Чому я остаточно перейшов на Lifecell — причини

04-06-2017-1-7407660

Мої вітання! Нарешті підійшов кінець ваганням, порівнянням та сумнівам і я остаточно визначився з мобільним оператором, який стане єдиним в моєму мобільному телефоні. Lifecell – це той вибір, який я зробив і в цій статті хочу розказати Вам чому саме цей мобільний оператор, а не Київстар чи Vodafone, як я підходив до вибору і підсумую остаточні висновки, які й перетягнули ваги на бік Lifecell. Якщо Ви не любите читати довгі опуси, то давайте я приведу коротенький план сьогоднішнього посту, а Ви вже вирішуйте, потрібно воно Вам чи не потрібно.

Чому саме Lifecell – зміст статті:

  1. Порівняння тарифів Lifecell, Vodafone та Київстар;
  2. Якість зв’язку та 3G інтернету від Lifecell (суб’єктивно-регіонально);
  3. Економічна доцільність вибору Lifecell, як єдиного мобільного оператора, замість двох чи трьох;
  4. Зручність обраного тарифу Lifecell “Супер Свобода” (знову ж таки, суб’єктивно-регіонально);
  5. Одна з основних причин відмови від Vodafone та Київстар на користь Lifecell.

Як відомо всім, на ринку мобільного зв’язку України існує три найбільші мобільні оператори, Київстар, який займає приблизно 44,8% ринку, далі йде Vodafon з 35,2% і замикає трійку Lifecell з 14,5%. Величина відсотків може коливатись, залежно від джерел, але приблизна картина конкурентів зрозуміла. Це ніби нормальна картина, оскільки той же Lifecell з’явився на ринку значно пізніше з позиціюванням себе, як молодіжний бренд, а от Київстар та Vodafone були ніби чимось серйозним та бізнесовим.

Порівняння тарифів Lifecell, Vodafone та Київстар

Ми ж не будемо зважати на “модність” операторів, а просто порівняємо тарифи з огляду на ті потреби, які були актуальні до вирішення особисто мені. Що ж я вимагав від операторів та їхніх тарифів? Власне нічого особливого, просто хотілось зручний тариф з дійсно широкими можливостями, тому подивімося, які умови я поставив Vodafone, Київстар та Lifecell:

  • Можливість здійснювати дзвінки на інші мережі в достатньому обсязі, себто щоб достатня кількість хвилин була включена в пакет, набридло носити дві сімки.
  • Реально хороший 3G інтернет. Хоча мобільним інтернетом не дуже часто користуюсь, вдома є Wi-Fi, але деколи необхідно перевірити пошту чи комусь відписати, хочеться це робити з комфортом, а не чекати завантаження сторінки по декілька хвилин.
  • Покриття. Не менш важливо, адже в одного оператора, а я користувався всіма, були явні з цим проблеми. Що це за оператор – напишу пізніше.
  • Адекватна ціна. Також дуже важливо, адже кому хочеться переплачувати.

Порівнювати тарифи я буду з точки зору звичайного користувача, адже в кожного з цих операторів існують бізнес-пропозиції, які включають всі необхідні мені можливості, ну але й там ціна … нелогічна для мене, як для простого юзера. Тому будемо орієнтуватись на передплату при нормальній ціні.

Vodafone – тарифи:

Станом на 04.06.2017 року пропозицій декілька: від 40 грн на місяць і до 180 грн на місяць абонплати.

04-06-2017-1-7407660

Візьмемо для прикладу середній тарифний план за 60 грн на місяць Vodafone RED, який має декілька варіантів S / M / L.

Отже, за 60 грн на місяць я отримую: безлімітні дзвінки в мережі, безлімітний трафік на  Facebook, Instagram, Twitter, тексти у Viber та WhatsApp, 4 ГБ 3G інтернету, 75 хв на інші мережі, 25 хв за кордон і 50 шт. sms/mms по Україні.

Смачно? Ніби так, можна взяти, але одна проблема – в моєму місті немає 3G інтернету від Vodafone. Обіцяють, обіцяють … але ніяк не запустять. Та й 75 хв на інші мережі на місяць – то вкрай мало, прийдеться купувати ще одну сімку, Київстару наприклад.

