Всім доброго дня! В цьому пості я хотів би з Вами обговорити таку тему – “Чи можна створити якісний та правильно налаштований блог на WordPress за 1, 2 чи 3 години?” Чи дійсно створення блогу – це настільки просто та легко, що за 60 хвилин, як заявляють деякі спеціалісти, можна отримати якісний та хороший ресурс? А також, хотів би поділитись з Вами результатом одного експерименту, який я розпочав біля 2 місяців тому.

Як створити блог на WordPress

Отже, дуже багато хто заявляє, що за декілька годин можна створити блог і наповнювати його матеріалом. Давайте подумаємо – саме придбання хостингу та домену (делегування імені брати до уваги не будемо), створення бази даних, внесення необхідних змін в конфігураційний файл та завантаження WordPress на хостинг, займе у Вас, як мінімум, хвилин 40, в кращому випадку.

Далі, необхідно змінити тему на обрану, зробити певні правки в файлах шаблону, прописати правильні URL посилання та зробити певні загальні налаштування двигунця – ще години 2-3.

Потім, створити форму зворотного зв’язку, карту сайту, вивести необхідні віджети, написати декілька статей та створити декілька сторінок – не знаю, як в кого, але, на мій погляд, 2-3 дні піде гарантовано.

Виходить наступне, твердження про те, що за 1, 2 чи 3 години можна створити блог на wordpress – суцільна замануха та гра слів, за такий час створити ресурс просто нереально. Значить книги, курси та керівництва, які заявляють подібне, просто піарять свій продукт, нічого більше.

Я не буду говорити, що продукти, які обіцяють за 1 годину створити блог, не мають нічого корисного, ні, дуже часто інформація дійсно дієва та якісна, але … трішки спотворена та не відповідає дійсності. За декілька годин створити блог неможливо.

Якщо піти на зустріч любителям подискутувати, то у випадку, коли під створенням ресурсу мають на увазі просто установку WordPress на хостинг, тоді так, створити блог за декілька годин можна, але чи є це створення ресурсу?

Моя особиста думка, що створити блог на WordPress можна, як мінімум, за один день. Це при умові, що Ви розбираєтесь в HTML, PHP та CSS, у Вас є заготовлений певний об’єм матеріалу і Ви створили вже не один блог, тобто – маєте досвід. Я працюю з WordPress вже декілька років, але на створення ресурсу з нуля в мене іде декілька днів – це при тому, що я вже маю шаблон, бачу концепцію та приблизний вигляд блогу, уявляю, який матеріал буде на ресурсі.

Але – це просто старт. Підведення блогу до більш – менш нормального вигляду та функціоналу (налаштування, плагіни, реєстрація в пошукових системах), займає не один тиждень.

Тому, я впевнений, що заголовки продуктів, які обіцяють за 2 – 3 години навчити Вас створювати блоги – просто рекламний хід та спосіб залучення користувачів, не більше. Блог можна створити, в кращому випадку, за 1 день, не менше.

Дивіться та думайте самі, інформація, в принципі, в таких продуктах, може бути цілком корисною та якісною, але за 2 години Ви блог не створите.  В моєму курсі “Як створити блог на WordPress своїми руками” понад 12 годин тільки самого відео, яке показує, як створити ресурс з нуля, тому я ніколи не говорив, що мій продукт навчить склепати блог за декілька годин.

А тепер про екперимент. Приблизно 2 місяці назад я задався метою вийти в топ пошукових систем за певним запитом – як створити блог на WordPress. Була написана стаття по цій темі на 1787 знаків (треба буде догнати до 3 – 4 тисяч), прописані необхідні дані в плагіні Platinum Seo Pack, статей 10 – 15 перелінкувались з цим матеріалом, отримано декілька природніх посилань з інших ресурсів та куплено 2 посилання з “жирних” сайтів.

Варто сказати, що посилання я купував не для просування самої статті за цим запитом, а для хорошої індексації ресурсу, але факт – посилання на цей матеріал купувались. Результат через 2 (може трішки більше) місяці:

Яндекс – топ3 за запитом “як створити блог на WordPress ” (зображення клікабельне).

Мій блог в Яндексі на 3 місці

В Гуглі ситуація трішки гірша, стаття зараз в топ5, але окрім самої статті, в топі опинився форум підтримки (топ4) та сторінка з курсами (топ6). Сторінка та форум, скоріш за все, з перших місць злетять, а от стаття посіла 5 сходинку (зображення клікабельне).

Топ5 в Гуглі

Необхідно, звичайно, доповнити трішки статтю, довести її до 100% релевантності та працювати далі. Це приклад того, як просуваються запити, які внесені в семантичне ядро блогу.

Отже, таким чином необхідно просунути ще ряд запитів, які є в семантичному ядрі, тому роботи вистачає. Відкидаючи всі інші експерименти, я берусь за SEO статей, для того, щоб досягти першого щабля – 500 відвідувачів на добу. Про результати я напишу в окремій статті, коли мета буде досягнута.

Друзі, складайте семантичне ядро ресурсу, перелінковуйте матеріали, купівля посилань – діло суперечливе, хоча, поки що працює. Не кидайтеся на обіцянки швидкого старту Вашого блогу – створення ресурсу діло не однієї години.

Шануймося!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...