Відкрити меню

Додаткові можливості Notepad++ з плагіном Explorer – зручна навігація по файлах

Вітаю, шановне товариство! Невеличка перерва видалась у мене в публікаціях – віддавав свій ноут на профілактику, так як потрібно було почистити його від пилу, замінити термопасту і т.д., щоб до свят ноутбук був у доброму технічному стані. Сівши вносити певні правки в проекти, я звернув свою увагу на дуже зручну можливість текстового редактора Notepad++, якою користуюсь дуже давно і про яку Вам ще не розказував – можливо хтось про цю функцію редактора не знає і моя порада стане у пригоді.

Notepad++ та плагін Explorer

Мова піде про додатковий плагін для Notepad++, який надасть нам дуже зручну та швидку навігацію по файлах та папках – плагін Explorer. За допомогою Explorer ми зможемо переглядати всі необхідні файли у вигляді зручного навігаційного дерева, що беззаперечно пришвидшить та покращить роботу з цим унікальним текстовим редактором.

Отже, якщо мова іде про додатковий плагін, нам необхідно його завантажити і включити в функціонал встановленого Notepad++. Можна зробити це двома варіантами: завантажити окремо DLL-файл плагіна і встановити або зробити це вбудованими можливостями Notepad++, що простіше і легше. Відкриваємо текстовий редактор у себе на ПК.

Головне вікно Notepad++

Тепер нам необхідно зайти у вкладку Доповнення-Plugin Manager–Show Plugin Manager. Таким чином ми змушуємо Notepad++ показати нам менеджер плагінів і бачимо перелік того, що нам пропонують.

Менеджер плагінів

Після того, як ми натиснемо Show Plugin Manager, перед нами виникне віконце зі списком тих додатків, які ми зможемо встановити в наш текстовий редактор.

Перелік плагінів

Ось в цьому переліку нам потрібно знайти та обрати плагін Explorer, який і надасть можливість зручної файлової навігації. Шукаємо в списку Explorer та помічаємо його.

Плагін Explorer

Помітили і тиснемо кнопочку Install – себто інсталюємо плагін в стартову збірку Notepad++. Інсталяція відбувається миттєво, так що чекати довго не прийдеться.

Інсталяція Explorer

Після того, як плагін Explorer встановиться, нас попросять перезавантажити Notepad++, що ми і зробимо. Тиснемо “Так” і перезапускаємо редактор.

Перезапускаємо Notepad++

Після перезапуску ми у вкладочці Доповнення побачимо встановлений плагін Explorer. Переходимо на нього і запускаємо в роботу.

Запускаємо Explorer в роботу

Тепер у нас з’явиться додаткове віконце, яке покаже всі диски нашого ПК. Ми обираємо будь-який диск, будь-яку папку, будь-який файл і відкриваємо його в Notepad++. Наприклад, нам потрібно відредагувати файл стилів CSS – знаходимо, клацаємо два рази і все, вносимо правки.

Редагуємо CSS файл

Чи, знову приклад, файл іншого типу – все, як при стандартному відкритті з провідника Windows, лишень зручніше та швидше.

Редагуємо js файл

Якщо Вас щось буде не влаштовувати в роботі чи на рахунок функціоналу – переходите в Explorer-Explorer Options для налаштування.

Explorer-Explorer Options

У випадаючому віконці виставляєте ті параметри, які Вам зручніші. Хоча інтерфейс налаштувань і залишається на англійській мові, але зрозуміти все можна дуже легко.

Параметри Explorer

В чому взагалі суть та призначення плагіна Explorer для Notepad++? Я на мене – то основна перевага Explorer в зручності та економії часу. Нам більше не потрібно відкривати проект чи папку з файлами у провіднику Windows (чи Total Commander – хто користується), обирати окремі файли і відкривати їх один за одним.

Плагін Explorer позбавляє нас від зайвих вікон, від зайвих рухів, все дуже економно – відкрили редактор Notpad++ і маємо перед собою зручний менеджер, який дозволяє нам переміщуватись по файлах і одразу ж бачити їх зміст. Якщо ж використовувати FTP-можливості Notepad++, про які ми вже говорили, то взагалі все виходить компактно та функціонально.

Розширень для цього текстового редактора є дуже багато, одні з них корисні, інші не дуже, але кожен користувач зможе сконфігурувати роботу з Notepad++ так, як йому буде зручно, благо можливостей і плагінів для цього є достатньо.

Бажаю Вам зручної та комфортної роботи, оптимізуйте свій час та зусилля по-максимуму.

Шануйтеся!

Офіційний сайт Notepad++ – www.notepad-plus-plus.org

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено