Буквально вчора мені написав знайомий в ICQ з запитанням: “В мене блогові вже 2 місяці, я вчора замовив прогон по каталогах, що мені ще зробити для підняття ТІЦ і PR? Може якусь рекламу повісити? Що порадиш?” Цю СТРАШЕННУ помилку роблять практично всі новачки блогінгу. Пощастило, що компанія, яка повинна була займатись прогоном, ще не приступила до роботи і ми встигли відмовити замовлення. Чому відмовити? Давайте в цій статті спробуємо розглянути шкідливість швидкої монетизації блогу та чому категорично не можна проганяти молодий блог по різних каталогах.


Хтось може мені зараз заперечити, мовляв по всіх кутках інтернету рекомендують на старті прогнати блог по каталогах статей, каталогах посилань, каталогах трастових сайтів і т.д. Я Вам можу з впевненістю заявити, що проганяти молодий блог по різного роду каталогах надзвичайно шкідливо, якщо не “смертельно” для Вашого ресурсу.

Коли на світ з’являється молоденький блог, пошукові системи трішки скептично відносяться до такого ресурсу. Чому? Тому що кожного дня в мережі таких блогів з’являється величезна кількість, але, як правило, 95% з них зливаються через 2-3 місяці свого розвитку. Власник бачить, що на блозі 10-20 відвідувачів і в нього зникає бажання продовжувати розвиток, адже хотілось всього і одразу, та не вийшло.

Пройдіться по блогах різних тематик і Ви побачите, що дуже багато ресурсів закинутих, останній пост опублікований 1-2 місяці тому і на лічильнику 15 хостів за добу. Це в кращому випадку. Переважно статистика зупиняється на 1-2 відвідувачах і це, як правило, сам власник та хтось з його знайомих.

Початківець, в переважній більшості, створює блог, пише декілька публікацій і чекає повального трафіку на свій ресурс. Такого не стається і блогер втрачає надію та бажання і надалі займатись своїм блогом. А більш “продвінуті”, начитавшись всякої єресі в мережі від різних “гуру”, вважаючи себе знаючими, замовляють прогони по каталогах статей, по каталогах посилань і т.д. Або ще гірше, починають продавати посилання з сторінок свого молодого, скажемо так, ще в памперсі, блогу.

Потім, коли з індексу взагалі вилітає та невелика кількість сторінок, дивуються, а що ж сталось? А нічого, вітаю Вас з АГС. Хто не знає, то АГС – це спеціальний фільтра пошукових систем, який направлений на боротьбу з неякісними сайтами, він так і називається – Анти Га…но Сайт. Чому ж його присвоюють молодим блогам, які ще, здавалося б, не встигли нічого порушити? Поясню.

Пошукові системи також не пальцем роблені, тому Вони чудово розуміють, що на молодий ресурс не може одразу ж вести величезна кількість посилань. Адже саме для отримання посилань на свій блог і замовляються прогони. Тому, коли ПС бачить на молодому блозі так званий “посилальний бум”, вона чудово розуміє, що це не природньо, цей сайт ще “ходити добре не вміє”, а вже такий популярний. І як результат – фільтр АГС. Це в кращому випадку.

Якщо з під фільтра АГС ще можна спробувати вийти, через декілька місяців, то в разі отримання бану від пошуковиків, можна ховати свій блог і відспівувати йому алилуя.

Тому, шановні мої читачі, НІКОЛИ І НІ ЗА ЯКИХ ОБСТАВИН не проганяйте молодий блог по всіляких каталогах. Забудьте про прогони, як мінімум на 6-8 місяців. Інакше просто поховаєте свій ресурс, свої старання, свою надію і поповните ряди негативщиків. Нам це треба? Звичайно що ні.

А що ж тоді робити? Як збільшити трафік на молодий ресурс? Невже 10-15-30 відвідувачів це межа? Ні, друзі, звичайно що ні. Існує ще одна хитрість ПС, про яку багато хто навіть і не чув ніколи. А фішка ця – це так званий фільтр-пісочниця. В чому полягає його робота та чим цей фільтр керується?

Коли в мережі з’являється молодий блог, пошукові системи беруть його під певний контроль і дивляться, а як цей блог буде розвиватись? Чи буде він регулярно поповнюватись, чи будуть на ньому унікальні, авторські матеріали чи він одразу ж почне спекулювати посиланнями, чи не загнеться через 2-3 місяці? Тому, як би Ви не оптимізували свої статті, які б клоючові слова ти фрази не підбирали, що б не робили – пошуковикам просто не вигідно виставляти Вас в ТОП видачі, тому що вони не впевнені в тривалості життя Вашого ресурсу. Уявіть собі репутацію ПС, коли топовий сайт раптом перестає працювати. Це логічно і я руками і ногами за такий фільтр. Тому що, ну буже багато зараз в інтернеті відвертих ГС…

Фільтр-пісочниця може накладатись на різний термін, залежно від ресурсу та інтенсивності його наповнення. Може тривати 3 місяці, 6 місяців або й рік. Дати прогноз дуже важко. Тому Вам потрібно запам’ятати одне – перших 6-8 місяців Вам потрібно забути про всілякі SEO-приколи, а працювати тільки над наповненням свого ресурсу УНІКАЛЬНИМИ матеріалами. Ні в якому разі не копіювати, а писати власні статті!

Чим більше Ви напишете матеріалу, чим більше статей буде на Вашому блозі – тим більше проіндексується ПС і у видачі буде набагато більше Ваших сторінок. Ось від цього залежить якість та кількість трафіку, а не від прогонів.

Розкажу Вам свою історію з життя. Колись я розпочинав вести сві блог на DataLife Engine. Мені був цікавий цей двигунець і я вирішив спробувати. Біля 3-4 місяців розвивався сайт на цій системі управління контентом і більше 50 відвідувачів не підіймався. Я також розміщував рекламу, писав рідко і чекав … коли ж повалить народ? А народ не йшов …

Тоді я прочитав інформацію про те, що внутрішній код WordPress набагато краще оптимізований під ПС і вирішив перенести блог на цю систему. Матеріалу було не багато, сторінок в індексі одиниці, тому я нічого не втрачав. Зберігши посилання на статті, я перейшов на  WordPress. Буквально через 1-2 тижні відвідуваність збільшилась в три рази і продовжує зростати. Не буду стверджувати, що це заслуга тільки  WordPress – скоріш за все просто блог вийшов з під пісочниці і почав набагато швидше індексуватись.

При чому, друзі, я ні копійки грошей не вкладав в просування та розкрутку. Все що робилось – це писались унікальні статті та робились анонси в соціальних мережах. Все. Хоча сам домен був зареєстрований в червні 2012 року, я вважаю, що мій блог почав активне існування з серпня 2012 року. Саме з того часу я розпочав активно писати в блог та писати унікальний матеріал. І зараз, ще місяця зо 2-3 я навіть не думаю про прогони та купівлю посилань. Ще зарано.

Тому мораль, якщо Ви дійсно любите свій блог і робите його для людей – запасіться терпінням. Пишіть, пишіть і пишіть унікальні статті та не проганяйте ресурс по каталогах. Пройде час, хоча б 6 місяців, тоді можна вже думати про прогони та купівлю посилань.

На рахунок реклами – порада аналогічна. ПС дуже не люблять, коли на молодих блогах іде повальне засилля реклами і вони можуть понизити блог у видачі. Та навіть і без скептичного ставлення пошукових систем, можна подумати логічно. Єдине, що світить молодому блогові в плані розміщення реклами – це Google Adsense. Але, при маленькій відвідуваності Ви не заробите нічого, в кращому випадку декілька доларів на місяць. То чи варто гробити свій ресурс заради цього? Я думаю, що ні.

Ще одна помилка, яку дуже полюбляють робити початківці – це скажений обмін кнопками та посиланнями. Я не кажу, що робити цього не варто. Можна, але потрібно підходити з розумом. Обінюйтесь посиланнями з сайтами, які мають вже деякі показники ТІЦ та PR, не міняйтесь з усіма хто трапиться. Деколи заходжу на різні блоги і бачу таку картину, в підвалі блогу розміщено 10-20-30 кнопок різних ресурсів. По-перше, виглядає це смішно, а по-друге, ніякої користі для Вашого блогу такий повальний обмін не принесе.

Велика кількість вихідних посилань з Вашого блогу – це також великий мінус на етапі розвитку молодого ресурсу. Не робіть помилок. Отримуйте природні посилання. Наприклад, зареєструйтеся на 5-10 тематичних форумах з великою відвідуваністю та поставте в підписі посилання на свій блог. Спілкуйтесь, обговорюйте, створюйте теми … таким чином, посилань буде звичайно менше, ніж від прогону, але вони будуть ПРИРОДНІМИ! На перших місяцях життя ресурсу – це те що треба!

Звичайно, що в рамках однієї статті не можливо висвітлити всі помилки та дати всі рекомендації, але … основне та НАДЗВИЧАЙНО ВАЖЛИВЕ, що Ви повинні запам’ятати – це:

1. Хоча б до 6 місяців, ні в якому разі не проганяйте блог по каталогах (статей, сайтів, посилань).

2. Забудьте про монетизацію та заробіток на новому блозі, знову ж таки, хоча б на 6 місяців.

3. Не розпочинайте продавати посилання – по перше, мало хто купить, по-друге, можете отримати АГС.

4. Не обмінюйтесь кнопками та посиланнями, як з переляку, з усіма хто трапиться. Якщо вже вкрай не терпиться – обирайте тільки трастові сайти, які мають хоча б мінімальні значення ТІЦ та PR.

5. НАЙВАЖЛИВІШЕ. Ваша ціль, Ваша мета на перших пів-року розвитку блогу повинна бути одна – написання унікальних, корисних користувачам матеріалів та систематичне наповнення блогу. Пишіть хоча б 3-4 рази в тиждень, чим частіше – тим краше.

Тоді, шановні друзі, прийде час і на Вашій вулиці перекинеться фургон з печеньками)). Блог набуде віку, набуде трасту, почне з’являтись у видачі і відвідувачі прийдуть, нікуди вони не дінуться!

А вже потім можна подумати і про прогони, і про ТІЦ та PR, і про рекламу та заробіток. Ось такі мої поради. Як бажаєте, можете прислухатись, а можете рухатись своїм шляхом, але ці поради, які ми спробували висвітлити в цій статті – це основа вдалого та успішного блогінгу.

Шануйтеся. Буду радий коментарям, доповненням та критиці також)).

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 3, середнє 5,00 з 5)
Loading...