – зовсім інша справа. Як на мене – це цілком порядний (чи що) та перспективний метод монетизації. Але тут є інша сторона – необхідно мати авторитетний та трастовий ресурс, такий, якому б довіряли читачі, а це необхідно заслужити і заслужити не просто високою відвідуваністю, а також і якісними матеріалами та своїм відношенням до людей.

Коли ти щось рекомендуєш, а читачі тобі довіряють, це акумулюється в доволі непогану віддачу. До того ж – рекламні статті та огляди, на відміну від посилань, оплачуються на порядок вище. Наприклад: останнє замовлення, яке я виконав при дуже жорстких умовах з моєї сторони, вартувало 20$. А вимоги були такі: не менше 3000 знаків, стаття на українській мові, суміжна з тематикою ресурсу і містить тільки одне посилання. Відверто кажучи, думав що замовник пропаде, але ні, оплатив і розмістив без проблем.

Що стосується партнерських програм – я особливо цим не займаюсь, порекомендував лишень у відеоуроках хостинг та реєстратора доменних імен (плюс банер хостингу в сайдбарі) і все. Але і це мені дозволяє зараз не витрачати кошти ні на хостинг, ні на домени.

Власні послуги – тут всі ми розуміємо, що потрібно мати хороші навички в чомусь, а досвід не приходить одразу, необхідно з’їсти не один пуд солі. Але це дивіденди, які будуть постійно надходити на твій гаманець. Час від часу до мене звертаються клієнти, які замовляють консультації, а я, при мізерній вартості, з радістю їх надаю. Але і це я не ставлю на першочергове місце в плані заробітку.

Чому я нічого не пишу про бізнес-ідеї? Друзі, я щиро вважаю, що просто не маю морального права щось там рекомендувати, якщо особисто цим не займаюсь і не буду займатись. Я не розглядаю ідеї для бізнесу різних напрямків, я не тестую всілякі методи наповнення гаманця, я не пробую себе в різних сферах комерції і все тому, що маю одну мету, над якою працюю – це інформаційний бізнес.

Інфобізнес

Я щиро вірю, що цей варіант бізнесу має майбутнє, в українському сегменті інтернету він практично на нульовому рівні розвитку (за виключенням невеликої кількості бізнесменів) і має всі шанси на зростання та популярність. Говорячи про інформаційний бізнес, я не маю на увазі тільки відеокурси чи щось на кшталт, інфобізнес – це ціла системна структура, яка приносить дохід на основі власних знань та досвіду.

Можливо я, в певній мірі, альтруїст, але наразі переконаний, що я не віддав настільки багато людям, щоб мати право комусь щось пропонувати. Тим не менше – всі свої зусилля я спрямовую на організацію власної системи заробітку на основі своїх знань та досвіду, а всі методи монетизації, які описані вище, слугують тільки для покриття поточних витрат, не більше.

Я не хочу перетворювати цей блог в інструмент, який приносить кошти. Цей ресурс я планую розвивати як візитівку власного я, власного досвіду, власних можливостей, доброї карми та людського позитиву, а гроші … гроші принесуть інші методи та інструменти. Не думайте, що я сиджу склавши руки – ведеться активна та інтенсивна робота над побудовою міцного фундаменту, з якого і буде стартувати напрямок інформаційного бізнесу власного виробництва)).

Тепер що до нової ідеї:

Я планую організувати та проводити щотижневі (можливо рідше або частіше, залежно від потреб) безкоштовні онлайн семінари, які матимуть на меті освітлювати ті питання, що виникають в процесі створення та розвитку блогів. На цих семінарах розглядатимуться питання не тільки блогосфери та ведення блогів, але й інші моменти, які стосуються того ж інформаційного бізнесу, заробітку, монетизації і т.д.

Проводитись заняття (або консультації) будуть у вебінарному форматі в спеціальній онлайн кімнаті, яка була придбана саме для цієї мети, так що Вам не прийдеться кудись їхати чи йти, достатньо буде просто відкрити отриманий лінк в браузері та запастись гарнітурою, мікрофоном або просто колонками.

Вебінар

Звичайно, що будуть оголошуватись теми, які розглядатимуться на найближчих семінарах і Ви зможете вирішити, підходить Вам це заняття чи варто зачекати наступного. Деякі деталі можуть змінюватись, але основна думка саме така. Коли це все стартує – я оголошу додатково, тому слідкуйте за новинами блогу.

Ось в такому напрямку я планую рухатись далі, ось тому на блозі немає реклами, тому я не пишу статті про різні варіанти бізнесу, а буду пропагувати та навчати тому виду діяльності та заробітку, який планую зробити основним джерелом доходу для себе. Переконаний – професійно рухатись можна тільки в одному руслі, якщо ж розпорошувати зусилля – нічого доброго не вийде.

Буду радий почути Ваші думки на рахунок цього, очікуйте на нові та цікаві матеріали і всього Вам найкращого.

Шануйтеся!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...