Сьогодні я вирішив написати пост про блоги в загальному. Що таке блог, для чого він потрібен та яка користь з блогу може бути особисто для Вас. Спонукав мене до написання цієї статті вчорашній лист від однієї читачки, яка запитувала приблизно наступне: “Блоги – це все цікаво, але особисто мені блог не потрібен, я не знаю, для чого його заводити та що я буду туди писати”. Ну що ж, давайте розкладемо все по поличках, та проаналізуємо, що таке блоги та доцільність їх ведення взагалі.

Якщо спробувати дійти до значення слова блог, то в перекладі з англійської мови – це журнал подій (web log). Тобто, простими словами, блог – це звичайний сайт, де публікуються регулярні короткі повідомлення про події, фото звіти та інша інформація в хронологічному порядку. Прикладом блогу в чистому вигляді може служити Twitter. Але світ та технології не стоять на місці і сьогодні слово блог означає не тільки звичайний онлайн щоденник.

З розвитком блогосфери та платформ для створення блогу, застосування блогових систем управління вмістом сайту вражає своєю універсальністю. На платформах блогів створюють цілі портали, інтернет магазини, сайти фірм та виробників, каталоги та багато іншого. Все це відбувається за рахунок розширень (плагінів) та відкритого коду, де будь-хто, маючи певні знання, може ліпити все, що душа забажає.

Але ми будемо говорити про блоги в чистому вигляді. Для чого блог пересічному користувачеві?

По-перше, блог може бути Вашим онлайн щоденником, все ж таки це його основне призначення. Ви можете публікувати цікаві розповіді про свої подорожі, викладати фотоальбоми подій, ділитись своїми враженнями про різні новинки ринку чи власні досягнення та багато іншого.

Це Вам не аккаунт в соціальних мережах, де вивалюють сотні фотографій та пишуть безтолкові статуси та коментарі. Деколи читаєш такі “шедеври” і переконуєшся, що в багатьох голова існує для того, що б носити шапку)). Ні, я не проти соціальних мереж, навіть навпаки. Особисто я також користуюсь соціалками, спілкуюсь з друзями, але, якщо Ви знайдете мене на однокласниках чи на фейсбуці, то побачите, що в моєму аккаунті буквально 2-3 власні фотографії, можливо один фотоальбом і все. На однокласниках, пригадую, я створив альбом з першого вересня однієї з моїх доньок.

Тим більше, що на блозі Ви зможете не просто викладати фото чи писати “шедевральні” статуси, але й публікувати цікаві статті та власні роздуми.

По-друге, Ваше лице та Ваш бренд в мережі інтернет, адже кожен з нас щось вміє робити краще за інших. Дівчата та жінки, наприклад, вміють робити манікюр та розбираються в косметиці, вміють готувати смачні страви та мають свої секретні рецепти – створіть блог по кулінарії чи косметології. Публікуйте свої “фішки” та зберіть навколо себе гурт зацікавлених людей.

Чоловіки – хтось рибалка, хтось мисливець, хтось любить автомобілі та мотоцикли – вперед! Створіть авто блог чи блог завзятого мисливця, наприклад. Публікуйте фото звіти про свої полювання, діліться секретами мисливських рушниць, одягу, місць для полювання тощо.

З часом, якщо Ви будете мати аудиторію зацікавлених читачів, зможете навіть користати з цього – наприклад, продавати якісь дійсно важливі та цікаві керівництва чи надавати свої послуги.

Тут я хочу звернутись до всіх Avon-ів, Oriflame-ів, Amway-їв тощо, які спамлять в соціальних мережах та створюють всілякі групи та співтовариства – ну не ганьбіть себе та свій бізнес. Створіть персональний блог та покажіть дійсно марку та престиж Ваших пропозицій. Особисто я не можу відноситись серйозно до таких пропозицій, наприклад в Однокласниках, а от на хорошому блозі, цілком ймовірно, придбав би щось з продукції.

По-третє, уявіть собі, що Ви навчились щось робити, створювати блоги, як приклад. Створіть блог початківця веб дизайну. Люди потягнуться до Вас, якщо будуть бачити живий приклад того, що Ви робите та Ваші результати. Ви зможете не просто зібрати навколо себе зацікавлену аудиторію, але й будете мати перспективну стартову платформу для заробітку, якщо забажаєте звичайно.

По-четверте, що б Ви не планували робити та про що б не думали – наявність персонального блогу, як бренду особистості, просто необхідний. Чи це буде діяльність в інтернеті, чи в реальному житті – неважливо. Ваш блог – це Ваш віртуальний офіс, Ваша інтернет-сторінка, Ваше лице.

Будь-яка діяльність розпочинається з створення блогу. Зверніть увагу, всі успішні діячі інтернет-мережі розпочинали свою діяльність з маленького онлайн щоденника в інтернеті. Поступово збирали зацікавлену аудиторію читачів, ділились своїми досягненнями та помилками, допомагали початківцям і з часом все їм віддалося в 1000 раз більше.

