Вітаю, шановне товариство! Всім відомо, що одним з основних факторів, які впливають на розкрутку та просування ресурсу у видачі, є зворотні посилання. Чим більше якісних сайтів посилаються на Ваш, тим краще, тим Ваш ресурс буде популярнішим і займатиме вищі позиції у пошуковій видачі – в теорії воно так. Всі власники сайтів, блогів, хто займається просуванням, намагаються будь-якою ціною отримати бек-лінки на свій ресурс – купують, обмінюються, проганяють сайти по каталогах і т.д. Не всі з цих методів правильні і пошукові системи, зокрема Google, починають жорстко “закручувати гайки” вебмайстрам.

Google відмовляється від гостьового блогінгу

Одним з “легальних” методів отримання вхідного лінку на свій ресурс (до недавнього часу) був гостьовий блогінг або гостьові пости. Всім було добре – автор такого посту отримував зворотній лінк, а власник ресурсу – контент. Але “лавочка закрилась” – Мет Катс заявив, що для Google гостьовий блогінг не буде мати жодного значення і не буде враховуватись, як інструмент пошукового просування.

Найкраще про це нововведення скаже сам Мет Катс, я приведу Вам його слова, без перекладу, в оригіналі: “Если планируете использовать гостевой блоггинг для получения ссылок в 2014 году – лучше остановитесь. С годами продвижение за счёт публикации контента в сторонних блогах стало распространённой негативной практикой. Если вы частенько используете данную методику, то вы – в плохой компании. Когда-то давно гостевой блоггинг использовался для повышения авторитетности страницы. Упоминание в посте знаменитого блогера было такой же удачей, как если бы предисловие к вашей книге написал выдающийся автор. Однако теперь этот принцип не работает.”

Цікава історія передувала такій заяві – топ-менеджер однієї з “корпорейшн” написав Катсу листа, де пропонував опублікувати на ресурсах Google декілька гостьових постів зі зворотніми посиланнями, які були б релевантні пошуковим запитам. На що той дав неоднозначну відповідь: мовляв, саме такі прийоми пошукового просування псують якість видачі і суперечать всім канонам та правилам роботи Google.

Особисто в мене склалось враження, що Мет Катс просто образився на таке нахабство і вирішив взагалі відмовитись від врахування гостьового блогінгу, як інструменту SEO)). Хоча, знову ж таки, за його словами – це повідомлення має не стільки категоричний та офіційний статус, як просто рекомендаційний.

Google

Але тут як завжди виникає дуже багато цих “але”. Наприклад, як Google збирається ідентифікувати гостьовий пост? За вихідними посиланнями на інші ресурси чи буде враховувати згадку якогось імені в контексті? Взагалі незрозуміло, якими параметрами буде керуватись пошуковик.

Якщо при введенні “Панди” та “Пінгвіна” якось було більш-менш зрозуміло – то тут взагалі темний ліс. Алгоритми Google не перестають дивувати – взяли б і взагалі відмовилися від посилань, а то морочать голову сеошникам і змушують вирішувати складні математичні задачі, добре ти робиш чи ні, потрапиш під фільтр чи пронесе … занадто, як на мене.

Ще один вислів Катса ввів мене просто в ступор, він каже наступне: дуже багато в мережі блогів, які публікують цікаві та корисні пости і які також не гребують гостьовими публікаціями, отже якісні та цікаві ресурси не будуть підпадати під санкції за гостьовий блогінг. З одної сторони зрозуміло, якщо сайт молодий, то йому ще зарано публікувати гостьовий матеріал, потрібно спочатку обрости хорошим та унікальним контентом, з другої – виходить Google схвалює вихідні (читай – продажні) лінки з авторитетних ресурсів.

Одним словом можна зробити такий висновок – Google виступає проти торгівлі лінками на молодих ресурсах, але закриває очі на такий грішок на сайтах авторитетних та трастових, адже гостьові пости – це ті ж самі продажні лінки, просто платою виступають не гроші, а наповнення ресурсу контентом.

Будьте обережні, бережіть свій ресурс та підходьте до просування та заробітку з розумом.

Шануйтеся!

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (ще ніхто не голосував)
Loading...