День добрий, шановне товариство! Сьогодні я знову хочу повернутись до питання e-mail маркетингу та поговорити про поштову розсилку, а саме про її перспективи, про правила ведення та про те, чому одні автори отримують хорошу конверсію, а інші практично нульовий результат. Я не буду наголошувати на якомусь сервісі конкретно, інструментів для e-mail маркетингу є багато, зупинюсь на основах організації та ведення розсилки в загальних рисах.

E-mail маркетинг

Особисто я підписаний на декілька поштових розсилок, як відомих авторів, так і не дуже, за якими слідкую з різним ступенем уважності. Мені дуже цікаво, як ведуть свої розсилки автори, як організовують, які листи присилають, а також – аналізую своє враження та реакцію від отриманих повідомлень та намагаюсь не допускати таких помилок.

Не буду я зараз зупинятись на тому, що таке поштова розсилка і для чого взагалі її організовувати, про це ми вже говорили, коли розглядали тему заробітку та доцільність створення безкоштовних продуктів – давайте подумаємо, а чому одні розсилки мають ефект, а інші – ні, чому у одного автора хороша конверсія та відгук, а у іншого – практично нуль? Можливо, що в цій статті будуть присутні якісь суто суб’єктивні моменти, але вони також мають право на існування, адже це мої враження, як одержувача та читача.

Дуже часто я зустрічаю таку думку, що поштова розсилка не є ефективною, що читачі не реагують на листи і найчастіше це звучить від тих авторів, які намагаються монетизувати свою підписну базу, тобто – продати певний продукт. Така стратегія нормальна, адже це одна з основ інформаційного бізнесу.

Приведу простий приклад: нещодавно я захопився вирощуванням цитрусових (можете ознайомитись на шпальтах мого персонального нотатника) і, звичайно, почав шукати інформацію, читати форуми, на деяких ресурсах зареєструвався. Відповідно – з певних джерел мені почали приходити інформаційні повідомлення, листи про оновлення, пропозиції і т.д.

Проаналізувавши цей момент, я зробив ось який висновок – якщо б я вів ресурс про домашні рослини чи тварин, про якесь рукоділля чи інші види хобі, то конверсія моєї підписної бази була б набагато нижча, ніж у випадку з ресурсом про бізнес, про сайтобудування, про партнерські програми, про програмування тощо. Чому? Все просто – коли людина цікавиться чимось “домашнім”, збирає інформацію про своє захоплення, то купувати щось вона буде з великим небажанням, адже насіння, розсаду, нитки, гудзики та інше можна придбати на місці, в будь-якому магазині.

Хобі – передбачає відпочинок, проведення вільного часу, а не інвестиції чи придбання інформаційного матеріалу. А от коли читач вишукує інформацію про бізнес, про заробіток, про створення сайтів, про інші інтернет-механізми – підсвідомо відношення до такого типу інформації буде інше, читач з більшою готовністю придбає корисний та унікальний продукт, тим більше – що на поличках магазинів його не купиш.

Я, знову приклад, завжди купую унікальні шаблони для WordPress у одного розробника, з яким давно співпрацюю, а також придбав декілька корисних інформаційних продуктів по організації бізнесу, які мені були необхідні. Але навряд чи я з таким бажанням придбав би шовкові нитки, клітку для хом’яка чи шампунь для котика, ну хіба би це було вже щось геть унікальне. От якось так.

Тепер про технічний бік e-mail маркетингу.

Поштова розсилка

Не є важливим той момент, яким сервісом чи скриптом Ви будете користуватись – smartresponder, unisender чи іншими, є певні правила e-mail маркетингу, дотримуватися яких просто необхідно, якщо бажаєте мати робочу та ефективну поштову розсилку.

Правило 1. Поштова розсилка проводиться ТІЛЬКИ після згоди одержувача.

Тобто, Ваш сервіс чи скрипт ОБОВ’ЯЗКОВО повинен відсилати читачам лист-підтвердження, який акцептує згоду на отримання від Вас інформації. Такий механізм унеможливить звинувачення в спамі та покаже автора з кращої сторони.

Також тут варто сказати, що борони Вас Бог від так званої поштової розсилки по базах поштових адрес, що так часто-густо сьогодні рекламують в мережі – це звичайний спам і Ви просто вб’єте свою репутацію.

Правило 2. Кожен лист повинен містити лінк “відписатись” на видному місці.

Як читач надає Вам свою згоду на отримання листів, так само у нього повинна бути можливість в будь-який момент припинити спілкування та відписатись від розсилки.

Не потрібно боятись, що користувачі масово будуть відписуватись. Лінк “відписатись” – це своєрідний фільтр. Якщо Ваша інформація цікава та корисна – читач не відпишеться, а якщо таке все ж сталось – значить це був не Ваш клієнт, не Ваш партнер, не Ваш слухач … відповідно до роду занять.

Правило 3. Кожен лист повинен бути персоналізованим і звертатись до читача по імені.

При оформленні підписки, кожен користувач вказує необхідний мінімум – електронну пошту та своє ім’я. Звертання “читач”, “друг”, “товариш”, “партнер”, “клієнт” – неприпустимі, Ви повинні вибудувати довірчі відносини з Вашими читачами, тому попіклуйтесь про більш тісне та дружнє спілкування.

Персональний лист

Правило 4. Сім разів відміряй – один раз відріж. Слідкуйте за коректним наповненням кореспонденції.

