Гарного дня, шановне товариство! Давайте сьогодні ми з Вами поговоримо про таку річ, як карта сайту (карта сайта). Заходячи на різні блоги та сайти, я помічаю, що дуже багато веб-майстрів просто нехтують створенням карти сайту для свого ресурсу, вважаючи це зайвим та не вартим уваги, а дарма.  В цій статті ми розглянемо, як правильно створювати карту сайту (карту сайта) для блогу, на основі двигунця WordPress.

wordpress карта сайта

Взагалі, карту сайту можна розділити на два типи – для відвідувачів і для пошукових систем. Багато власників сайтів створюють карту в форматі .html, тобто окрему сторінку на ресурсі, де розміщують всі статті та публікації. Це правильно, вірно, але – недостатньо. Необхідно мати ще один варіант карти сайту (карти сайта) для пошукових роботів, а от як це зробити – ми зараз і розберемо.

Для початку, давайте спробуємо визначити, для чого на блозі створювати дві карти ресурсу. Перший тип, як вже говорилось, це карта сайту в форматі .html – тобто, просто окрема сторінка ресурсу, де виводяться всі матеріали блогу чи сайту в заданому порядку (як правило – в хронологічному).

Ця карта сайту призначена для користувачів, для структуризації матеріалу і для зручності. Потрапивши на цю сторінку, можна швидко знайти необхідний матеріал, не переглядаючи всі публікації з головної.

Але, в плані SEO, цього недостатньо. Для пошукових систем та їхніх роботів існує ще одна карта сайту, яка не відображається на блозі, а призначена конкретно для “годування” роботів новими матеріалами. Така карта, яка створюється в форматі XML, дає можливість сигналізувати пошуковим роботам про те, що на ресурсі відбулись певні зміни.

Це значно пришвидшує індексування Ваших матеріалів пошуковими системами. Скажу одразу, створення карти сайту (карти сайта) не означає, що Ваш блог чи сайт ПС будуть індексувати миттєво, для цього необхідно добре попрацювати, але те, що індексація матеріалів ресурсу, де є карта сайту, значно швидша – незаперечний факт.

І так, давайте перейдемо до створення карти нашого блогу на WordPress. Для цього нам будуть потрібні два плагіна, які забезпечать створення карти і в .html, і в  XML форматі – це Dagon Design Sitemap Generator і Google XML Sitemaps.

Розпочнемо з плагіна Dagon Design Sitemap Generator – сформуємо карту в форматі .html для користувачів. Завантажуємо плагін за посиланням вище та встановлюємо звичним способом, через майстерню Плагіни – Додати – Завантажити.

Друзі, хоча в Dagon Design Sitemap Generator і присутня українська мова, та реалізована вона не зовсім вірно. Справа в тому, що в українській локалізації WordPress, українська мова прописана значенням uk, а в плагіні вона реалізована файлом Ukrainian.php. Отже, для того, щоб плагін “заговорив” на рідній мові, нам необхідно файл Ukrainian.php (папка lang) перейменувати в uk.php – відповідно до локалізації в файлі wp-config.php (define(‘WPLANG’, ‘uk’);).

Після встановлення плагіна, переходимо в Опції – DDSitemapGen, та обираємо в налаштуваннях мову uk.

Карта сайта по-українськи

Обрали мову та тиснемо Зберегти налаштування. Якщо після збереження мовного пакету у Вас виникнуть якісь незрозумілі символи, не переймайтесь – просто оновіть сторінку.

Далі, створюємо окрему сторінку на блозі та називаємо її довільно (Карта сайту, Всі статті блогу … тощо). Переходимо в редагування сторінки і в режимі Текст вставляємо ось цей шматок коду:

Все, більше ніякого контенту не пишемо – зберігаємо відредаговану сторінку. Після цього, переходимо на блог і перевіряємо результат – на новоствореній сторінці повинні відображатись всі матеріали блогу.

