Відкрити меню

Google PR скасовується? Які прогнози або що буде з “пузомірками”?

Вітаю! Хто слідкує за останніми подіями в житті пошукових систем, той знає, що так звані пузомірки Google PR не оновлювались вже дуже давно – останній апдейт PR відбувся більше ніж 8 місяців тому. Що це? Прогнозована смерть PR, про яку шурхотіли на різних SEO форумах чи черговий “сюрприз” від відомого пошуковика? Як би там не було – але така затяжна пауза між апдейтами змушує задуматись … а що ж буде далі?

Google PR скасовується?

Скільки було прогнозів, скільки було думок та варіантів розвитку подій – просто безліч. Одні говорили, що замість Google PR буде вводитись новий алгоритм ваги сторінок – це VR (рейтинг візитів), другі фантазували, що після чергового АПу PR взагалі скинеться до нуля і почнеться новий відлік з зовсім іншими схемами розрахунку, треті подейкували – що Google та Yandex об’єднають свої пузомірочки і будуть виводити спільне значення (повна маячня) … фантазії, фантазії, але щось таки гряде …

Для початку, за всіма правилами гарної статті – що ж за звір такий, цей настільки бажаний для всіх PR? Якщо розшифрувати абревіатуру PR, то це ніщо інше, як PageRank – тобто ранг сторінки, вага сторінки, популярність сторінки, авторитетність сторінки. Залежить (чи залежав) PR від кількості зворотніх посилань, чим більше ресурсів посилались на цю Page, тим вище був її Rank, от і все. Звідси і шалена гонитва вебмайстрів за показниками PR від Google і ТіЦ від Yandex, адже чим вищі ці пузомірки, тим дорожче можна продати посилання зі сторінок свого сайту.

Раніше спрогнозувати оновлення Google PR було досить легко, апдейти проводились з періодичністю раз в три місяці (+/- тиждень) і власники сателітів, відсалютувавши чергове досягнення, кидались знову за білі та чорні засоби штучного чи природного підняття “цицьок”. Сьогодні вже більше 8 місяців Google не рухається в плані апдейтів, так диви і річницю останнього апу будемо святкувати)).

Не знаю що казати в цій ситуації, але те, що з Google PR будуть щось робити – очевидно, ще в далекому 2008 році Алан Юстас висловився на рахунок того, що PR повністю вичерпав себе в плані ефективності розрахунку авторитетності ресурсів, а Джеф Хабер заявив, що PageRank став уже більше кількісний, ніж якісних, а Алан Юстас та Джеф Хабер входять (чи входили – не цікавився) в раду директорів компанії Google.

Відверто кажучи, особисто я був би не проти скасування Google PR, адже сьогодні спекуляції навколо цього показника просто вражають. Різні “спеціалісти”, користуючись чорними методами, пропонують свої послуги по підняттю показника Google і саме на штучному рості PR базується авторитетність багатьох ресурсів. Цілком було б логічно, якщо б ввели абсолютно новий алгоритм, який міг би розраховувати вагу сайту за, наприклад, кількістю повернень відвідувача чи повнотою написаного матеріалу, якось так. Тоді дійсно якісні веб-сторінки заслужено отримали б своє визнання, а не сателіти, які “прогнали по чомусь” і наростили зворотні посилання.

Навіть сам Метт Каттс неоднозначно висловився на рахунок PR – “Особисто я не проти заміни PR або повного його усунення з Google Toolbar, проте це не так просто. Думаю, це стане моєю метою у віддаленій перспективі“. Якщо і керівники Google роздумують над усуненням PR – значить щось таки буде.

Скасування PR стане суттєвим ударом по різних біржах посилань, де саме PR від Google і ТіЦ від Yandex беруться за основні показники “крутості” та “серйозності” майданчиків і не дивно, що нові фільтри та алгоритми пошукових систем жорстко відрізали такі лінки, як неякісні. І, на мій погляд, це правильно. Адже сьогодні молоді ресурси, які мали б розвиватись в напрямку наповнення якісним, хорошим, корисним контентом, женуться зовсім не за цим, а за примарними пузомірками. Відповідно – видача наповнюється не СДЛ, а різного роду сателітами, що не є гуд.

Все це нагадує дешевий китайський базар, де показна крутість є основним критерієм ціни. На внутрішнє наповнення ніхто і не дивиться.

Біржі посилань

Важко зараз щось казати, адже однозначних якихось оголошень від Google не було. Якщо спробувати погратися в оракула, то на мою думку АП PR буде ще раз (можливо два) по інерції, а потім три варіанти розвитку: або повністю нова система розрахунку PR, або зовсім новий показник, або повне скасування Google PR.

Чим це загрожує нам з Вами? Та власне … нічим. Для тих, хто основну увагу приділяє продажним лінкам – суттєве зниження заробітків, для інших сайтів – ТіЦ і PR мало впливають на відвідуваність, з нульовими показниками можна мати непогані циферки на лічильниках. Я схиляюсь до того, що основою основ якісних сайтів є якісний контент, а “цицьки” то так … для торгівлі лінками та для показної ваги ресурсу, не більше.

Шануйте свої ресурси, приділяйте основну увагу якісному наповненню та ПРИРОДНИМ посиланням, пишіть для людей, а показники … показники приростуть, якщо Ваш сайт зроблений для користувачів, а не для бірж чи інших методів заробітку – ніякі нововведення, алгоритми чи відміна чогось Вам не страшні.

Бажаю Вам віри в свої сили, натхнення, а початківцям – не опускати руки.

Шануймося!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...
Обговорення: 7 коментарів
 1. Pavlofox сказав:

  Таааа, давненько апу ПР не було…
  Якщо чесно, то я чекаю, адже блог потрапив в ДМОЗ, отримав купу посилань із соцмереж.
  Хоча так, якщо не продаєш посилання, то ті пузомірки тільки для розваги.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   😕 Цікаво що буде далі з PR.

   Відповіcти
   1. Pavlofox сказав:

    А може взагалі, років за 5, зникнуть і PR і ТІЦ? І ми будемо згадувати: от було колись таке.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Ага, як старі, сивочолі казкарі будемо розказувати молодим “як колись було” 🙂

     Відповіcти
 2. MrVigner сказав:

  Хоча я зараз завдяки ПР (а тепер і ТІЦу) маю деякий додатковий дохід, все ж не дужо добре до них ставлюсь. Адже по суті, як і було сказано, через маніпулювання ними у видачі з’являються “не ті сайти”. А це погано для мене не тільки як для того хто намагається робити “для людей”, але і як для того хто постійно щось шукає в тому ж гуглі.

  Відповіcти
 3. ML сказав:

  Думаю замнник буде, бо власникам сайтів потрібно за чимось орієнтуватися.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Та скоріш за все, погоджуюсь. Хоча якось не віриться що PR відмінять, напевно ще протягнуть трішки.

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google