Вітаю, друзі! Сьогодні я вирішив поміркувати над тим, про що і як писати в свій блог початківцям, хто такий блогер – журналіст, письменник, аналітик … яка повинна бути, скажемо так, аура блогера. В мережі я дуже багато зустрічаю порад, рекомендацій, керівництв по правильному написанню статей, щось подібне і я вже писав в статті про втрату родзинки ресурсу, але це, скоріш за все, не рекомендації, а мої власні висновки – тому я вирішив написати цей пост-роздуми на тему “Хто такий блогер” в плані позиціонування стилю, якось так.

Хто такий блогер?

Ми не будемо говорити про сео, ключові слова, плагіни – розберемо внутрішній настрій, стиль написання постів та мову викладення матеріалу. Хтось говорить, що блогер – це, в першу чергу, журналіст, хтось стверджує – що письменник, ще хтось говорить – що копірайтер … я також вставлю свої 5 крейцерів та висловлю свою думку з цього приводу.

Отже, те що власник персонального, навіть вузько тематичного блогу, не журналіст – однозначно. Журналістом може бути людина, яка веде електронну версію ЗМІ чи якийсь інформаційний портал, а от для персонального щоденника – стиль та канони журналістики не підходять.

Копірайтер? Можливо, в деякій мірі. Взагалі то, задача копірайтера – оптимізувати статті під певні запити чи ключові слова, зробити матеріал “смачним” для пошукових систем, прилизати текст до сео-ідеалу. Звичайно, що блогер повинен знати та розуміти, як оптимізують статті, як обираються ключові запити, як під них писати матеріали, але велика небезпека в тому, що захопившись оптимізацією – людина може просто запоганити пост та зробити його нечитабельним для живого відвідувача.

Письменник? На мій погляд – це вже ближче до суті. Коли ми читаємо, наприклад, детективи, то дуже просто можемо визначити манеру та стиль написання того чи іншого автора, як він висловлює думки, як обігрує певні сюжети … тобто, ми впізнаємо руку (чи то пак – перо) майстра.

Ось тут і криється один з секретів успішності та популярності блогера – власний стиль написання посту. Якщо брати і тупо рерайтити статті, то нічого “шедеврального” не вийде, буде простий переказ чужої думки своїми словами, а повинно бути навпаки. Коли я читаю деякі блоги, то більш як переконаний, що статтю цього автора я впізнаю на іншому ресурсі, навіть якщо вона не буде підписана.

От для чого людина створює блог? Для висвітлення своїх думок, подій, відношення до чогось, а саме особистість автора робить ресурс впізнаваним, оригінальним та цікавим. Якщо додати до цього знання та розуміння сео – отримаємо просто цукерочку, а не блог. І наповнення ресурсу буде інформативне, і з відвідуваністю та позиціями буде все ок!

Звичайно, що написати одразу класний з усіх боків пост не вийде, для цього потрібен час. Коли я перечитую перші публікації на цьому блозі, то одразу виникає бажання їх видалити, заховати … адже навіть не віриться, що це міг писати я. Але … пройшов час, написалось вже більше сотні статей і висловити свою думку на папері (на сторінках блогу) стає легше та простіше.

Якщо ж автор створює ресурс і наповнює його скопійованими чи переписаними постами – відповідно стиль блогу втрачається, матеріал сухий, не цікавий, нудний … пошуковим системам фіолетово, як написаний матеріал, але не все одно Вашим відвідувачам. А якщо взяти до уваги те, що ПС все більше уваги надають поведінковим факторам, то маємо необхідність писати гарно, цікаво та інформативно.

Писати так, щоб наші відвідувачі хотіли приходити на блог кожного дня за новою інформацією, щоб читаючи Вас – люди впізнавали авторський почерк, манеру мови та висловів, щоб люди впізнавали Вас!

Блогер – це перш за все особистість (письменник, казкар, оповідач), а вже потім копірайтер та журналіст. Знати та розуміти сео він просто зобов’язаний, але на перше місце, все ж таки, повинен ставити авторський стержень, авторський стиль та політ думок, а вже потім ключові слова та тайтли.

Пишіть для людей, для відвідувачів, а не для пошукових систем. Якщо Ви обрали певний запит чи слово, під яке будете оптимізувати пост, то робіть це акуратно, не перенасичуйте ключовиками, намагайтесь витримати стиль та манеру подачі матеріалу, не перетворіть авторський пост в незрозумілий сео-текст.

Відвідувач, який приходить на Ваш блог з пошукової системи, іде собі геть, а от чи повернеться він до Вас – залежить від “людяності” Ваших публікацій.

Тому мій (можливо – доволі суб’єктивний) висновок: блогер – це письменник, творець, особистість. Матеріали блогу повинні бути просякнуті цікавістю до відвідувача, власною думкою та манерою подачі, а сео … цьому можна навчитись, головне взяти собі за правило – писати для людей.

Друзі, бажаю Вам натхнення, цікавих ідей та вдячних читачів (хто веде блоги).

Шануйтеся!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...