Дуже, ну дуже часто я отримую листи від авторів, які вибачаються за помилки чи неточну інформацію у попередніх повідомленнях. Складається враження, що співрозмовнику просто наплювати на одержувача і лист був склепаний на коліні, а основною метою є щось впарити запропонувати. Не робіть такого.

Правило 5. Не намагайтесь шокувати читача своїм заголовком.

Не знаю, може це тільки в мене, але багато людей в мережі пишуть, що їм набридли заголовки типу “ШОК”, “ЖАХ”, “НЕРЕАЛЬНО”, “УБОЙНО”, “НАДСЕКРЕТНО” і т.д. Читач бажає отримувати спокійну, логічну, дієву інформацію, а не намагання його вразити чи шокувати текстом в шапці.

Найгірше те, що дуже часто нічого “убойного” та надсекретного там немає і людина розуміє – її намагались обдурити та давили на емоції.

Правило 6. Оберіть “золоту середину” періодичності Вашої розсилки.

Багато хто думає: “От я зараз як завалю всіх листами – точно щось з цього вийде”. А виходить зовсім навпаки – читачі відписуються. Тут не діє правило – “Чим більше – тим краще”, не потрібно користувачам набридати та вивалювати на голови купу інформації за один раз.

З другого боку – дуже рідко відсилати листи також не рекомендую, людина може просто забути про Вас та відписатись від отримання листів. Оберіть золоту середину.

Звичайно, що є якісь інформаційні повідомлення, які потрібно відправити всім і зараз, але в подальшому частіше ніж 1 раз на тиждень не варто турбувати Вашу аудиторію.

Правило 7. Не намагайтеся продати – намагайтеся показати вигоди та переваги пропозиції.

Ваше листування не повинно складатись з пропозицій, на рекламні оголошення вже давно ніхто не звертає уваги. Якщо Ви пропонуєте щось, продаєте якийсь продукт – покажіть читачеві що він отримає та в чому виграє.

Опишіть переваги продукту (чи партнерської програми), проведіть виграшні аналогії, дайте бонус – не обмежуйтесь тільки метою “вразити” користувача. Визначтесь, Ви бажаєте заробити чи заробляти?

Правило 8. Неперевірена інформація – шлях до повного фіаско.

Це стосується тих, хто планує заробляти на партнерських програмах. Друзі, 100 раз перевірте інформацію, надійність компанії чи ефективність продукту. Уявіть собі ефект, коли Ви щось запропонували, а це виявилось повним лохотроном – компанія розпалась, продукт – відверте “ге”, проект не працює, комісійні не платять.

Все, можете зливати підписну базу та набирати з нуля – більше довіри до Вас у читачів не буде.

Правило 9. Сухі, скупі та некрасиві листи.

Тут, в принципі, думки в багатьох розбігаються, але я вважаю так – основні повідомлення, які ідуть в автоматичній серії листів, повинні бути гарно оформлені. Це не значить, що туди потрібно пхати купу графіки, навпаки, все повинно гармоніювати – якісь рамки, колір заголовків, зображення і т.д.

Додаткові (скажемо так – службові) повідомлення можна відсилати і простим текстом, але листи з пропозиціями, листи з серії повинні бути візуально гарними та професійними.

Правило 10. Аналізуйте статистику та ефективність Ваших повідомлень.

Кожен сервіс, який має право називатись “сервісом поштової розсилки”, містить інструмент для аналізу ефективності того чи іншого листа. Пробуйте щось змінювати в своїй кореспонденції – кольори, стиль написання, періодичність … та аналізуйте, який ефект від кожної зміни.

Таким чином – Ви будете мати картину того, що любить Ваша аудиторія, а що не дуже, як краще спілкуватись та що краще відправляти. Не нехтуйте статистикою.

Статистика

Ось такі основні правила – така собі десятка. Звичайно, що додати сюди щось своє може кожен автор, але ці моменти я вивів з власного досвіду.

Підписна база та ефективний e-mail маркетинг – значно підвищують шанси на прибуткову діяльність, це основа сучасного онлайн бізнесу і не вірте тим, хто каже: “E-mail маркетинг помер”. Він може трансформуватись, змінювати оболонку, використовувати різні інструменти та механізми – але працювати ця технологія буде завжди.

Я розумію, що не всім це потрібно і не для кожного проекту це доцільно. Як приклад, для мого нотатника www.olegvoloshchuk.pp.ua ніяка розсилка не підійде, адже це не комерційний блог, а просто онлайн щоденник. А от olegvoloshchuk.com – це флагманський, брендовий, комерційний проект – тому тут можливості e-mail маркетингу я використовую і буду використовувати надалі.

Якщо Вас зацікавила ця тема, якщо Ви бажаєте збудувати хороший фундамент для майбутнього бізнесу в мережі – я пропоную свій безкоштовний відеокурс “SmartResponder – E-mail маркетинг по-українськи”, де тема створення, організації та ведення поштової розсилки розкрита в повному обсязі.

Наразі – це все. Тему e-mail маркетингу та поштової розсилки ми ще будемо розвивати, а поки що для Вас – 10 основних правил та безкоштовний відеокурс.

Бажаю Вам вдалого вивчення матеріалу (якщо зацікавить) та просто хорошого дня.

Шануйтеся!

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 1, середнє 5,00 з 5)
Loading...