Google AdSense. Google AdSense — як спосіб заробітку на сайті.

4637056_cover_adsense-1

Сьогодні я вирішив розказати Вам свою історію співпраці (якщо це так можна назвати) з монстром інтернет-простору – компанією Google. Дуже часто, останнім часом, мене запитували: “Чому на www.olegvoloshchuk.com немає рекламних блоків Google AdSense?” Запитання, в основному, надходять від людей, які створили чи створюють власні сайти і задумуються над варіантами монетизації (заробітку) своїх ресурсів. Одразу ж хочу попередити Вас, що моя історія ні в якому разі не повинна бути для веб-майстрів керівництвом, але такий випадок мав місце і, я вважаю, що знати про це Ви повинні.

Одним з найпоширеніших варіантів монетизації сайтів, особливо для початківців, на сьогоднішній день є Google AdSense – сервіс компанії Google, який дозволяє всім власникам ресурсів, встановивши на сайті рекламні блоки Google AdSense, заробляти на їх перегляді відвідувачами. Встановили блок – відвідувач клацнув по рекламі – Вам на рахунок капнуло декілька центів. Ось така формула. Ідея проста і зрозуміла, багато сайтів розміщують блоки Google AdSense в надії “витиснути” хоча б якусь копійку. Але, якби все було так просто, напевне, світ був би кращим. Давайте спробуємо розглянути всі підводні камені такого заробітку і, наприкінці, я розкажу Вам свою історію заробітку з Google AdSense.

Сам алгоритм нарахування грошей в Google AdSense зрозумілий: чим більше кліків по рекламі – тим більший заробіток власника ресурсу. І це правильно. Таким алгоритмом користуються практично всі рекламні компанії, які надають можливість монетизувати свої сайти. Але не все так масляно.

По-перше, щоб досягти великої кількості кліків, необхідна висока відвідуваність ресурсу. Хоча б 400-500 хостів на добу, тоді Ви зможете назбирати певну суму (наприклад, на оплату інтернету). Давайте будемо реалістами. Наприклад, з 500 чоловік по рекламі може перейти 1-2% – це 5-10 відвідувачів за добу. Це 300 кліків по рекламних блоках за місяць. Якщо Google буде платити Вам по 5 евроцентів за клік, то за місяць ви заробите 15 евро.

Про 5 евроцентів я звичайно загнув, тут, як правило, ціни нижчі. Як Google AdSense виставляє ціни – це матеріал зовсім іншої статті, там є свої алгоритми починаючи від направленості тематики ресурсу і закінчуючи ціною, яку висталяють самі рекламодавці.

Уявіть собі – 300 хостів – 15 евро. А 300 відвідувачів за добу – це нелегка робота по оптимізації, розкрутці та просуванні свого ресурсу. Але, багато починаючих веб-майстрів, одразу ж, з головою кидаються розставляти рекламні блоки Google AdSense на своїх сайтах (дуже часто реклами стає більше ніж контенту) тільки тому, що тут відсутня хоча б якась модерація по популярності та відвідуваності сайту. Навіть якщо у Вас нульова відвідуваність – рекламу Google AdSense ви можете розмістити.

На відміну від РСЯ (рекламної сітки Яндекса), де допускаються сайти з мінімальною відвідуваністю від 300 хостів протягом місяця. Сюди вже потряплають більш авторитетні сайти, які мають свою аудиторію та рейтинг в пошукових системах.

По-друге, при початковому просуванні сайту важливий кожен відвідувач. Якщо, звичайно, Ви власник СДЛ (сайту для людей), а не ГС (думаю здогадались). Перші місяці, деколи навіть 1 – 1.5 роки, сайт працює на авторитет. Збираються постійні відвідувачі, збирається підписна база, сайт з’являється в пошуку не на останніх позиціях, отримує високий ТІЦ і PR. Тоді, при розміщенні реклами, Ви не боїтесь, що відвідувач клацне по рекламному блокові і більше до Вас не повернеться.

Ваш сайт цікавий, має багато контенту, корисних матеріалів – відвідувач знову буде у Вас в гостях. Для молодих сайтів ситуація складається не в кращу сторону. Матеріалів мало, відвідувачів мало та ще й реклама (подекуди іі надлишок) – відвідувач по рекламних лозунгах іде геть і не повертається.

По-третє, вивести зароблені гроші Ви зможете не зразу. Google AdSense встановив ліміт – 100 доларів або 70 євро. Уявіть собі, при хорошому розкладі, в 15 євро на місяць, Вам знадобиться 4 з половиною місяці, що б отримати на руки 70 євро. Не дуже казково, правда?

