Вітаю, шановні читачі! Не встигаєш слідкувати за подіями в інтернет-суспільстві – тільки прочитаєш та обдумаєш якусь новину, як тут на черзі новий вибрик соціальної мережі, платіжної системи чи інших сервісів всесвітньої павутини. Останнім часом дуже розійшовся Google – нові фільтри, алгоритми, правила … але і цього виявилось недостатньо, вирішила компанія Гугл прикрутити гайки і користувачам пристроїв на основі ОС Windows Phone.

ОС Windows Phone

Суть в тому, що Google заборонив доступ до відомого відеохостингу YouTube користувачам, які мають девайси з операційною системою Windows Phone. Як відомо, практично всі сучасні мобільні пристрої використовують три види операційних систем – це iOS, Android та, власне, Windows Phone. Так от, Гугл зобов’язав компанію Microsoft видалити додаток Ютубе з відкритого каталогу Windows Phone Store.

Основна претензія відомого пошуковика в тому, що цей додаток видаляв рекламу з роликів, яку додавав Google та надавав користувачам можливість завантажувати будь-яке відео за прямими посиланнями, що суперечить правилам та положенням пошукової системи. Самі представники Microsoft в легенькому ступорі, адже ніяких конкретних претензій чи переліків того, що порушується, не було надано … так, просто попередили.

Ну але і на цьому Google не зупинився, він почав вимагати від Microsoft переписати свій додаток мовою програмування HTML5, на що віце-президент компанії Microsoft Девід Ховард відреагував наступним чином: він заявив, що вважає це нічим іншим, як дискримінацією ОС Windows Phone, тому що ні для Android, ні для iOS цей додаток не переписаний мовою HTML5. Але, не дивлячись на таку несправедливість, корпорація все ж таки виділила ресурси для розгляду можливості виконати вимоги Google.

Складається враження, що Гугл просто перетворився в злого та страшного дракона, що раніше приписували Яндексу. То він взявся за веб-майстрів, яким своїми нововведеннями порушив роками вибудовані стратегії просування та розкрутки сайтів, то блокує без видимої причини аккаунти користувачів Google AdSense, то тепер ще і до мобільних пристроїв взялись.

Google

З одного боку – може все це і правильно, адже авторські права, прозора пошукова видача, відсутність спаму – все це повинно дотримуватись, з другого – якось надто різко вже пошуковик взявся за “чистку”, не звикли користувачі до такого повороту подій. Тим більше – не звикли веб-майстри (чого приховувати) працювати над своїми ресурсами на перспективу, всі хочуть швидко і одразу просунути сайти в ТОП, тому і роблять прогони, займаються іншими чорними методами SEO.

Про заробіток на ресурсах я взагалі мовчу – хто захоче чекати поки сайт підніметься у видачі, поки збільшиться відвідуваність і отримувати на копійчані чеки Гугл на початку розвитку? Набагато легше продавати посилання, тут головне нагнати пузомірки (знову ж таки – не завжди білими методами) і торгувати собі потроху.

Але коли таке “вільне життя” закінчилось, звичайно що всі почали нарікати, тому що ніхто не очікував таких різких санкцій від завжди доброго Google. Як на мене, то всі зусилля пошукових систем (не будемо говорити коректні вони чи ні) направлені на те, що перевага надаватиметься тим ресурсам, які зорієнтовані на інтереси користувачів, які цікаві, інформативні, не містять шкідливих кодів та різних попапів – які несуть відповіді на поставлені в пошуку запитання.

Всім знайома ситуація, коли вбиваєш якийсь запит і на перших місцях у видачі знаходяться сайти, які взагалі не відповідають тому, що Ви шукаєте. Ось саме з цим хочуть боротися пошукові системи за допомогою своїх алгоритмів (це в ідеалі, звичайно). Наразі все це виглядає не інакше, як спроба притиснути веб-майстрів в плані заробітку, але збільшити свої можливості заробляти гроші.

Чому? Ну тому що: тизери та випливаючі вікна (які бувають відомо яких тематик) – не можна, продавати посилання – не можна, розміщувати платні пости та постові – не можна і т.д., а що можна? Реклама Google та Яндекс … і що веб-майстер, початківець повинен робити? “Працюйте на перспективу” – та відсотків 80-90 всіх користувачів, хто починає створювати сайти, цього просто не витримає і закине.

От якось так все це виглядає з моєї точки зору, буду радий вислухати ваші доповнення та поправки, пишіть коментарі.

Бажаю Вам безхмарної роботи в мережі та вдалого старту всім задумам.

Шануйтеся!

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (ще ніхто не голосував)
Loading...