Вітаю! Всі власники сайтів, блогів, форумів і т.д, рано чи пізно стикаються з проблемою пошуку графіки для своїх ресурсів. Кожен веб-майстер бажає, щоб саме його ресурс був красивим, неповторним, оригінальним та впізнаваним, а величезну роль в цьому відіграє графіка. Якісні графічні елементи – великий головний біль для блогера, як приклад. Звичайно, що можна піти на Яндекс чи Гугл, та в картинках пошукати бажане зображення, але не завжди там графіка хорошої якості, окрім того, всі графічні елементи мають авторів та захищені авторським правом. Що ж робити блогерам та власникам сайтів?
З цієї ситуації можна вийти тим, хто володіє програмою Photoshop – загнати зображення в редактор, додати свій елемент, щось вирізати, щось перефарбувати та отримати унікальну картинку для посту. Хто з Photoshop не знайомий – можете скористатись моєю порадою та допомогою сервісів, які дозволяють знайти необхідне зображення за декілька секунд.
Колись я шукав по мережі архіви з графічними елементами для сайтів, завантажував, сортував та отримав, в результаті, папку на 12гб з одними картинками. Але це дуже незручно в плані користування – відкриваєш папку та витрачаєш дуже багато часу на пошук необхідного зображення. Що ж робити?
Останні роки я користуюсь дуже класними та цікавими сервісами для пошуку іконок – www.iconfinder.com та www.findicons.com. Всі свої архіви з картинками та іконками я видалив, тепер шукаю тільки онлайн. Звичайно, що найкращі та найоригінальніші іконки я собі зберіг, але це архів на 10-15 мб, від сміття на гігабайти я позбавився.
Чим же такі класні ці сервіси? По-перше, вони дозволяють знаходити тематичні іконки за ключовими словами, по-друге, іконки можна завантажувати на різних фонах (на білому, чорному, прозорому), по-третє, ми можемо обирати тип ліцензії і не перейматися тим, що порушуємо чиїсь права.
Давайте візмемо за приклад сервіс findicons.com – чесно кажучи, я його більше полюбляю, хоча і на iconfinder.com дуже часто можна знайти такі зображення, яких немає на findicons. Тут вже справа смаку, обирайте самостійно, що Вам більше буде до вподоби.
Отже, заходимо на findicons та спробуємо знайти іконку, ну наприклад, facebook. В пошуковому рядку забиваємо слово facebook та тиснемо “Пошук”.
Перед Вами буде іконок – до вибору, до кольору! Різних форм, розмірів, креативні, оригінальні – тільки обирайте! В правій стороні екрану можна обрати розмір, фон, стиль та тип ліцензії. Обравши “Безкоштовна, для комерційного використання”, Ви будете впевнені, що ніякі права не порушено та зможете спокійно працювати далі.
Гарні та оригінальні зображення – це дуже важливо. Яндекс і Гугл індексують їх так само, як і матеріал, а ця індексація може дати додатковий потік відвідувачів на Ваші ресурси. Звичайно, що Ви можете покреативити самі – наприклад, з 2-3 іконок змоделювати цікаву композицію, тоді точно такого зображення не буде ні в кого!
Підійдіть до зовнішнього вигляду Вашого блогу відповідально, адже приємний дизайн – це хороші поведінкові фактори. Поставте себе на місце відвідувача, на якому сайті Ви залишитесь довше? На кострубатому та кривому шаблоні, чи на приємному та цікавому дизайні?
Якщо хтось буде говорити Вам, що зовнішній вигляд блогу взагалі немає ніякого значення, що найголовніше – це контент, не вірте! Цікаві, унікальні та оптимізовані статті – важливі, але не варто скидати з рахунків і візуальне сприйняття ресурсу. Пошукові системи все більше переваги надають саме поведінковим факторам – тому, майте це на увазі.
Бажаю Вам вибуху фантазії, креативу та нестандартного підходу.
Шануйтеся!