Київстар – тарифи:

Станом на 04.06.2017 року тарифи в принципі аналогічні за цінами та можливостях:

04-06-2017-2-5905436

За 65 грн на місяць я отримую: безлімітні дзвінки в мережі, 100 хв на інші, 4 ГБ 3G інтернету, Instagram, Twitter, тексти у Viber та WhatsApp також не тарифікуються. Це вже дещо смачніше, більше пакетних ГБ в тарифі, більше хвилин на інші мережі, але … існує регіональна прив’язка, адже тариф називається “Київстар Онлайн + Регіон 2″, тобто він діє на певній території, яка чітко описана в тарифі, якщо прочитати детальніше.

Якщо ж я опинюсь за межами регіону, то дзвонити на Київстар безкоштовно я зможу за 2 грн в день. Це дуже “круто”, тим більше, що регіони якось дивно там поділені, навіть в межах області я можу потрапити в місто, де тариф не діє. Якщо я захочу відв’язатись від регіонів, то мені потрібно цей же тариф приєднати до Києва, а це 110 грн на місяць. Якось не дуже хочеться …

Lifecell – тарифи:

Різноманіття тарифних планів Lifecell також широке, від 25 грн і до 400 грн на місяць. Давайте і тут візьмемо для порівняння тариф, з вищевказаними вимогами та середньою ціною.

Станом на 04.06.2017 – це тарифний план Lifecell “Супер Свобода” – 60 грн на місяць.

За 60 грн на місяць я отримую: 750 хв в мережі Lifecell та на всі інші, 3 ГБ 3G інтернету, безкоштовний трафік на Facebook (інші соціальні мережі, зі слів консультантів, планують додати). Ця пропозиція набагато краща за попередні для мене, тому що 750 хв – це 12,5 годин, а цього в моєму випадку вистачить з головою!

Якщо ж спробувати вивести таку порівняльну таблицю, то виглядатиме це приблизно так:

 Vodafone Київстар Lifecell
 Хвилини в мережі: безліміт  Хвилини в мережі: безліміт  Хвилини в мережі: 750
 Хвилини на інші мережі: 75  Хвилини на інші мережі: 100  Хвилини на інші мережі: 750
 Пакет 3G інтернету: 4 ГБ  Пакет 3G інтернету: 4 ГБ  Пакет 3G інтернету: 3 ГБ
 Безлімітний трафік на: Facebook, Instagram, Twitter, тексти у Viber та WhatsApp  Безлімітний трафік на: Facebook, Twitter, тексти у Viber та WhatsApp, Zvooq, Deezer, Fonoteka  Безлімітний трафік на: Facebook (планують додати інші)
 Абонплата на місяць: 60 грн. Абонплата на місяць: 65 грн. Абонплата на місяць: 60 грн.

Ціни приблизно однакові, але … в моєму місті немає 3G інтернету від Vodafone, а Київстар робить дико обмежену прив’язку до регіону. В Lifecell також є регіональна прив’язка, але … не така жорстка, це раз, а два те, що обмежується тільки 1 ГБ інтернету. Тобто, якщо я з Lifecell опиняюсь за межами регіональної дії тарифного плану, то в мене просто останній 1 ГБ інтернету буде на мінімальній швидкості, все, більше обмежень немає.

Тому в цьому випадку, тариф Lifecell “Супер Свобода” є найзручнішим для мене по всіх параметрах.

Якість зв’язку та 3G інтернету від Lifecell

Окрім вигоди та зручності, звичайно, дуже важливими є якість зв’язку та 3G інтернету. Кому ж сподобається постійне зависання дзвінка, обриви, відсутність інтернету і тому подібне, звичайно хочеться, щоб все працювало відмінно, хоча чітко розумієш, що не буває ідеалу, чи то Lifecell, чи то Vodafone з Київстаром.

