Відкрити меню

Чому зависає ноутбук – одна з можливих причин

Вітаю, товариство! На жаль, техніка має властивість ламатись та глючити в процесі роботи і від цього нікуди не дінешся, все, що зроблено людськими руками – не є досконалим. Сталось це і зі мною – ноутбук почав зависати, ще до завантаження операційної системи, ініціалізується завантаження Bios і все – мертва тиша.

Чому зависає ноутбук

З встановленням операційної системи, з налаштуванням комп’ютерів, з встановленням драйверів я знайомий і можу надати допомогу, але не вважаю себе майстром в апаратній частині пристроїв, тому завжди віддаю вирішення таких проблем в руки професіоналів (майже завжди – посміхніться). В моїй ситуації важко було визначити, що це – збій самої операційної системи чи поломка складової ноутбука.

Виглядало це наступним чином: вмикається ноут, ініціалізується завантаження Bios, біжить рядок, де нам пропонують зайти в сам Bios або обрати, з чого відбудеться завантаження операційної системи. На цьому етапі ноутбук завмирав і не хотів реагувати ні на що – приходилось вимикати його кнопкою Старт і завантажувати повторно.

Зависає ноутбук

Після повторного завантаження – ноутбук працював на всі 100%, ніяких проблем не спостерігалось, та ось цей глюк, при першому вмиканні, на давав спокійно спати – значить якась проблема існує.

Перша думка була – злетів Bios, але, якщо б так сталось – то ноут просто б не завантажувався і видавав чорний чи синій екран, значить тут все в порядку. Перешивати Bios я не ризикував, хоча знаю, як це робиться.

Друга думка – погане з’єднання якогось девайсу (жорсткого диску, як приклад). Може десь труснулось і шлейф відійшов, а при завантаженні операційної системи – не вдається одразу ідентифікувати пристрій. Але теж не те – з самого початку ноут працював відмінно і зависання розпочалось після останнього перевстановлення операційної системи.

Можна було б відкрутити нижню кришку та перевірити, але не хотілось нічого чіпати, так як ноутбук ще гарантійний, а довести потім в сервісному центрі, що поломка сталась не по твоїй вині – надто складно, там хапаються за будь – яку можливість зняти Вас з гарантії.

Та і сам процес походу в сервіс, не викликав особливого захоплення, адже самого сервісного центру у нас в місті немає, а залишати ноутбук в магазині, де я його купував, для гарантійного обслуговування – значить залишитись без машини на довгий час. А пояснення нашим “досвідченим” продавцям (чи то пак – консультантам) причини – нагадуватиме танці з бубоном, адже розтлумачити аборигену, що таке сінематограф – досить складно.

Засів я за пошук та за перегляд різних форумів, де обговорювались можливі причини такого зависання. Скажу одразу – радять все, що завгодно: і перешити Bios, і міняти вінт, і перепаяти міст, і купити нову оперативку, один навіть писав: “Купи новий ноутбук і проблем не буде”. Спеціалісти …

Але, на одному з форумів, не дуже відвідуваному та популярному, я знайшов тему з описом подібної проблеми. Виявляється, таке зависання при завантаженні операційної системи, дуже часто виникає після розбивки вінчестера на окремі розділи та встановлення осі. Мовляв, якимось чином в ноуті кешується надлишкова енергія і він просто перестає нормально завантажуватись.

При чому, не важливо, з акумуляторним живленням чи мережевим. Подібне все це все на байку, але що робити – вирішив я перевірити цю теорію, тим більше, що ніякого технічного втручання це не потребувало.

Що рекомендували зробити – від’єднати живлення по кабелю та витягнути акумулятор, натиснути декілька раз на кнопку Старт, ніби для очищення від кешованої енергії і спробувати запустити знову. Мовляв, навіть в сервісних центрах про цей метод мало хто знає, а якщо і знає, то просто ігнорує.

Ми з дружиною посміялись, адже всі ці дії нагадували шаманські ритуали африканського племені, але спробували. Не знаю, друзі, що Вам казати – чи це простий збіг обставин, чи дійсно цей спосіб не відомий широкому загалу, але ноутбук почав працювати без зависань.

Пройшло декілька днів, я все ж таки не дуже вірив в цю “технологію”, та глюків і зависань не було помічено. Пройшло вже біля двох тижнів – ноут працює, як новий.

Отже, все ж таки щось в цьому є. Я, на превеликий жаль, не зберіг адресу форуму і не зміг його потім відшукати, щоб зайти і подякувати людині – порада мені допомогла.

І хоча казково та нереально це виглядає – якщо у Вас починає зависати ноутбук ще до завантаження операційної системи, на етапі ініціалізації Bios, робіть наступне:

– від’єднайте кабель живлення та витягніть акумулятор.

– декілька раз натисніть на кнопку Пуск (виганяємо злих духів 🙂 ).

– ставимо акумулятор на місце або підключаємо кабель і вмикаємо ноут. Тестуємо декілька раз новими перезавантаженнями.

Все, ноутбук ніби прокидається та починає працювати на ура, тобто, не глючить і не висне. Не варто розуміти цю пораду, як 100% гарантію вирішення проблеми, але, при подібній ситуації, ці дії реально допомогли.

Довгих років життя Вашим комп’ютерам і хорошого дня Вам.

Шануйтеся.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 8, середній: 4,63 з 5)
Loading...
Обговорення: 18 коментарів
 1. Віталій сказав:

  Процедура дійсно нагадує шаманство. 😀 Але, якщо допомагає, чому б не спробувати. Буду мати на увазі. Дякую!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Дивина, але факт …. хоча, може простий збіг обставин, хоча дуже дивний)))

   Відповіcти
 2. Віталій сказав:

  Нфвряд чи збіг обставин – якщо люди радили, то звідкись це взялось, а якщо порада спрацювала, то значить є певна закономірність…

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну по крайній мірі такий випадок був, можливо комусь стане в пригоді 🙂

   Відповіcти
 3. Петя сказав:

  В мене виникла проблема з ноутбуком я встановив всі необхідні для роботи драйвера і тому подібне. Ну проходить певний час роботи процесор грузиться до 40-60% і він повністю зависає екран світиться, неможу визвати диспечера задач, просто не арегує ні на які кнопки. Тому змушений вимикати його а потім знову влючати. Що може бути підкажіть пласс…

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   А як себе веде ноут до встановлення драйверів? Так само зависає? Звідки брали драйвера?

   Відповіcти
 4. Сергій сказав:

  Приветствую. Извините, что давно не комментировал. Пишу на русском, т.к. на данном компе не установлен украинский язык и нет прав на его установку.

  По первому комменту – это вирус. Как-то на работе сисадмин столкнулся с таким зверем. Альтернативы две: установить диспечер задач от стороннего производителся (как раз для таких случаев придумали, т.к. кроме своей основной задачи этот вредоносный скрипт блокирует стандартный диспечер задач), найти в диспечере незнакомый процесс, с помощью поисковика убедиться, что это он, отключить его и прибить антивирусом; второй вариант – зайти в систему в безопасном режиме и удалить его вручную путем непосредственно удаления самого файла вируса и его компонентов или внутри системного файла почистить прописавшийся вредоносный код. Описал в общих чертах, так как не известно, с каким зверем имеем дело.

  По поводу подвисания ноута: проблема может быть еще в засорении куллера, вследсвии чего он не дает достаточное охлаждение и срабатывает система защиты. Засоренным может быть любой куллер: ЦП, видеокарта… Старые ПК и ноуты, чтоб избежать перегрева, подвисали, а более современные просто выключаются. Если подобное повторится хотя бы раз, лучше обратиться в сервисцентр, в котором за чистку куллера придется выложить около 50 грн или попробовать почистить вентиляторы самому. По сравнению с ремонтом – это недорого. Мне как-то за замену северного моста пришлось заплатить свыше 1000 грн. Причина – перегрев. Ноут около 10 раз за все время отключался. В итоге пришел момент, когда он не включился.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Чудово розуміємо і російську :smile:. Ноут, Сергій, не хотілось чіпати, бо гарантійній і робота вже стабілізувалась, хвала Богу.

   Відповіcти
 5. Віталій сказав:

  А чому я не бачу свіжих коментів? 😯 На електронку приходять, а заходжу на статтю і через посилання на коментарі, і через посилання на статтю – тільки старі коменти!

  Відповіcти
 6. Віталій сказав:

  ні все нормально, тепер бачу.

  Відповіcти
 7. Євген сказав:

  Таку ж процедуру було використано при неробочому usb і вхід запрацював.Також надибав на якомусь форумі,стверджувалось що при довготривалій роботі пристрою накоплюється якась енергія що перешкоджає нормальному функціюванню.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Можливо Євген, хоча в той час про накопичення енергії, чув вперше.

   Відповіcти
 8. Сергій сказав:

  Вітаю.Дуже дякую автору й коментуючим! Цікаво та корисно.

  Відповіcти
 9. Олександр сказав:

  При роботі з ноутбуком у певний момент він просто зависає і не відкликається ні на жодні функцій чи завдання навіть мишка перестає працювати і вимкнути його можна леше одним способом повністю відєднавщи від живлення підкажіть будьласка що робити???

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Важко сказати, причин може бути безліч, починаючи від драйверів, вірусів, закінчуючи апаратними проблемами. Перевірте на наявність вірусів декількома сканерами, якщо не допоможе чи не знайде нічого – я б радив просто занести його в сервіс на діагностику.

   Відповіcти
 10. Євген сказав:

  В мене глючить ноудбук я його виключаю а він не відключається і через десять хвилин він виключився але не докінця і потім я не можу його включити пройде пару годин і він виключаєся а потім я його включаю і хочу дописати реферат і він знову починає глючити що робити

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Важко сказати, я не спеціаліст в комп’ютерній техніці, в статті описана одна з причин, а їх може бути сотня, від банального перегріву ЦП і до механічної поломки. Зверніться, все ж таки, краще в майстерню.

   Відповіcти
 11. Вікторія сказав:

  Дуже дякую! Перепробувала купу способів і нічого не допомогло, а спробувала цей і відразу ноут став працювати.

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google