Коли я вперше познайомився з комп’ютером, то однією з програм, які були там встановлені, був Total Commander. З тих пір я не зміг звикнути працювати зі звичайним провідником Windows і завжди використовував той чи інший файловий менеджер. В принципі Total Commander мене влаштовував повністю, але ця програма платна і приходилось або використовувати її з обмеженнями, або шукати ламані версії. Я вже давно підбирав собі безкоштовний аналог, тестував різні софтини і знайшов те, що мене задовольняє цілком – Double Commander. Звичайно, що ця програма не є обов’язковою для використання, але якщо звикнути, то переваги очевидні.

Double Commander

Набагато зручніше працювати з файлами (копіювати, пересувати, видаляти, створювати каталоги і т.д.), перемикатись між дисками, отримувати доступ по FTP, запускати програми одним кліком, розраховувати та перевіряти контрольні суми, переглядати приховані файли, архівувати і багато іншого. Відкриваєш одне вікно на робочому столі і повноцінно працюєш з файлами, а звичайний провідник Windows в такому випадку змусить відкрити декілька вікон, між якими можна заплутатись. Плюс до всього – багато вбудованих можливостей, які зручно доступні з однієї програми.

Колись я пробував програму Multi Commander і навіть деякий час користувався, але щось мене не влаштовувало, чогось бракувало, хоча Multi Commander потрібно віддати належне, хороша річ. Якщо порівнювати Double Commander та Multi Commander, то переможця виділити важко, програми аналогічні за можливостями, але Double Commander для мене виявився зручнішим та візуально приємнішим.

Отже, інсталяція. Тут все звично, як і в будь-якій програмі. З першого кроку тішить те, що присутня українська мова.

Double Commander

Варто відмітити, що існують версії під різні операційні системи, а також – під різну архітектуру. В мене наразі стоїть Windows 7 x64 і Double Commander інсталюється так, як і личить 64-бітній програмі.

Double Commander

Чомусь при встановленні не позначені пункти створення ярликів, тому ставимо їх ручками. Це не страшно, але не зрозуміло, як правило такі галочки по-замовчуванню стоять, а не навпаки.

Double Commander

Далі все звично – проста процедура інсталяції. Коли Ви пройдете останній крок, то зможете запустити програму з ярлика на робочому столі. При першому запуску ми бачимо ось таке вікно, ось таке робоче середовище.

Double Commander

Звичайно, що в налаштуваннях ми можемо підігнати зовнішній вигляд та функціонал Double Commander під себе, під свої потреби та вподобання. Я завжди забираю жирний шрифт – полюбляю коли все менш яскраво та виділено.

Double Commander

В результаті маю більш знайомий мені вигляд робочого середовища. Ви можете налаштувати вигляд Double Commander так, як буде зручно Вам для роботи.

Double Commander

Наприклад, можна додати на верхню панель іконок власні інструменти, які можуть складатись як і з внутрішніх команд, так і з зовнішніх елементів. Клацаємо правою кнопкою мишки по панелі з іконками і бачимо пункт “Редагувати”.

Double Commander

Тут можна прибрати зайві іконки або додати свої. Я не буду розписувати сам процес, хто користується такими файловими менеджерами, той знає що це таке.

Double Commander

Сюди, як приклад, можна додати шляхи до найбільш часто використовуваних програм і запускати їх одним кліком, не звертаючи уваги на робочий стіл. Відкрили Double Commander і всі іконки в одному вікні.

Ще один момент, який я завжди виставляю – це іконки дій в меню програми, ну так мені зручніше і програма виглядає “багатше”.

Double Commander

Деякі зміни потребують перезапуску програми, тому просто закриваємо і відкриваємо Double Commander знову.

Double Commander

Ось тепер уже вигляд більш менш нормальний, звичний. Погодьтеся, що наявність графічних елементів якось краще сприймається та налаштовує)). Як на мене))

Double Commander

Також мені дуже подобається індикатор вільного місця. Ніби дрібничка, але я вже так звик до цього, що за відсутності такої індикації відчуваю себе не зовсім зручно.

Double Commander

Виглядає це ось таким чином, як на скріні нижче. Перемкнув диск і бачиш ситуацію з вільним місцем. Як на мене – дуже зручно.

Double Commander

Як і в Total Commander – в Double Commander присутній плагін для FTP з’єднання, так що можна і не встановлювати сторонні програми для роботи з файлами на хостингу.

Double Commander

В загальному, Double Commander – це повноцінний та безкоштовний замінник стандартному провіднику Windows або платному Total Commander. Якщо Ви ніколи не стикались з файловими менеджерами – спробуйте, ця програма дійсно зручна та комфортна для роботи.

Якщо виділяти з безкоштовних рішень, таких як Double Commander, Multi Commander та Unreal Commander, то я б для себе обрав, все ж таки, Double Commander.

Цей файловий менеджер доступний для MS Windows, GNU/Linux, Mac OS X та FreeBSD® як для 32-бітних, так і для 64-бітних архітектур.

Завантажити

Власне, більше тут описувати немає що, програма простенька, але в той же час дуже зручна. Тицяйте на зелену кнопку та спробуйте Double Commander на своєму ПК, не пожалкуєте.

Наразі бажаю Вам вдалої неділі та хорошого відпочинку.

Шануйтеся.

Натисніть на зірочку - не пошкодуйте оцінки!

Середня оцінка / 5. Всього голосів: