Відкрити меню

Коли крадуть Ваш контент – захищаємо свої тексти від копіювання

Вітаю! Зацікавило мене останнім часом питання захисту свого авторського контенту від злодіїв, так як зустрів на декількох ресурсах статті з блогу без всіляких зворотній посилань та згадок про автора – просто вкрадені. На авторські права та моральний аспект діяльності в інтернеті давно плювали, тому приходиться самостійно вишукувати способи хоча б трішки захистити свій контент від нечистих на руку граберів та копіпастерів.

Коли крадуть контент

Відверто кажучи – 100% захисту чи гарантії того, що Вас не скопіюють, просто немає, захочуть вкрасти тексти – вкрадуть і так, але зменшити відсоток тих, хто зазіхає на чуже можна і це необхідно зробити. Піратство, копіпаст, привласнення чужих ідей – на жаль у нас це рахується нормальним і ніхто особливо не переймається докорами сумління, але для власників авторського матеріалу крадіжка контенту болюча проблема.

Я перерив та перепробував багато різних плагінів та рішень і виділив для себе два варіанти, якими можна користуватись на своєму ресурсі. Питання кляуз хостеру та пошуковим системам я навіть не розглядав, тому що вважаю це марною тратою часу, гадаю Ви зі мною погодитесь.

Отже, варіант перший.

Можна скористатись скриптом від сервісу www.tynt.comякий надає можливість в прихованому режимі додавати до скопійованого тексту посилання на блог автора.

Після безкоштовної реєстрації, Ви отримаєте можливість додати свій ресурс і для нього буде згенеровано спеціальний код скрипта, який необхідно вставити перед тегом </head>. Тепер, при копіюванні Вашого контенту, в буфер обміну буде додаватись посилання на авторський ресурс (клікабельно).

Сервіс tynt.com

В налаштуваннях Ви зможете проставити вид посилання, а також налаштувати взаємодію з соціальними мережами. Звичайно, що підтирати ці посилання будуть, але при масовому копіюванні контенту (що дуже часто відбувається) на це можуть не звернути уваги. Який не який – а все ж таки захист.

Варіант другий.

Використання плагіну WP-CopyProtect. Також не 100% захист, але все ж таки … Після нехитрих маніпуляцій з налаштуваннями, при спробі скопіювати Ваш контент правою кнопочкою мишки, перед зловмисником вискочить ось таке віконце-лякалка, яке остудить пару гарячих голів. Текст у вікні можна прописати в налаштуваннях WP-CopyProtect.

Плагін WP-CopyProtect

При бажанні, можна взагалі заборонити функцію копіювання, тоді виділення тексту на Вашому блозі не буде працювати. Все це робиться в налаштуваннях плагіну, яких небагато і розібратися – проблем не буде (клікабельно).

Налаштування плагіну WP-CopyProtect

Існує ще один варіант, але він тільки для сайтів з ТіЦ10 і вище – це “Оригінальні тексти” в Яндекс Вебмайстрі. Хоча, на момент написання статті, доволі сумнівний захист. Так як вони пишуть, то цей інструмент знаходиться ще в стадії тестування і я читав на декількох ресурсах (високоповажних ресурсах), що навіть після додавання контенту в Оригінальні тести, все рівно Яндекс не завжди це враховує. Можливо з часом ситуація зміниться.

Надзвичайно важливо добитися хорошої та швидкої індексації Ваших матеріалів, тоді копіпастери будуть не так страшні. Публікуйте матеріали регулярно, анонсуйте в соціальні мережі, таким чином Ви зможете пришвидшити індексування Вашого контенту.

На мій погляд, немає 100% гарантії того, що Ваш текст на вкрадуть “злі адміни”, але якийсь відсоток, все ж таки, вдасться відсіяти цими способами.

Бажаю Вам приємного постингу та того, щоб Ваш контент не крали.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 19 коментарів
 1. Pavlofox сказав:

  Перший варіант мені сподобався.
  Крім того додаю тексти в “оригінальні тексти” Яндекса.
  І намагаюся систематично додавати новий матеріал. Пошукові роботи тоді швидко індексують новий контент.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Еге ж … саме ним і користуюсь 😉

   Відповіcти
 2. igor сказав:

  Користуюсь другим, копыювати дыйсно тяжко 😡

  Відповіcти
  1. MrVigner сказав:

   З вихідного коду не буде проблемою вкрасти 😀

   Відповіcти
   1. Олег Волощук сказав:

    Так то воно так, але таким чином хоча б частина відсіється або посиланням компенсується, 100% захисту немає…нажаль.