Якість зв’язку від Lifecell (голосові послуги):

Тут варто одразу сказати, що великої різниці між Lifecell та Київстар я не помітив, в цих двох операторів голосові дзвінки працюють відмінно, покриття не зникає (деколи може бути відсутність сітки на декілька секунд, коли заходжу в під’їзд), в панельному будинку обривів немає. Подекуди можуть скакати поділки антени, але в межах норми.

А от Vodafone підкачав … Не те щоб уже геть таки погано, ні, але бувають випадки, коли сітка зникає на 2-3 хвилини або в процесі дзвінка чути “гикання” співрозмовника, що відверто дратує, особливо в моменти, коли ти очікуєш якийсь важливий дзвінок або розмовляєш з важливим абонентом.

Звичайно, я розумію, що це регіональна особливість і не всюди так, але все ж … Vodafone оновлював мережу, щось виправляв, але ні покращення, ні 3G інтернету як не було, так і немає. Тому з цієї причини мій вибір був однозначно на користь Lifecell.

Якість 3G інтернету від Lifecell:

Як я вже казав, в нашому місті Vodafone так і не запустив 3G мережу, зате Київстар та Lifecell працюють на ура. Якщо ж порівнювати якість інтернету цих двох операторів, то вони молодці обоє, претензій ніяких до них я мати не можу. Єдине що Lifecell може зловити H+ в таких місцях, де Київстар “гордо” показує Е, себто 2G. Але в цілому – Київстар і Lifecell молодці, хіба що Лайфсел трішечки більший молодець.

Економічна доцільність вибору Lifecell, як єдиного мобільного оператора

Проаналізувавши пропозиції, зваживши всі за і проти, я прийшов до висновку, що як не крути, а найбільш вигідним для мене є Lifecell з його тарифом “Супер Свобода”. Чому? Ну давайте я викладу свої аргументи:

  • Найдешевший тариф Vodafone, на який зараз можна під’єднатись – це Light+ за 35 грн на місяць, а найдешевший тариф Київстар – це Київстар “Більше розмов Регіон 2” також на 35 грн на місяць, себто в сумі 70 грн.
  • Найдешевші тарифи Київстар та Vodafone дають дуже мало хвилин на інші мережі, так що необхідно буде тримати дві сімки, щоб не витрачати кошти поза тарифні умови. Про 3G інтернет я взагалі мовчу, Vodafone в цьому тарифі дає всього 500 Мб, а Київстар – взагалі нуль.
  • Тримати два номери я вважаю не дуже зручно, оскільки деколи можна забути де, коли і який саме номер телефону ти залишав. Особливо це стосується онлайн банкінгу та інших подібних ситуацій.
  • При моїй інтенсивності вихідних дзвінків, 750 хв на місяць від Lifecell мені вистачить з головою, а це, не забуваємо, 60 грн на місяць, а не 70.

Тому логічно, що я обрав єдиного мобільного оператора – це Lifecell, вигідно та зручно.

Зручність обраного тарифу Lifecell “Супер Свобода”

Наявність хорошого та стабільного 3G інтернету від Lifecell – це дуже зручно, тому що, як я вже казав, бувають випадки, коли мобільний інтернет необхідний, а 3 ГБ трафіку в тарифі більш ніж достатньо для мого режиму користування. Звичайно, що для користувачів, які постійно та щільно сидять з мобільного інтернету, цього може бути замало, але для мене – більше ніж.

Зручно мати один номер, не думати який оператор у твого співрозмовника, просто набрав і подзвонив. Звичайно, що при наявності якогось безлімітного тарифу на контракті це також не проблема, але й ціна там далеко не 60 грн на місяць.

Також потрібно врахувати такий факт, що більшість, але ж не всі сучасні смартфони мають функцію Duo, деякі, наприклад IPhone, працюють всього з однією картою. Мій теперішній смартфон Xiaomi Redmi 3S має можливість працювати з двома сімками, але це замість карти пам’яті. Тобто, або дві сімки, або одна сімка і карта пам’яті, а при сучасних камерах смартфонів ой як деколи не вистачає місця в самому апараті.

Тому і тут перевага для мене на боці Lifecell, однозначно.

