Вітаю! Зацікавило мене останнім часом питання захисту свого авторського контенту від злодіїв, так як зустрів на декількох ресурсах статті з блогу без всіляких зворотніх посилань та згадок про автора – просто вкрадені. На авторські права та моральний аспект діяльності в інтернеті давно плювали, тому приходиться самостійно вишукувати способи хоча б трішки захистити свій контент від нечистих на руку граберів та копіпастерів.

Коли крадуть контент

Відверто кажучи – 100% захисту чи гарантії того, що Вас не скопіюють, просто немає, захочуть вкрасти тексти – вкрадуть і так, але зменшити відсоток тих, хто зазіхає на чуже можна і це необхідно зробити. Піратство, копіпаст, привласнення чужих ідей – на жаль у нас це рахується нормальним і ніхто особливо не переймається докорами сумління, але для власників авторського матеріалу крадіжка контенту болюча проблема.

Я перерив та перепробував багато різних плагінів та рішень і виділив для себе два варіанти, якими можна користуватись на своєму ресурсі. Питання кляуз хостеру та пошуковим системам я навіть не розглядав, тому що вважаю це марною тратою часу, гадаю Ви зі мною погодитесь.

Отже, варіант перший.

Можна скористатись скриптом від сервісу www.tynt.comякий надає можливість в прихованому режимі додавати до скопійованого тексту посилання на блог автора.

Після безкоштовної реєстрації, Ви отримаєте можливість додати свій ресурс і для нього буде згенеровано спеціальний код скрипта, який необхідно вставити перед тегом </head>. Тепер, при копіюванні Вашого контенту, в буфер обміну буде додаватись посилання на авторський ресурс (клікабельно).

Сервіс tynt.com

В налаштуваннях Ви зможете проставити вид посилання, а також налаштувати взаємодію з соціальними мережами. Звичайно, що підтирати ці посилання будуть, але при масовому копіюванні контенту (що дуже часто відбувається) на це можуть не звернути уваги. Який не який – а все ж таки захист.

Варіант другий.

Використання плагіну WP-CopyProtect. Також не 100% захист, але все ж таки … Після нехитрих маніпуляцій з налаштуваннями, при спробі скопіювати Ваш контент правою кнопочкою мишки, перед зловмисником вискочить ось таке віконце-лякалка, яке остудить пару гарячих голів. Текст у вікні можна прописати в налаштуваннях WP-CopyProtect.

Плагін WP-CopyProtect

При бажанні, можна взагалі заборонити функцію копіювання, тоді виділення тексту на Вашому блозі не буде працювати. Все це робиться в налаштуваннях плагіну, яких небагато і розібратися – проблем не буде (клікабельно).

Налаштування плагіну WP-CopyProtect

Існує ще один варіант, але він тільки для сайтів з ТіЦ10 і вище – це “Оригінальні тексти” в Яндекс Вебмайстрі. Хоча, на момент написання статті, доволі сумнівний захист. Так як вони пишуть, то цей інструмент знаходиться ще в стадії тестування і я читав на декількох ресурсах (високоповажних ресурсах), що навіть після додавання контенту в Оригінальні тести, все рівно Яндекс не завжди це враховує. Можливо з часом ситуація зміниться.

Надзвичайно важливо добитися хорошої та швидкої індексації Ваших матеріалів, тоді копіпастери будуть не так страшні. Публікуйте матеріали регулярно, анонсуйте в соціальні мережі, таким чином Ви зможете пришвидшити індексування Вашого контенту.

На мій погляд, немає 100% гарантії того, що Ваш текст на вкрадуть “злі адміни”, але якийсь відсоток, все ж таки, вдасться відсіяти цими способами.

Бажаю Вам приємного постингу та того, щоб Ваш контент не крали.

Шануйтеся!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...