Відкрити меню

Чи можна створити блог на WordPress за 1 годину? Мої думки та результат одного експерименту

Всім доброго дня! В цьому пості я хотів би з Вами обговорити таку тему – “Чи можна створити якісний та правильно налаштований блог на WordPress за 1, 2 чи 3 години?” Чи дійсно створення блогу – це настільки просто та легко, що за 60 хвилин, як заявляють деякі спеціалісти, можна отримати якісний та хороший ресурс? А також, хотів би поділитись з Вами результатом одного експерименту, який я розпочав біля 2 місяців тому.

Як створити блог на WordPress

Отже, дуже багато хто заявляє, що за декілька годин можна створити блог і наповнювати його матеріалом. Давайте подумаємо – саме придбання хостингу та домену (делегування імені брати до уваги не будемо), створення бази даних, внесення необхідних змін в конфігураційний файл та завантаження WordPress на хостинг, займе у Вас, як мінімум, хвилин 40, в кращому випадку.

Далі, необхідно змінити тему на обрану, зробити певні правки в файлах шаблону, прописати правильні URL посилання та зробити певні загальні налаштування двигунця – ще години 2-3.

Потім, створити форму зворотного зв’язку, карту сайту, вивести необхідні віджети, написати декілька статей та створити декілька сторінок – не знаю, як в кого, але, на мій погляд, 2-3 дні піде гарантовано.

Виходить наступне, твердження про те, що за 1, 2 чи 3 години можна створити блог на wordpress – суцільна замануха та гра слів, за такий час створити ресурс просто нереально. Значить книги, курси та керівництва, які заявляють подібне, просто піарять свій продукт, нічого більше.

Я не буду говорити, що продукти, які обіцяють за 1 годину створити блог, не мають нічого корисного, ні, дуже часто інформація дійсно дієва та якісна, але … трішки спотворена та не відповідає дійсності. За декілька годин створити блог неможливо.

Якщо піти на зустріч любителям подискутувати, то у випадку, коли під створенням ресурсу мають на увазі просто установку WordPress на хостинг, тоді так, створити блог за декілька годин можна, але чи є це створення ресурсу?

Моя особиста думка, що створити блог на WordPress можна, як мінімум, за один день. Це при умові, що Ви розбираєтесь в HTML, PHP та CSS, у Вас є заготовлений певний об’єм матеріалу і Ви створили вже не один блог, тобто – маєте досвід. Я працюю з WordPress вже декілька років, але на створення ресурсу з нуля в мене іде декілька днів – це при тому, що я вже маю шаблон, бачу концепцію та приблизний вигляд блогу, уявляю, який матеріал буде на ресурсі.

Але – це просто старт. Підведення блогу до більш – менш нормального вигляду та функціоналу (налаштування, плагіни, реєстрація в пошукових системах), займає не один тиждень.

Тому, я впевнений, що заголовки продуктів, які обіцяють за 2 – 3 години навчити Вас створювати блоги – просто рекламний хід та спосіб залучення користувачів, не більше. Блог можна створити, в кращому випадку, за 1 день, не менше.

Дивіться та думайте самі, інформація, в принципі, в таких продуктах, може бути цілком корисною та якісною, але за 2 години Ви блог не створите.  В моєму курсі “Як створити блог на WordPress своїми руками” понад 12 годин тільки самого відео, яке показує, як створити ресурс з нуля, тому я ніколи не говорив, що мій продукт навчить склепати блог за декілька годин.

А тепер про екперимент. Приблизно 2 місяці назад я задався метою вийти в топ пошукових систем за певним запитом – як створити блог на WordPress. Була написана стаття по цій темі на 1787 знаків (треба буде догнати до 3 – 4 тисяч), прописані необхідні дані в плагіні Platinum Seo Pack, статей 10 – 15 перелінкувались з цим матеріалом, отримано декілька природніх посилань з інших ресурсів та куплено 2 посилання з “жирних” сайтів.

Варто сказати, що посилання я купував не для просування самої статті за цим запитом, а для хорошої індексації ресурсу, але факт – посилання на цей матеріал купувались. Результат через 2 (може трішки більше) місяці:

Яндекс – топ3 за запитом “як створити блог на WordPress ” (зображення клікабельне).

Мій блог в Яндексі на 3 місці

В Гуглі ситуація трішки гірша, стаття зараз в топ5, але окрім самої статті, в топі опинився форум підтримки (топ4) та сторінка з курсами (топ6). Сторінка та форум, скоріш за все, з перших місць злетять, а от стаття посіла 5 сходинку (зображення клікабельне).

Топ5 в Гуглі

Необхідно, звичайно, доповнити трішки статтю, довести її до 100% релевантності та працювати далі. Це приклад того, як просуваються запити, які внесені в семантичне ядро блогу.

Отже, таким чином необхідно просунути ще ряд запитів, які є в семантичному ядрі, тому роботи вистачає. Відкидаючи всі інші експерименти, я берусь за SEO статей, для того, щоб досягти першого щабля – 500 відвідувачів на добу. Про результати я напишу в окремій статті, коли мета буде досягнута.

Друзі, складайте семантичне ядро ресурсу, перелінковуйте матеріали, купівля посилань – діло суперечливе, хоча, поки що працює. Не кидайтеся на обіцянки швидкого старту Вашого блогу – створення ресурсу діло не однієї години.