    Відповіcти
 3. Pavlofox сказав:

  Найкраще, це нарощувати траст сайту. І тоді нехай копіюють. От Вікіпедії вже нічого не страшно
  😉

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Згоден, але нам ще далеко до Вікіпедії))) 🙄

   Відповіcти
 4. Павло сказав:

  Дякую, встановив собі плагін WP-CopyProtect. У мене вже було років два назад, коли виявив в рунеті свій роман у перекладі на російську. За моїм підписом, так, але переклад був… кошмарний :(. Краще вже завчасно вберегтися, який не який, а захист, ніж потім шукати по інтернету свої твори невідомо де і невідомо, в якому вигляді…

  Відповіcти
  1. Pavlofox сказав:

   Також тільки що встановив. Хоча б від школярів вбереже.
   Колись вже був встановлений.
   Тільки не забудьте поставити галочку в налаштуваннях навпроти: Disable text selection
   Інакше можна виділити і скопіювати не правою кнопкою миші, а клавішами Ctrl+C і вставити Ctrl+V

   Відповіcти
  2. Олег Волощук сказав:

   Ну так … хоча б щось, хоча б трішки. Як каже Pavlofox – хоча б від школоти вбереже.

   Відповіcти
  3. Ігор сказав:

   Пане Павле, дозволю собі дати Вам пораду. Я свої книжки намагаюся захищати через програму ebookMaestro! Створюється електронна версія і захищається регкодами. Якщо зацікавить і потрібна допомога -напишіть.
   Успіху. Serpiko.

   Відповіcти
 5. ML сказав:

  Все можна копійнути, якщо постаратися 🙂

  Відповіcти
 6. Alex Kirush сказав:

  Как меня умиляют попытки что-то там заблокировать! 😳 :mrgreen:

  А люди, кажется, не понимают, что, пытаясь что-то там заблокировать, они только подогревают интерес к этой процедуре. Особенно для детей и подростков, которые просто писают кипятком, когда им удается что-то стырить у “правообладателей” (у так называемых “жлобов”). Наши люди, если захотят что-то позаимствовать, не поленятся ручками перепечатать текст. К примеру, текст этой статьи я перенабрал примерно за 3 минуты. 💡
  О какой защите может идти речь, наивные вы мои?! 😎 Ибо у большинства людей есть оружее – NoScript. После установки на Огнелиса 95% методов защиты попросту отключается.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Та не всі будуть щось передруковувати, якщо на те пішло, звичайно – якщо зарізатись на принцип, то так )), але в основному копіюють сліпо з статті, якщо не копіюється – певний відсоток відпаде.

   А на рахунок NoScript, Alex, для багатьох NoScript та Огнеліс нічого не скаже, а що таке плагін – знає практично кожен . 🙂

   Відповіcти
   1. Alex Kirush сказав:

    Вы действительно так думаете? 😯
    Сейчас школьники лучше разбираются в компьютерах, чем большинство взрослых.
    И, при этом, если человеку действительно понадобилась статья с сайта, то он не “відпаде”, а скопирует ее любыми способами. Отпадают обычно те, которые только прикалываются или эта информация им не критична.
    Что касается Носкрипта… Лично у меня он отключен только на тех сайтах, которые я целенаправленно указал. В остальных случаях он включен, и я даже не замечаю никаких “защитных” плагинов. 😎

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     “Если человеку действительно понадобилась статья с сайта” то його ніщо не зупинить і захисту в таких випадках взагалі не існує.

     Відповіcти
     1. Alex Kirush сказав:

      Вот и я про что. 🙂 Защищай не защищай, все равно получишь ай-яй-яй! 😀

      Я когда свой блог наполню, то такую защиту ставить не буду – бессмысленно.

      Відповіcти
 7. Павло сказав:

  Тут іще треба розрізняти, що саме ти копіюєш. Якщо це авторська замітка – це одне. Це справді крадіжка. Якщо ж це новина чи загальнодоступна інформація, яку ти хочеш використати, це зовсім інше. Якщо заборонити поширювати інформацію, то й інтернет заглохне 🙂

  Відповіcти
  1. Alex Kirush сказав:

   Все это достаточно хороша расписано в ГК Украины и в ЗУ “Об авторском и смежных правах”. Остальное лишнее.

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google