Результат роботи карти сайту

WordPress карта сайту в форматі .html готова. По налаштуваннях плагіна – виставляєте довільно, але обов’язково поставте в значенні “Що відображати” – і сторінки, і публікації. Далі моделюєте собі довільно, а повернемось ми ще раз до окремого поля, яке надзвичайно важливе для ПС – це “Повний шлях до карти сайту в форматі XML”, поки що його залишаємо порожнім.

Повний шлях до карти сайту

Тепер переходимо до формування wordpress карти сайту (карти сайта) в форматі XML – для пошукових роботів. Тут нам стане в пригоді плагін Google XML Sitemaps (посилання вище). Завантажуємо та встановлюємо.

Української мови тут, нажаль, немає. Вірніше, файли мови є – але вони чомусь не працюють. Отже, що я зробив для зрозумілого відображення налаштувань. Після встановлення плагіна, я файли sitemap-uk_UA.mo та sitemap-uk_UA.po видалив повністю (якщо бажаєте та маєте час – пожете їх перекласти за допомогою програми poEdit), а натомість файли sitemap-ru_RU.mo та sitemap-ru_RU.po перейменував в sitemap-uk.mo та sitemap-uk.po.

Після цього налаштування плагіна стали на російській мові, але тепер можна легко розібратись в значеннях. Якщо ви надумаєте перекладати українські файли sitemap-uk_UA.mo та sitemap-uk_UA.po, не забудьте, що назви файлів необхідно змінити на sitemap-uk.mo та sitemap-uk.po.

Переходимо в Опції – XML-Sitemap. Якщо Ви плагін поставили вперше, то при першому заході в налаштування побачите ось таке повідомлення, яке говорить про те, що карта сайту (карта сайта) ще не створена і нам необхідно її побудувати.

Карта сайту в форматі XML

Тиснемо на посилання ” Нажмите здесь” та чекаємо, поки плагін побудує карту сайту. Буквально через секунду карта створиться і Ви побачите про це оголошення.

XML карта сайту створена

Карта сайту (wordpress карта сайта) в форматі XML готова, пошукові системи про це проінформовані. Тепер нас цікавить ще одне налаштування, яке необхідно зробити. Опускаємось трішки нижче в налаштуваннях та знаходимо “Розміщення карти сайту”.

Положення XML карти сайту

Тут нас цікавить абсолютний шлях до згенерованої карти. Копіюємо з Автоматичного визначення – “Обнаруженный путь” повний шлях до карти сайту /home/intel172/domains/webdigest.com.ua/public_html/sitemap.xml та йдемо в попередній плагін Dagon Design Sitemap Generator.

Пригадуєте, в налаштуваннях Dagon Design Sitemap Generator ми залишали порожнім “Повний шлях до карти сайту в форматі XML”?

Повний шлях до карти сайту

От сюди і вставляємо скопійований шлях /home/intel172/domains/webdigest.com.ua/public_html/sitemap.xml (в кожного він різний!) та зберігаємо зміни.

Все, тепер у нас карта сайту (wordpress карта сайта) створена і правильно налаштована. Пошукові системи будуть краще індексувати наш ресурс, адже саме для них у нас є карта в форматі XML та в форматі .gz (її також створює Google XML Sitemaps автоматично).

Для того, щоб перевірити правильність створених карт, необхідно додати свої ресурси в інструменти для веб-майстрів Яндекса і Гугла (www.webmaster.yandex.ua та www.google.com.ua/webmasters) та надіслати карти сайту в пошукові системи для ще швидшого індексування.

Коли ПС проіндексують Ваш сайт і карту, в панелі сервісів можна побачити, чи вірно карта була створена. Наприклад, панель управління Яндекс Вебмайстер.

Карта сайта в Яндекс Вебмайстер

Ось і все. Друзі, не варто нехтувати створенням карти сайту (карти сайта), адже швидка індексація вкрай важлива для Вашого ресурсу. Пошукові системи будуть набагато швидше індексувати Ваші матеріали і лояльніше відноситись до сайту в цілому.

Гарної індексації Вашим блогам та гарного дня Вам.

Шануйтеся!

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 1, середнє 5,00 з 5)
Loading...