Я, в свій час, також розміщував на своїх сайтах рекламні блоки Google AdSense, не був виключенням. Як і всі, хотів заробити зразу і багато. Але, прийшов день, коли рекламні оголошення Google на моїх сайтах просто пропали. Відображалась стандартна заглушка браузера, яка повідомляла про те, що сервер недоступний.

Нічого старшного, подумав я, може глюк інтернету, або глюк хостинг-провайдера чи на самому Google AdSense щось сталось і заспокоївся.

Пройшов тиждень-другий – а реклама так і не з’явилась. Поспілкувавшись з інтернет-провайдером, з хостером вияснив, що з їхнього боку проблем немає. Тоді я вирішив написати листа в службу підтримки Google AdSense. Зайшов в поштову скриньку Gmail (якою не користувався для переписки, а зареєстрував тільки для участі в AdSense) і виявив лист від Google слідуючого змісту:

Перейшовши за посиланням в листі, я прочитав, що абсолютно ніякої інформації про те, чому мій обліковий запис був забанений Google не надає, тобто по якій причині мій аккаунт відключили – я вже не дізнаюсь. Але найцікавіше те, що ті веб-майстри, хто попав під косу Google, не можуть в подальшому сворювати нові аккаунти, а значить можливість заробітку з Google AdSense пошуковик заборонив назавжди.

В принципі, в правилах говориться, що: 1. Самому переходити по рекламних оголошеннях забороняється (це зрозуміло, я цього і не робив ніколи); 2. Заборонено будь-якими методами змушувати відвідувачів клацати по рекламі (тут також все ясно, існують етичні норми і іх я також не порушував);

3. Недійсними кліками Google вважає випадкові переходи по рекламі, коли відвідувач помилково клацне по оголошенню. Цими випадковими кліками Google AdSense вважає також кліки, коли відвідувач зайшов на сайт і одражу ж перейшов по рекламі, а на сайт не повернувся.

От поясніть мені будь-ласка, як я, як власник ресурсу, можу контролювати 3 пункт? Написати: “Люди добрі, не тікайте з мого сайту і дивіться куди Ви клацаєте!”? Це не змушення? Як я можу контролювати поведінку відвідувачів на сайті? Якщо так, то цілком реально завалити сайт будь-якого конкурента. Взяти ноут, пройтись по кафешках з Wi-Fi (що б точки входу були різні) і поклацати декілька десятків раз по оголошеннях. Все, сайт в бані.

Тут, на мою думку, Google повинен вигадати більш дієвий і не такий жорсткий алгоритм. Адже цілком ймовірно, що хороший, якісний сайт, з корисними матеріалами, власник якого цілком легально і порядно заробляє на Google AdSense, може загриміти в бан великого Гугла будь-якої миті.

Далі я вичитав, що можна подати апеляцію – не відкладаючи часу апеляція була відправлена. Мені було образливо, я знав, що ніякий, з перелічених пунктів, я не порушував, окрім 3-го (тут я просто не господар ситуації). Через тиждень, приблизно, я отримав відповідь:

Тобто, “что в лоб – что по лбу” – інформації і реакції ніякої. Стандартні відписки робота системи. На момент блокування, на балансі було щось біля 50 євро. Оскільки, судячи з переписки, повернути їх ніхто мені не дасть, робити якісь подальші кроки я вважаю марними. Все рівно нічого не добитись.

Хочу Вас попередити, але ні в якому разі не відговорити. Створюйте сайти, розміщуйте рекламу Google AdSense, але майте на увазі: якщо Ви не робите ніяких заборонених дій – це ще нічого не значить. В будь-який момент на Вашій поштовій скриньці може з’явитись лист Google, який повідомить Вас, що все, назароблялись.

Багато веб-майстрів довгий час заробляють на своїх сайта за допомогою Google AdSense без банів, створюють відео курси по заробітку, виводять кошти … скоріш за все – це просто везіння, адже спрогнозувати поведінку користувача на сайті неможливо. Як би там не було – але прецеденти блокування аккаунтів з заробленими грошима є і випадки непооодинокі. Перегляньте форум Google, якщо не вірите моїй історії.

Офіційно заявляю – стаття написана не на замовлення, сприймати її як керівництво до дії не варто. Це всього-навсього один досвід однієї людини (тобто мене) співпраці з Google AdSense.