Мої вітання! Вчора вирвались ми з коханою в кіно на прем’єру! Після народження сина давно вже нікуди не ходили, а тут вирішили, що викроїмо час та розвіємось, тим більше привід був – прем’єра фільму канадського режисера Джорджа Менделюка “Гіркі жнива”. Про цей фільм писано-переписано, казано-переказано, тому я дуже хотів глянути особисто та скласти власне враження, тому що відгуки доволі суперечливі. Отже, зібрались ми та й поїхали на прем’єру.

Перед сеансом ми трішки посиділи в кав’ярні, сформували якісь свої очікування від перегляду. Дякуємо кінотеатру “Стрічка” за приємну та затишну атмосферу, за смачну каву та просто відпадні тістечка.

В кінотеатрі спочатку людей було зовсім мало, в кав’ярні сиділа переважно молодь, але вже ближче до сеансу почала підтягуватись старша аудиторія, одразу стало зрозуміло, кого цей фільм зацікавив. Ну старша – це я відносно, себе я також відношу до старшої вікової категорії, хоча старим ще не вважаю )). Ну але … наближався час сеансу і ми з нетерпінням очікували початку.

Нарешті ми зайшли в зал, вмостились в зручних кріслах, подивились декілька анонсів і поринули в перегляд фільму “Гіркі жнива”.

Що ж, давайте я розкажу Вам свої враження від перегляду, тому що тут дійсно є що сказати.

Чи варто цей фільм дивитись? Однозначно так, варто! Варто хоча б тому, що нам необхідно постійно тримати в пам’яті та передавати своїм дітям інформацію про те, що таке комунізм, що таке радянська влада і що ця влада зробила з українським народом. В плані просвітництва цей фільм дійсно величезна знахідка і він заслуговує на увагу, адже Голодомор, про який так мало знають у світі, чи не найбільший злочин проти людства, який вчинили совєти проти України.

Важливо ще й те, що ця прем’єра відбудеться в 45 країнах світу, а значить про Україну та про те, що вона пережила, дізнаються дуже багато людей і складуть свою думку щодо імперських ідеологій кремля.

Найперше, що я хотів би відмітити – це неперевершена акторська гра Макса Айронса та Саманти Баркс, які відтворили на екрані історію кохання Юрія та Наталки. Актори дійсно виклались на повну, певні сцени грали так, що якась дівчина біля нас не переставала плакати.

Через весь фільм прокладена сюжетна лінія кохання на тлі Голодомору, з вкрапленням злочинних дій радянської влади в часи сталінізму. Розказано і про колективізацію, і про зневагу сталінської верхівки до українців, і про величезну кількість смертей нашого народу під завісою насильного впровадження колгоспів та радянських порядків.

Коли переглядаєш фільм “Гіркі жнива”, то реально ще більше розумієш, що Україна пережила дуже багато лиха і нашу теперішню незалежність потрібно плекати та берегти, адже за це помирали люди, за це Україна заплатила багатомільйонними жертвами в сибірських таборах, через злочинця, якому тепер малюють ікони та ставлять пам’ятники.

Режисер Джордж Менделюк намагався розказати про те, скільки горя і лиха доводиться пережити людині тільки за свою любов до Батьківщини, за свою національну ідентичність. На мою думку, йому це вдалось, адже про Голодомор повинні знати всі, це є плата України за свою незалежність.

Були і моменти, які мені не дуже сподобались або радше сказати так, які я не зовсім сприйняв. Тут я прошу вибачення, я не професійний кінокритик, тому опишу тільки свої суб’єктивні враження.

На мій погляд, у фільмі надто багато подій зібрано в 100 хвилинах стрічки. Бувають сцени, коли ти починаєш занурюватись в сюжет і раптом мова йде вже про зовсім інше. Не вистачало якоїсь кульмінації в епізодах.

Не знаю через що, можливо через бюджет фільму, який склав всього 20 млн. доларів, причому ці кошти надав продюсер стрічки Ігор Ігнатович і по мірках кіноіндустрії – це дуже скромно, але мені не вистачило у фільмі якоїсь масштабності, розмаху в сценах, гримі та декораціях.

Я просто дуже боюсь, що люди можуть не проникнутись трагедією Голодомору, тому що, як на мене, сам Голодомор показаний доволі поверхнево. Не вистачило дійсно вражаючих сцен, кадрів, масовки, яка б зробила сприйняття цього фільму ще глибшим.

Ні, фільм “Гіркі жнива” однозначно хороший, але перенасиченого голівудськими стрічками глядача, може просто “не зачепити”, тим більше, якщо цю стрічку будуть дивитись в інших країнах люди, які про Україну знали лишень те, що вона є.

Якщо творці фільму ставили за мету розказати людям про Голодомор, то для української аудиторії їм це вдалось зробити, тому що це наша історія, наша трагедія і ти просто не можеш, переглядаючи фільм, не переживати за героїв та не розуміти масштабу біди. Але от для закордонного глядача … цієї подачі може виявитись замало.

Я жодної миті не сумніваюсь у необхідності перегляду цієї стрічки, але я очікував більшого.

Ну ось така моя думка.

Сходіть на прем’єру, не пошкодуйте тих декілька гривень, воно того варте.

Шануймося!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...