Вітаю! Деколи дуже хочеться розбавити серйозність статті якимось веселим та цікавим коментарем, а найкраще емоції можна передати за допомогою смайлика)). Сьогодні блогери часто використовують спеціальний плагін – QIP Smiles, але ми з Вами реалізуємо цю можливість без сторонніх додатків, просто увімкнемо та трішки модернізуємо стандартні функції WordPress.

Смайлики без плагінів

Складного тут немає нічого, тому можете сміливо виконувати всі кроки, які я опишу в статті. Перше, що нам необхідно зробити, це завантажити на ПК файл двигунця, який відповідає за вивід форми коментування. За можливість залишати коментарі відповідає файл comments.php – копіюємо його собі на робочий стіл (чи в іншу теку) та відкриваємо редактором Notepad++.

Файл форми коментування

Червоним кольором я окреслив той рядок, який відповідає за саме поле для коментаря. Тепер нам потрібно подумати, а де саме смайлики у нас будуть виводитись?

Найбільш логічний варіант, коли смайли розташовані під полем самого коментаря, над кнопкою “Надіслати” – тому саме там ми їх і виведемо. Для цього одразу після

вставляємо наступну функцію, яка увімкне можливість WordPress показувати смайлики. Якщо у Вас код буде трішки інший – просто знаходите рядок, який починається з тега textarea. Під цим рядком і прописуєте:

Зберігаєте зміни і завантажуєте файл comments.php назад на хостинг. Змінений файл повинен виглядати ось так:

Змінений файл comments.php

Якщо до редагування у мене форма коментування виглядала таким чином:

Форма коментування

То після внесення змін я отримав ось такий варіант, який виглядає вже більш цікавіше та динамічніше.

Смайлики

Але, як на мене, ці смайлики виглядають якось “кострубато”, тому пропоную їх замінити на більш оригінальні. Хоча, якщо Вас такий варіант влаштує – можете залишати і так.

Я пропоную зробити наступне:

Завантажте собі на ПК архів смайликів, які використовуються в плагіні QIP Smiles, вірніше їх частину.

Завантажити смайли

Розпакуйте архів і закиньте .gif зображення смайлів в теку wp-includes/images/smilies на хостингу, замінивши ті, які там вже є. Після цього форма коментування буде мати наступний вигляд:

Нові смайли

Ось так набагато краще)). Тепер Ваші коментатори зможуть Вам підморгнути, показати язика, запросити на пиво і т.д.

Якщо у Вас на блозі стояв плагін QIP Smiles – сміливо видаляйте, немає потреби навантажувати базу даних зайвими запитами, тим більше, що додати смайлики можна і без сторонніх додатків дуже просто.

Тут варто сказати, що кількість смайлів може бути іншою, я просто замінив 12 штук стандартних на таку ж кількість квіпових. Щоб збільшити ліміт таких зображень, потрібно відкривати файл функцій самого WordPress та прописувати додаткові смайли вручну.

Якоїсь надпотреби в цьому я не бачу, цілком достатньо і тих 12, які ми вже маємо, а забивати собі голову заради ще десятка … для чого? Тому зупиняємось на тому варіанті, який ми реалізували.

Так як до цієї функції в мене все не доходили руки, то написати, що зараз на блозі -1 плагін – не вийде, рахунок залишається 0:0. Я не позбавився жодного плагіна, але, з іншого боку, не встановив і нових, так що все класно – зайвого навантаження база даних і блог не отримають.

Додавайте смайлики в свої форми коментування, давайте спробуємо підняти настрій собі і нашим читачам.

Шануйтеся та будьте завжди в доброму гуморі! Бажаю вам гарного та вдалого дня!

P.S. Якщо у Вас виникне бажання додати інші смайли, не квіповські, то це зробити можна дуже просто. Також обираєте 12 зображень, завантажуєте їх на хостинг в wp-includes/images/smilies, але врахуйте, що назва нових смайлів повинна бути такою ж самою, як і тих, що в теці smilies вже були. Просто перейменуйте нові зображення аналогічно до старих смайлів.

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 1, середнє 5,00 з 5)
Loading...