Мініатюри статей в архівах публікацій

unnamed-1

Мої вітання! Сьогоднішня стаття буде про шаблони, а вірніше про доведення тем для WordPress до звичного всім вигляду та функціоналу. Питання, яке я хочу розглянути, зустрічається дуже часто в шаблонах … скажемо так … старого взірця. Це не говорить про те, що такі продукти є погані чи будуть криво працювати, ні, просто така от особливість верстки деяких тем. Стосується це мініатюр (зображень) до статей в архівах публікацій. Скоріш за все багато хто стикався з ситуацією, коли відкриваєш головну сторінку якогось блогу – ніби все нормально, статті йдуть з мініатюрами, та коли переходиш конкретно на певну категорію чи переглядаєш архів публікацій – бачиш матеріали без зображень, бувало таке?

Колись і я з таким стикався, коли почав знайомитись з WordPress, думав що це проблема шаблону і виправити не вийде, змінював теми і т.д. Та виявляється – все дуже просто. Нещодавно до мене звернулась Неля Бажан, в якої була саме така проблема на блозі – головна сторінка відображалась нормально, статті йшли з мініатюрами, а от при перегляді окремих категорій – мініатюр не було.

Довго лити воду не буду – перейдемо до реалізації. Отже, нам необхідно змінити спосіб виводу статей в архівах. Для цього відкриваємо редактором Notepad++ файл нашої теми archive.php. Не раджу робити це з адміністративної панелі блогу – краще скористатись текстовим редактором. В цьому файлі шукаємо наступний шматок коду:

Варто сказати, що цей код може у Вас виглядати трішки по іншому, тобто містити ще деякі рядки, але функція

повинна бути присутня обов’язково. Саме ця функція і відповідає за вивід публікацій в архівах. Ми просто змінюємо метод виводу і замість

ставимо

Тобто кінцевий код повинен мати вигляд:

Ось так все просто – тепер архіви Ваших публікацій будуть виводитись з мініатюрами. Не бійтесь експериментувати, але робіть це за допомогою редактора Notepad++, адже в ньому можна повернутись на крок назад, якщо щось піде не так.

Тепер ще про одне. Час від часу мене запитують в листах, що краще – статична головна блогу чи останні публікації. Користуючись нагодою, хочу висловити свою думку з цього приводу.

Якщо говорити з точки зору SEO, то краще статична головна сторінка блогу, але коли вона краще? Тоді, коли Вам необхідно просувати саме головну сторінку ресурсу. Це буває актуально для сайтів, які займаються наданням певних послуг чи продають якісь продукти, на головній сторінці описані всі переваги продукту (як приклад) і відвідувач, при заході на ресурс, одразу бачить пропозицію. Це комерційні проекти.

Для блогів, які спрямовані на подання інформації, звичайно краще виводити на головній сторінці останні публікації, тому що відвідувач одразу переходить до перегляду матеріалів та вишукує потрібне йому. Тому, якщо у Вас блог, який несе людям корисну інформацію чи особистий щоденник – тоді головна з останніми матеріалами, якщо ж Ваш ресурс “заточений” на продаж чогось (продукти, послуги, консультації тощо) – тоді статична головна, де Ви описуєте основні переваги Вашої пропозиції.

І трішки не в тему: всі чули, що 2-го лютого загинув в ДТП Андрій Кузьменко (Кузьма Скрябін). Я хочу висловити щире співчуття рідним та близьким Андрія, нехай спочиває з Богом. Кузьма – це окремий пласт в українській музиці, який не підпадає під жодне визначення, це було щось особливе. Сам Андрій був щирою, світлою, простою людиною, говорячи його словами – кльовий чувак. Земля йому пухом.