Якщо Ви підприємець чи маєте маленьку справу – тим більше! Створіть блог! Уявіть собі престиж та ставлення до Вас клієнтів, коли, наприклад, на візитівці людина бачить адресу інтернет ресурсу, заходить та знайомиться з Вами, з Вашою діяльністю, з продукцією та таке інше.

Тим більше, шановні друзі, дуже скоро я Вам в цьому допоможу! Дочекайтесь – це сюрприз!

Якщо Ви ну ніяк не бажаєте розбиратись в технічних тонкощах створення блогів – сьогодні існує безліч безкоштовних сервісів для створення та ведення власних блогових сторінок. Просто зареєструвався і все, вперед! Про безкоштовні сервіси я писав ось в цій статті. Але, як говориться у відомому прислів’ї, безкоштовний сир буває тільки в … – про всі плюси та мінуси безкоштовних платформ я також вже розказував ось тут.

Окрім того, що вести власний блог – це неймовірно цікаво, блогінг може стати непоганим заробітком для Вас! Не одразу звичайно, але блог – це один з основних інструментів для заробітку грошей в мережі інтернет!

Тут я одразу хочу присадити “гарячих, фінський парнєй”, які можуть кинутись шукати в інтернеті приблизно наступне: “як заробити на блозі“.

У Вас, скоріше за все, нічого не вийде і Ви поповните армію тих, хто корчить з себе спеціаліста та говорить по всіх кутках, що заробіток на блогах – це брехня, я пробував, не ведіться і т.д. Чому? Все дуже просто.

Пропозицій та керівництв в інтернеті по заробітку на блогах просто величезна кількість. І багато з них дійсно правильні та варті уваги. Але, шановні мої, запам’ятайте собі одну просту істину – якщо Ви не готові “пахати”, дійсно вкладати працю в своє творіння – діло гибле, повірте мені.

Щоденно в мережі з’являється 150 000 – 200 000 блогів різного напрямку, але, як правило, через пів-року 98% з них просто зникають та автори закидають свої рерурси. Пояснення дуже просте – народ начитається “мемуарів” та казок псевдогуру блогінгу, які яскравими заголовками гарантують, що за 3 місяці навчать заробляти на блозі 10 000 баксів і ось з такими очима

косо-криво, аби живо клепають щось подібне на блог, по керівництвах тих же спеціалістів, та звичайно, що виходить з цієї каші цілий пшик.

Одна-єдина правильна лінія розвитку блогу – полюбіть блог та блогінг, полюбіть те, що Ви робите. НАВІТЬ НЕ ДУМАЙТЕ про заробіток на Вашому блозі хоча б перший рік! Так, на блозі можна заробити непогані гроші – навіть з практично нульового блогу, з показниками Тіц та Pr 0, та відвідуваністю 100 чоловік можна витягнути біля 60-80 доларів, але, цим Ви просто ВБ’ЄТЕ СВІЙ БЛОГ на самому початку його розвитку та становлення.

В свій час я вів декілька російських проектів та мав декілька блогів. Так, зароблялось з них непогано, але до пори до часу. Прийшов момент і блоги здулись. Людям стало нецікаво і ці ресурси перетворились в непотрібний баласт.

Цей же блог я веду для людей, а не для заробітку. Адже відвідувачі – ось основний та неоціненний актив будь якого ресурсу. Подивіться, блогові на сьогоднішній день 6 місяців і я навіть не думаю про те, щоб на ньому щось заробляти. Єдине, що є комерційного на блозі – це маленька контекстна реклама від Google, але вона з’явилась зовсім недавно.

Ще мінімум пів-року я не буду навіть задумуватись монетизувати блог. Я буду публікувати цікаві статті, випускати безкоштовні продукти, збирати навколо себе тих людей, яким тематика блогу буде цікава. Якщо з’являться платні продукти – ні в якому разі я не буду змушувати людей щось купити – кому цікаво, той придбає, якщо продукт буде дійсно вартий уваги. А старатись витиснути з відвідувачів гроші одразу, коли блог ще молодий і ти, фактично ще не маєш авторитету та люди не знають і не бачили, на що ти здатний – просто некоректно та підло, по відношенню до аудиторії.

Ось що я хотів Вам сказати про блоги та блогосферу в цілому. Створюйте блоги, пишіть цікаві матеріали та готуйте свої творіння до заробітку. Запам’ятайте – ви повинні хоча б рік розвивати та покращувати свій блог, забудьте про гроші на цей час. Інакше – заробите копійки та підете в небуття. Закон простий: щоб щось отримати – необхідно щось віддати.

Якщо Ви полюбите свій блог та відвідувачів – вони, навзаєм, полюблять і Вас.

Про заробіток на блозі, про створення блогів, про технічні моменти ми будемо говорити в окремих публікаціях. Основна мета цієї статті – донести до Вас думку, що створювати власні блоги просто необхідно. Звичайно, якщо наші цілі співпадають.

Буду радий доповненням, якщо маєте що сказати – не соромтесь, пишіть коментарі!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...