Шануймося!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 7 коментарів
 1. Pavlofox сказав:

  Так є, не просто за день блог створити. А ще я не розумію, як деякі копірайтери можуть тисяч 20-30 за день тексту накатати. Я б помер від виснаження.
  Для того, щоб вийти по більш-менш конкурентній фразі в топ потрібен час. Про це навіть Девака згадував. І чим більша конкуренція, тим більше потрібно часу. Два місяці не строк – через півроку буде на першому місці.
  Наприклад вийти в топ по фразі “ноутбуки” за два місяці навіть з грошами Ахметова не можливо. Пошуковики просто накажуть за “ссилочний взрив”.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Все вірно, Павло. Тому я вважаю, що краще за менш популярними запитами просуватись. Тобто, брати кількістю 🙂

   Відповіcти
 2. Сергій сказав:

  З приводу назви відеокурсів: в данному випадку ставиться за мету зацікавити перейти по посиланню “Скачать видеокурс “Как создать блог за 3 часа” або підписатись на ресурс – мета часто таким чином досягається і інформація також часто стає в нагоді. Інша справа, що у останнього (відвідувача, клієнта) на це піде більше часу.

  З приводу ТОП і СЕРП: на мою думку тут першу позицію займає унікальність і змістовність контенту, а вже потім посилання. Посилання швидше додають ваги ресурсу і швидкості індексації сторінки і попадання в ТОП і затримки її там. Але у Гула і Яндекса різні алгоритми. Можливо для Гугла вагомість стороннього посилання на ваш ресурс має більший сенс ніж для Яндекса відносно виходу в ТОП.

  Я бачив приклад, коли на сайті, створеному на бесплатному хостингу і домені (Укоз), за 2 з лишнім місяці стаття приблизно в 10000 знаків вийшла в ТОП-1 Яндексу по запиту в кількості 500+ по даним вордстат.яндекс тільки за рахунок контенту без всяких посилань. В Гуглі ця стаття вистрілила на 36 місці, з часом піднялась до 9 і вище не піднімалась. В Яндексі залишились позиції 1-3.

  Я ще помітив, що позиції конкретного ресурсу можуть змінюватись на кілька місць вниз і вгору протягом дня у СЕРП Яндекса і Гугла. З чого напрошується висновок: одному ІР по конкретному запиту на конкретній позиції в СЕРП постійно буде видаватись інший ресурс. Тобто зараз видача стала плаваючою і вже не можна стверджувати, як раніше, при рекламній кампанії, що Ваш сайт через певний час вийде в ТОП-1 і залишиться там. ТОП не гумовий і кожен там має змогу побувати за рахунок зміни позицій на певну одиницю часу. Тобто ТОП-1 і ТОП-3 вже не буде. Прийшла ера ТОП-10 🙄

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Унікальність контену завжди має першочергове значення, хто ж сперечається, а посилання – згідний, я ж так і писав, що посилання купувались для пришвидшення індексації матеріалу, чи вплинуло це на позиції – стверджувати не берусь.

   На рахунок видачі – не став би я щось однозначно на сьогодні стверджувати, в Яндексі точно щось готується нове, якийсь алгоритм, тощо. Дуже щось Яшу штормить останнім часом. В Гуглі якось все спокійніше.

   Думаю варто почекати, пошукові системи щось змінюють – це факт.

   Відповіcти
 3. Валентин сказав:

  Я звичайно ще тільки вчуся, але на створеня повноціного блогу потрібно не менше місяця – написати хочаб з 10 статей, підібрати ілюстрації, наастроїїти блог.
  Олег в мене питання – а якщо мій сайт за 2,5 місяця продвинувся 3 11 на 2 сторінку видачі Гула – значить я все роблю правильно, чи недостатьно, треба більше працювати?
  Запит “заробіток в інтернеті”

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну залежно що Ви робите, взагалі то зараз дуже складно однозначно сказати, що необхідно робити для виводу в топ, в пошуковиках щось змінюється, але, якщо релевантність статей по запиту хороша, ключовики розставлені правильно, зроблена переліковка та прописані дані в сео плагіні – то все робите вірно, фраза «заробіток в інтернеті» по даним Гугла популярний на 1900 запитів на місяць, тобто результат топу за цією фразою дасть 60-65 відвідувачів на добу.

   Я вважаю, і в принципі так і роблю, в зв’язку з малою популярність української мови в мережі (мало шукають інфу на українській), саме по таких низькопопулярних запитах потрібно і виводити ресурси, саме в тому і перспектива … хоча знову ж, важко спрогнозувати.

   Як приклад, запит російський “заработок в интернете” має 60 500 звернень на місяць – різниця відчутна.

   Відповіcти
 4. Світлана сказав:

  Подумала може вам буде цікаво:

  Я тут задумалась для чого може бути потрібен сайт?
  ???
  ➡️По-перше, для бізнесу – це зручно, креативно та сучасно
  ➡️По-друге, для хоббі: може ви фотограф або інстаграмер? Або може ви гуру ручної роботи та хочете поділитись зі світом?
  ➡️По-третє, для блогу. Вам набрид фейсбук і ви хочете висловлювати свої думки в іншому стилі

  Якщо ви і правда зацікавились такою чудовою нагодою, то будь ласка, Монстри вас порадують☺️
  Версія сайту є на різних мовах – все для зручності:)
  http://www.templatemonster.com?aff=Lana_miro

  A щоб отримати знижку – дарую вам промокод: (задовге ім’я, але що тільки не зробиш заради знижки?)
  uvrpey6ybt2vmhue678e8bpjm

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google