Відкрити меню

Чи потрібні інвестиції коштів в інтернет – діяльність або скупий платить двічі

Товариство! Дуже багато користувачів, які приходять в інтернет з метою розпочати свою справу чи заробити кошти, гадають, що саме онлайн діяльність набагато легша, простіша, менш затратна ніж оффлайновий бізнес. Хоча доля правди в цьому є, та саме така думка, на яку покладають дуже багато надій, несе в собі небезпеку розчарування та відмови від розпочатого. Користувач гадає, що тільки він вирішить займатися онлайн діяльністю, тільки увімкне комп’ютер та натисне декілька кнопок – гроші самі потечуть рікою, ну як … це ж інтернет, тут все просто! Це ж верстат, який друкує гроші!

Я - бізнесмен

Коли ейфорія проходить – наступають “робочі будні” і перше, на що наштовхується користувач, це необхідність інвестувати певні кошти в розвиток справи та вирішення деяких питань. Для когось це цілком нормально, а хтось просто опускає руки – адже, як пишуть всюди, бізнес в інтернеті простий та легкий. Я не говорю зараз про якісь суттєві інвестиції, сотні чи тисячі доларів, а про буденну оплату певних послуг чи делегування деяких задач професіоналам.

Чомусь саме слово інвестиція – багатьох просто відлякує. Давайте візьмемо простий приклад, бабця, яка на базарі продає соняшникове насіння. Для того, щоб продати це насіння, бабці необхідно купити його в сирому вигляді, обсмажити та посолити. Інвестиція? Звичайно. Чому ж тоді деякі користувачі вважають, що оплатити, скажемо,  хостинг – це не зовсім вірно, адже є безкоштовні Юкози і т.п.?

Знаєте, як я собі міркую? Людина, яка просто немає бажання інвестувати невеличкі суми для оплати поточних потреб, просто не готова до власної справи. Про чому, не так важливо що це за справа – створення сайтів, копірайт, консалтингові послуги, інфобізнес …

Ми з вами повинні навчатися та самовдосконалюватись, здобувати нові знання та навички, але є такі ситуації, коли битись лобом в стіну просто безглуздо. Поясню.

Уявіть собі, що Ви вивчаєте можливість інформаційного бізнесу. Чудово розібравшись в напрямку, в стратегії, намітивши плани, вивчивши ведення поштової розсилки, створення та просування блогів – Ви натикаєтесь на необхідність вміти професійно працювати з графікою. Але, саме до дизайнерських рішень, у Вас просто не лежить душа, от не дизайнер Ви і все.

Вмієте класно вести блоги, розбираєтесь в скриптах, але малювати – то не Ваше. Звичайно, якщо відчуваєте в собі сили та здібності – можете засісти за навчання та освоїти ще один напрямок, а якщо схильності до малювання у Вас немає? Опускати руки і іти геть?

Вихід простий – делегувати певні задачі професіоналам. Тобто, заплатити дизайнеру, який намалює для Вас потрібний елемент, а Ви, за той час, займетесь справою, в якій добре розбираєтесь. Це нормально, це правильно, це світова практика бізнесу – делегування.

Власне, необхідність інвестиції (заплатити) і стає вирішальним фактором для багатьох користувачів покинути “цю дурню”. Друзі мої, запам’ятайте, що навіть самий “просунутий” інфобізнесмен, який заробляє великі гроші та вміє прорахувати стратегію і напрямок, може бути повним профаном в блогосфері чи ораторському мистецтві, як приклад. Але успіх його завдячує тому, що людина чітко розуміє, бізнес – це інвестиції, скільки вклав – стільки отримав.

Ще один приклад, багато хто жаліється на те, що за певні сервіси в мережі потрібно платити. Хостинг – само собою, але ще потрібно за сервіс поштових розсилок заплатити, купувати (о жах!) посилання, купити якісний мікрофон … ні, все це не для мене. Платні інструменти бізнесу – не моє, я буду шукати, як все це вирішити безкоштовно. І, як результат, людина просто зникає з горизонту…

Чому платність інструментів бізнесу – це щось з області розводу та шахрайства? Люди роблять для Вас послугу, люди вклали в це сили, час та кошти, чому ми вважаємо, що вони лиш хочуть витягнути з нас фінанси?

Таксист, який займається перевезенням пасажирів, не плаче над тим, що бензин чи дизельне паливо платне, не шукає безкоштовної альтернативи, не возить людей на фірі – він чудово розуміє, що оплата палива – це його інвестиції у власну справу.

Небажання інвестувати кошти може обернутись для Вас втратою ще більшої суми. Якщо Ви не професіонал чи погано володієте певною темою, то можете так “нахімічити”, що потім прийдеться шукати людину, яка буде всі Ваші “косяки” виправляти, звичайно що – не безкоштовно.

