Ось така різка назва сьогоднішнього посту – шкода дивитись на, здавалося б, корисні та непогані ресурси, які просто приречені на провал та непопулярність через найпоширеніші помилки новачків блогінгу. Стається це, в основному, через величезний об’єм інформації в інтернет-мережі, 90% якої відверте марення. Вчорашній школяр, який аби як навчився створювати блоги, прочитавши 2-3 книжки по блоговеденню та нахапавшись непотрібної інформації, розпочинає давати поради. І ці “поради” люди читають, застосовують на практиці і гроблять свої ресурси на самому початку становлення.

В цій статті ми розглянемо найпоширеніші помилки, якими грішать практично всі початківці блогінгу. Я розкажу Вам що потрібно робити, а про що варто забути, по крайній мірі на певний час. Занотуйте, випишіть, збережіть собі цю статтю та не робіть того, що Вам радять псевдопрофі, які взагалі нічого не розуміють в сайтобудуванні та не мають елементарних ПРАВИЛЬНИХ знань SEO. Поїхали…

1. Перша і найпоширеніша помилка блогера – реклама на сайті.

Ніхто не говорить про те, що рекламу розміщувати не можна. Можна і навіть потрібно, адже це один з методів монетизації блогу. Але робити це треба з розумом, а не як з переляку. Ваш блог молодий, він буквально тиждень – місяць живе в мережі, тому про рекламу можете забути принаймі на півроку.

Основне Ваше завдання на цей час – це контент. Якісний, унікальний контент. Ви повинні писати на свій блог матеріал і дуже багато. Писати для того, що б пошукові системи побачили, що Ваш ресурс живе, на ньому регулярно з’являються нові матеріали, він не пропаде через місяць-другий.

Дуже часто зустрічаю в мережі блоги та сайти, на яких буквально 10 статей, зате реклама вивалюється звідки тільки можна. Такий сайт я просто закриваю і більшість робить те саме. Ваше завдання не набити свій блог рекламними банерами, а добитись хорошої позиції у видачі пошукових систем. Коли Ваш блог отримає певний статус (траст), коли з’явиться певна постійна аудиторія, коли відвідуваність буде доходити хоча б до 200 хостів на день – тоді можете розміщувати рекламу.

І то робити це обережно. Не думайте, що чим більше реклами Ви напхаєте – тим вищий буде заробіток, навпаки.

2. Прогони по каталогах статей та посилань.

Це просто жах, яка помилка на початку життя блогу. Так, підняти ТІЦ та PR прогонами можна, але друзі, не молодого блогу! Новачок, начитавшись інформації в мережі, створивши свій сайт чи блог летить на сервіси і гайда проганяти свій ресурс по різних каталогах статей та посилань.

Виникає ось яка ситуація – ПС (пошукова система) бачить, що блог молодий і на нього в один раз починає вести дуже багато посилань. Звичайно, що ПС розуміє – це неприродньо. Тому, визначаючи на Вашому сайті “посилальний вибух”, пошуковик може причіпити ресурсу фільтр АГС (анти га…но сайт) і можете заводити інший блог. Приїхали. Тому не проганяйте молодий сайт ніякими сервісами.

 3. Випадаючі pоp-up вікна та форми підписки.

Велика підписна база – неоціненний актив будь-якого вебмайстра. Але… Старатись зібрати цю базу різними методами – велика помилка. Найпоширеніша – випадаючі, випливаючі, вистрілюючі  pоp-up вікна. Так, ця технологія збільшує конверсію, але, заради Бога, не робіть це на блогах!!! Якщо вже бажаєте ставити випливаюче вікно – ставте його на односторінковому сайті, який призначений для збору підписної бази.

На блозі поставте просту форму підписки, ідеально поставити її після кожної статті та давайте взамін щось безкоштовне, якийсь подарунок. Отоді Ви будете мати цільову, не мертву підписну базу.

Особисто в мене виробився рефлекс – якщо я захожу на сайт і мені в очі бабахає форма підписки – з сайту я йду навіть не читаючи, що пропонують. Переконаний, що більшість з Вас, хто читає цю статтю, робить те ж саме.

4. Ігнорування сторінки “Про автора”.

Чесно кажучи, я також цим грішив до недавнього часу. Думав, що ще встигну, це не головне. Але, наявність на Вашому блозі окремої сторінки з коротким (або не дуже, як бажаєте) описом про себе формує постійних відвідувачів та постійну аудиторію. Багато людей слідкує не стільки за блогом, як за його автором. Тому не створювати авторську сторінку – велика помилка.

Відвідувачам цікаво знати, чим живе автор, хто він такий, чим займається. Це викликає довіру, дружні відносини і більш глибоке відношення до Вашого матеріалу.

5. Копіювання чужих матеріалів.

Це просто смерть. Багато початківців блогінгу, з якими я спілкувався, роблять або робили це. На запитання для чого, відповідали – та я не вмію писати, в мене виходять не цікаві статті, я не копірайтер.

Фігня це все. Все Ви можете – просто треба захотіти і писати. Писати, писати, писати. З часом у Вас не тільки будуть виходити класні статті – Ви ще виробите свій унікальний стиль. А копіюючи чужі матеріали – далеко з цим Ви не заїдете.

6. Любіть свій блог та пишіть про те, що подобається

Шановні початківці блогінгу. Не обирайте ту тему, яка найбільш популярна та в якій Ви слабо розумієтесь. Пишіть про СВОЄ. Не думайте, що чим популярніша тематика – тим більше можна заробити. Особисто я знаю одну людину, яка почала викладати на блог відео про манікюр, не задумуючись над заробітком. Просто це їй подобалось. Пройшов час – з цього блогу, який вже почав формуватись, власниця мала дохід нарівні з власниками блогів про SEO чи WEB.

В кожній ніші є свій покупець – потрібно зробити блог цікавим, цікавим для Вашої цільової аудиторії, тоді буде успіх, не залежно від того, про що Ви пишете.

Звичайно, що порад можна давати ще дуже і дуже багато, але найпоширеніші і найкритичніші помилки ми висвітлили.

Якщо у Вас є що додати – пишіть коментарі, якщо маєте критику – пишіть обов’язково!!!

Шануйтеся, зустрінемось.

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...