Вітаю, товариство! На жаль, техніка має властивість ламатись та глючити в процесі роботи і від цього нікуди не дінешся, все, що зроблено людськими руками – не є досконалим. Сталось це і зі мною – ноутбук почав зависати, ще до завантаження операційної системи, ініціалізується завантаження Bios і все – мертва тиша.

Чому зависає ноутбук

З встановленням операційної системи, з налаштуванням комп’ютерів, з встановленням драйверів я знайомий і можу надати допомогу, але не вважаю себе майстром в апаратній частині пристроїв, тому завжди віддаю вирішення таких проблем в руки професіоналів (майже завжди). В моїй ситуації важко було визначити, що це – збій самої операційної системи чи поломка складової ноутбука.

Виглядало це наступним чином: вмикається ноут, ініціалізується завантаження Bios, біжить рядок, де нам пропонують зайти в сам Bios або обрати, з чого відбудеться завантаження операційної системи. На цьому етапі ноутбук завмирав і не хотів реагувати ні на що – приходилось вимикати його кнопкою Старт і завантажувати повторно.

Зависає ноутбук

Після повторного завантаження – ноутбук працював на всі 100%, ніяких проблем не спостерігалось, та ось цей глюк, при першому вмиканні, на давав спокійно спати – значить якась проблема існує.

Перша думка була – злетів Bios, але, якщо б так сталось – то ноут просто б не завантажувався і видавав чорний чи синій екран, значить тут все в порядку. Перешивати Bios я не ризикував, хоча знаю, як це робиться.

Друга думка – погане з’єднання якогось девайсу (жорсткого диску, як приклад). Може десь труснулось і шлейф відійшов, а при завантаженні операційної системи – не вдається одразу ідентифікувати пристрій. Але теж не те – з самого початку ноут працював відмінно і зависання розпочалось після останнього перевстановлення операційної системи.

Можна було б відкрутити нижню кришку та перевірити, але не хотілось нічого чіпати, так як ноутбук ще гарантійний, а довести потім в сервісному центрі, що поломка сталась не по твоїй вині – надто складно, там хапаються за будь – яку можливість зняти Вас з гарантії.

Та і сам процес походу в сервіс, не викликав особливого захоплення, адже самого сервісного центру у нас в місті немає, а залишати ноутбук в магазині, де я його купував, для гарантійного обслуговування – значить залишитись без машини на довгий час. А пояснення нашим “досвідченим” продавцям (чи то пак – консультантам) причини – нагадуватиме танці з бубоном, адже розтлумачити аборигену, що таке сінематограф – досить складно.

Засів я за пошук та за перегляд різних форумів, де обговорювались можливі причини такого зависання. Скажу одразу – радять все, що завгодно: і перешити Bios, і міняти вінт, і перепаяти міст, і купити нову оперативку, один навіть писав: “Купи новий ноутбук і проблем не буде”. Спеціалісти …

Але, на одному з форумів, не дуже відвідуваному та популярному, я знайшов тему з описом подібної проблеми. Виявляється, таке зависання при завантаженні операційної системи, дуже часто виникає після розбивки вінчестера на окремі розділи та встановлення осі. Мовляв, якимось чином в ноуті кешується надлишкова енергія і він просто перестає нормально завантажуватись.

При чому, не важливо, з акумуляторним живленням чи мережевим. Подібне все це все на байку, але що робити – вирішив я перевірити цю теорію, тим більше, що ніякого технічного втручання це не потребувало.

Що рекомендували зробити – від’єднати живлення по кабелю та витягнути акумулятор, натиснути декілька раз на кнопку Старт, ніби для очищення від кешованої енергії і спробувати запустити знову. Мовляв, навіть в сервісних центрах про цей метод мало хто знає, а якщо і знає, то просто ігнорує.

Ми з дружиною посміялись, адже всі ці дії нагадували шаманські ритуали африканського племені, але спробували. Не знаю, друзі, що Вам казати – чи це простий збіг обставин, чи дійсно цей спосіб не відомий широкому загалу, але ноутбук почав працювати без зависань.

Пройшло декілька днів, я все ж таки не дуже вірив в цю “технологію”, та глюків і зависань не було помічено. Пройшло вже біля двох тижнів – ноут працює, як новий.

Отже, все ж таки щось в цьому є. Я, на превеликий жаль, не зберіг адресу форуму і не зміг його потім відшукати, щоб зайти і подякувати людині – порада мені допомогла.

І хоча казково та нереально це виглядає – якщо у Вас починає зависати ноутбук ще до завантаження операційної системи, на етапі ініціалізації Bios, робіть наступне:

– від’єднайте кабель живлення та витягніть акумулятор.

– декілька раз натисніть на кнопку Пуск (виганяємо злих духів 🙂 ).

– ставимо акумулятор на місце або підключаємо кабель і вмикаємо ноут. Тестуємо декілька раз новими перезавантаженнями.

Все, ноутбук ніби прокидається та починає працювати на ура, тобто, не глючить і не висне. Не варто розуміти цю пораду, як 100% гарантію вирішення проблеми, але, при подібній ситуації, ці дії реально допомогли.

Довгих років життя Вашим комп’ютерам і хорошого дня Вам.

Шануйтеся.

12345 (Всього оцінок: 1, середня: 1,00 з 5 можливих)
Loading...