Чому зависає windows 10? Одна з можливих причин.

windows-10-wallpaper

Не встиг я натішитись новою операційною системою на ПК, як виявив одну дуже неприємну річ – моя Windows 10 почала страшно гальмувати. От просто зависає під час роботи та й все. Я вже встиг розчаруватися, зібрався повертатись на сімку, аж раптом подумалось: “Ну не може бути, щоб операційна система Віндовс 10 була настільки сирою.” Всі останні оновлення інстальовано, все працювало на ура, аж раптом – гальмування, чому? Через що? Мусить бути якась причина.

Виріши я потурбувати Google та пошукати описи проблем, з якими стикаються користувачі windows 10. Скажу відверто, відсотків 90 відповідей, які я знайшов за запитом “причини зависання віндовс 10”, відверта маячня та фантазії “досвідчених” користувачів. Я не буду казати, що сам великий ас в комп’ютерній техніці, звичайно, я можу перевстановити систему, навіть зібрати ПК з нуля, але що причиною гальмування десятки може виступати якась напруга на “південному мості” – відверто не вірив, при тому, що сімка працювала без проблем.

Також не вірилось в “сирість” windows 10, адже з моменту її анонсу вже минуло чимало часу. Продовжив я пошуки й на одному ресурсі, чисто випадково, натрапив на 2 абзаци тексту, які видались мені правдоподібними. Згадав, що гальмування дійсно спостерігались після того, як я залишав свій комп без роботи на деякий час, кудись відходив чи від’їжджав. Спробував я це рішення і дійсно, вінда перестала виснути, все запрацювало стабільно та “гладенько”. В чому ж причина? Тут я прошу врахувати, що це одна з причин гальмування віндовс 10, локально можуть бути й інші проблеми, але саме це рішення допомогло мені повернути систему в нормальний режим роботи.

Вся справа була в тому, що сама система, переймаючись енергоощадженням нашого ПК, відмикала живлення жорсткого диска через 20 хв простою. Тобто, відійшли Ви в магазин чи викурити цигарку з кавою і все, система живлення вінчестера відімкнула і не відповідає. А поки жорсткий диск розкрутиться, практично всі програми починають дико себе вести навіть після відновлення живлення – продовжують висіти, звідси й гальмування.

Рішення цієї проблеми доволі просте. Заходимо в Панель Управління та обираємо Електроживлення. Тут, біля активного плану, тиснемо на “Змінити настройки плану“.

Далі тиснемо “Змінити додаткові настройки живлення“.

І на пункті “Вимкнути диски через” ставимо 0. За замовчуванням там стоятиме 20 хв, я змінив на 0 і після повторного заходу сюди, цей 0 змінився на “Ніколи”, що по суті одне і те ж. Поставили 0, тиснемо “Застосувати” і “Ок”.

Після цього гальмування Windows 10 зникли, все запрацювало як і раніше. Також я поставив ніколи не переходити в режим сну, тому що деякі програми не дуже це розуміють і можна втратити важливі дані.

Ось така ситуація. Як і раніше, віндовс 10 залишається для мене чудовою операційною системою, просто не потрібно “пороти гарячку”, а спробувати розібратись в причинах.

Повторюсь, це рішення не є панацеєю, це всього одна з можливих причин. Але якщо у Вас windows 10 починає зависати – спробуйте, можливо саме в електроживленні жорстких дисків і була проблема.

Бажаю Вам гарного дня, шануйтеся!