Коли я запланував створити цей блог, перерив безліч сайтів з безкоштовними темами для WordPress, але нічого вартого уваги не знайшов. Тоді, без всіляких сумнівів, звернувся до одного розробника шаблонів і придбав цю тему. Вона відповідала практично всім моїм вимогам, тому я спокійно виклав певну суму за вбрання для блогу.

Звичайно, що я не профі в створенні шаблонів з нуля, тому навіть не брався за цю справу. З HTML, PHP та CSS я знайомий на середньому, користувацькому рівні, тому відредагувати та трішки змінити зовнішній вигляд я можу без проблем, але написати шаблон з нуля – не моє. Тому – спокійно заплатив певну суму за хорошу та професійну роботу.

Якщо б я почав колупати та доводити якийсь “лівий” шаблон, хто зна, які проблеми повилазили б потім під час роботи блогу, а бачити на екрані, замість ресурсу, різні Fatal Error – бажання немає ніякого.

Розмір інвестиції має важливе значення для користувача, але, заплатити за необхідну послугу чи інструмент 20 – 30 доларів, я гадаю, може кожен.

Колись я читав в одній книзі, не пригадаю вже в якій саме, цікаву думку – коли виникає необхідність інвестувати і шкода коштів, згадайте та проаналізуйте, скільки Ви витрачаєте на речі, без яких можна цілком спокійно обійтись. Як приклад, я хочу купити собі новий та модний телефон, тому що мій уже морально застарів, але чи є це крайня необхідність? Я ж не буду жалкувати на новий девайс коштів, тому що це для мене коханого.

А може краще я не буду слідувати моді та понтам, не куплю новий телефон, а вкладу кошти в розвиток блогу чи придбання необхідного обладнання та інструментів? Може краще я зараз буду “не сильно модний”, попрацюю над своєю справою, а через два – три роки куплю собі найкрутіший смартфон?

Хоча … в кожного свій шлях, своє бачення, свої принципи та вподобання, я висловив Вам свою думку на рахунок інвестицій та бізнесу. Гадаю, що багато хто з Вас зі мною згодиться, тому що результат – напряму залежить від нашого відношення до справи та інвестиції (не обов’язково тільки коштів).

Друзі, якщо під час Вашої діяльності виникне необхідність заплатити за дійсно корисний сервіс, інструмент, тощо – не шкодуйте, інвестуйте, в майбутньому це повернеться до Вас сторицею.

Бажаю Вам вдалого дня, хороший ідей та сил для їх втілення.

Шануймося!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...
Обговорення: 7 коментарів
 1. Віталій сказав:

  Я думаю, що все ж головна причина – це саме стереотипи. Бо і правда, ніхто не говорить про необхідність вкладати гроші в інтернеті, ну, окрім хіба що, хостингу. Ось тут і виникають проблеми психологічного плану. З насінням і таксистом все наглядно і зрозуміло, а тут – повна несподіванка. Я сам такий, теж не думав про це, поки не почав з цим стикатись впритул.

  Відповіcти
 2. Pavlofox сказав:

  Я свідомо не хотів витрачати ні однієї гривні в інтернеті. Та відвідуваність першого сайту трималася на рівні 100-150 уніків щодня. І, як то кажуть, “без шансів”.
  Та коли наважився купити десь на 300 грн в GoGetLinks посилань, то був приємно здивований ростом трафіка більше ніж в два рази. А потім ще і ще.
  Звичайно, не все так просто. Наприклад на мій блог купив 13 посилань в GoGetLinks. А результати “нєочень”. Напевне тому, що більшість статей не оптимізовані бо писав не під пошукові запити.

  Відповіcти
 3. Сергій сказав:

  Если нет желания выкладывать со своего кармана, то придется потратить время, чтоб заработать в сети, если знаешь как и где, а потом все равно придется эти деньги вложить. В любом случае придется инвестировать то ли время, то ли деньги. Но, как ни крути, все равно со временем придется инвестировать деньги, чтоб сэкономить время, если хочется добиться желаемого результата быстрее.

  Відповіcти
 4. igor сказав:

  Вкладення грошей без знань можливе хіба що для купівлі домену та хостингу, а також закупівлі посилань для збільшення тіцу та піару. Якщо є знання то перше треба просувати внутрішніми факторами, хіба що кілька посилань для трасту купити, а потім вже вкладати гроші. Крім того варто вкласти гроші в закупівлю спецпрограм, які полегшать роботу в інтернеті.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Мало хто програми зараз купує, а ТіЦ і ПР – не є головним, якщо Ви не збираєтесь тільки торгувати лінками.

   Відповіcти
   1. igor сказав:

    Але щоб зібрати ключові слова програми все ж потрібні

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Для чого? Достатньо проаналізувати за допомогою adwords google та скласти нормально семантичне ядро. Для написання постів під запити – той же інструмент, для чого програми?

     Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google