Одна з основних причин відмови від Vodafone та Київстар на користь Lifecell

У всіх засобах масової інформації, на веб-сторінках блукає думка, що Vodafone – то європейський оператор №1, Київстар, судячи з назви, суто українська компанія, а Lifecell перейшов у власність турків. А чи дійсно це так? Чи дійсно все правда, про що нам кажуть? Спробуймо розібратись.

Кому належить Vodafone

Почнемо з того, що до недавнього часу, Vodafone називався МТС Україна. Власником МТС Україна виступає нідерландська компанія Preludium BV., про це є інформація навіть у Вікіпедії, але та ж Вікіпедія каже, що у МТС Україна є не власник, а власники. І тут найцікавіше, МТС Україна належить Preludium BV. та МТС росія.

Шукаючи інформацію про Preludium BV., ми натикаємось на те, що ця компанія належить до люксембурзької компанії Allegretto Holding. Для чого так складно? А для того, що 100% акцій Allegretto Holding належать кому? Правильно, МТС росія.

Тому, як би не називався цей Vodafone, який би вони не робили ребрендинг, кінцевим власником все одно залишається МТС росія. Чи зміниться ця ситуація в майбутньому? Не думаю, Ви б віддали такий ласий шматок? Ото ж бо. Ніколи росія не віддасть МТС Україна (пардон, Vodafone) в руки інших власників. Тим більше, що навіть з офіційних джерел можна довідатись, Vodafone та МТС Україна повністю перейдуть під один бренд, але на умовах франчайзингу.

Кому належить Київстар

Здавалося б, що хотіти від Київстару? Сама назва, сам бренд говорить про те, що це суто українська компанія і співробітники Київстару на сторінках в соціальних мережах готові це доводити з піною у рота, але …

Запитайте в будь-кого, хто має відношення до Київстару, кому належить компанія? Вам скажуть, що акціонером Київстар є VimpelCom Ltd., європейська компанія. В певній мірі це правда, так воно і є, але акціонерами VimpelCom Ltd., як не дивно, а хоча … чому дивно, є “Telenor” 43% і “Altimo” 47%, а кому належить Altimo”? Все правильно, Фрідману та російській Альфа-груп, тому хто контролює Київстар? Відповідь дасте собі самі.

Кому належить Lifecell

Ну і Lifecell … З самого початку заснування, ще коли ми знали цього оператора під брендом Life, він належав “СКМ” Ріната Ахметова і Turkcell. В 2016 році Lifecell повністю перейшов у власність турецької компанії Turkcell. Здавалося б, можна видихнути з полегшенням, але не все так просто, друзі.

Turkcell – власність турецької компанії Turkcell Holding (51%), шведсько-фінської компанії “TeliaSonera” (14%) і всіх бажаючих, хто хоче це зробити, має гроші та доступ до Нью-Йоркської фондової біржі.

Тут схема трішки складніша, тому слідкуйте уважно “за руками”. Turkcell Holding належить компанії “Çukurova Telecom Holdings” (53%) і “TeliaSonera” (47%), а от у власниках “Çukurova Telecom Holdings” ми зустрічаємо кого? Правильно! росію! 49% Çukurova належать російській Альфа-груп!

На відміну від Vodafone та Київстар, загальна частка росії у Lifecell складає всього біля 13%, але все рівно і тут ми натикаємось на російський слід.

Тому, зваживши всі “за” і “проти”, я зробив вибір на користь Lifecell, де частка росії мінімальна. Це і є однією з основних причин, чому я перейшов остаточно на Lifecell і для чого всю цю довжелезну епітафію іншим операторам Ви сьогодні читали.

Якщо у Вас стоїть питання вибору чи зміни мобільного оператора, врахуйте, що Vodafon та Київстар напряму можуть і контролюються з росії, а в Lifecell частка росії мінімальна і не може впливати на якісь кардинальні рішення, так, нагадити звичайно може, але не більше.

Вітаю всі читачів з Трійцею, щастя Вам, здоров’я, успіхів та натхнення!

Шануймося!