Відкрити меню

З 21 квітня матимемо новий алгоритм Google – удар в спину “немобільним” сайтам

Мої найщиріші вітання! Ех, знову Google нас “тішить” своїми правилами та алгоритмами, вигадуючи нові “мігрені” для вебмайстрів. Цього разу нам пропонують спробувати новий mobile-friendly-алгоритм, який підніме в мобільному пошуку адаптовані сайти, але опустить “немобільні” ресурси. Як все це працюватиме? Дуже просто: всі сайти, які не адаптовані для мобільних пристроїв (на думку Google), будуть просто ігноруватись пошуковою системою і видаватимуться в мобільному пошуку на останніх місцях, а мобільні ресурси будуть підніматись вище. Наприклад, якщо існує декілька сайтів подібної тематики, то на планшеті користувач знайде ті, які мають адаптований дизайн для перегляду на мобільних пристроях.

mobile-friendly

Мої враження від цього нововведення двоякі: з одного боку все вірно, якщо я користуюсь пошуком на планшеті чи смартфоні, то хочу бачити у видачі ті сайти, які коректно себе ведуть на екрані. З другого боку – алгоритм визначення “мобільності” настільки дивний, що змушує задуматись над доцільністю такого “ноу-хау”. Звичайно, я перевірив свої сайти за рекомендаціями і виявив дивну, якщо не сказати більше, поведінку Google по відношенню до аналізу ресурсів.

Варто сказати, що я завжди при створенні сайтів перевіряв зовнішній вигляд на різних пристроях вручну і через сервіси, тому був спокійний на рахунок “мобільності”, та виявилось не все так просто. Отже, Google рекомендує перевірити свої ресурси через mobile-friendly тест:

Тест mobile-friendly

Просто вводимо адресу сайту чи сторінки і тиснемо “Аналізувати”. Під час перевірки головної сторінки webdigest через тест, я побачив те, що і очікував – сторінка оптимізована для мобільних пристроїв.

Сторінка оптимізована

Не дивно, шаблон в мене адаптивний і сайт чудово виглядає на різних пристроях. Потім я вирішив перевірити свій персональний блог www.olegvoloshchuk.com і яке було моє здивування, коли цей ресурс перевірку не пройшов.

Сторінка неоптимізована

Цікаво … шаблон цього блогу також адаптивний, я неодноразово заходив і з планшета, і з смартфона … чому ж тоді Google він не сподобався?

Я почав аналізувати, що саме на сайті могло спровокувати такий результат. Рішення знайшлось там, де я найменше цього очікував: в мене на персональному блозі мініатюри до статей виводились прямокутником 732х250px і саме це (на думку Google) не спонукає до того, щоб сайт вважався мобільним. Дивно, адже чим більші картинки (кнопки) – тим легше користувачам з мобільних пристроїв влучити пальцем … але Google вважає інакше.

Дивно ще й те, що при перегляді сайту на смартфоні, всі зображення чудово адаптуються під розмір екрану і ніяких “косяків” не спостерігається. Ну що ж, вирішив я провести експеримент і змінив розмір мініатюр до 250х250px. Ну звичайно … тепер Гуглу все сподобалось і головна сторінка www.olegvoloshchuk.com стала “оптимізована для мобільних пристроїв”.

Сторінка оптимізована

Але тепер намалювалась друга проблема: якщо Google так себе повів з мініатюрами великого розміру, значить і з ілюстраціями до статей така ж ситуація, а це набагато важливіше, ніж головна сторінка.

Так і є – ті статті, які містять зображення великого розміру (деколи я публікував скріни на всю ширину контейнера), не проходять перевірку на тесті Google, а ті матеріали, які мають не дуже великі ілюстрації, вважаються повністю “оптимізованими для мобільних пристроїв”. Скріни я вже не буду приводити – просто берете URL окремої публікації і перевіряєте на “мобільність”.

Само собою, що я не буду нічого робити, адже перевірити і виправити біля півтисячі статей просто нереально, залишу як є, але на майбутнє прийму до уваги. Надіюсь, що Google вдосконалить свій алгоритм перевірки і видасть реальні результати, адже “в реалі” на планшетах та смартфонах всі мої сайти виглядають чудово.

Отакий сюрприз у вигляді mobile-friendly-алгоритму ми будемо мати з 21 квітня. “Балує” нас Google)). Живете спокійно? Нате Вам Панду! Мало? Нате ще й Пінгвіна! Відійшли? Отримуйте mobile-friendly!

Що робити з цією інформацією вирішуйте самі, переходити на адаптивні дизайни чи ні – особиста справа кожного вебмайстра, але ось такі нові правила вступають в дію вже через 3 дні.

До речі, під “оптимізований для мобільних пристроїв” вважається не тільки адаптивний дизайн сайту, тут підходить і окрема мобільна версія, і плагін для WordPress, головне щоб сайт виглядав коректно на будь-якому пристрої. Візьміть це до уваги.

Бажаю Вам гарного весняного настрою, шануйтеся!

- · · · · -

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 6, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 38 комент
 1. Мирослав сказав:

  Щойно перевірив, чи подобається мій сайт Гуглові… Працює:-)

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Перевірте ще зо 4-5 різних публікацій, це головніше ніж просто стартова сторінка.

   Відповіcти
   1. Мирослав сказав:

    Щойно перевірив. Також публікації подобаються Гуглові. Принаймні тих різних 7, що перевірив:-]

    Відповіcти
 2. Сергій сказав:

  Вітаю! Вельми цікава публікація

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Змушує почухати маківку))

   Відповіcти
 3. Igor сказав:

  Бачу в майбутньому новачкам буде дуже важко розкручувати свої блоги. Просто купити хост буде замало.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну цього завжди було замало. Враховуючи те, що відсоток заходів з мобільних пристроїв росте – це нововведення потрібно мати на увазі при створенні нового сайту однозначно.

   Відповіcти
  2. ML сказав:

   Новачки використовують готові теми, які вже оптимізовані.

   Відповіcти
 4. Оксана Скоц сказав:

  А я от саме вирішила зробити прямокутні мініатюри( Правда ще не у всіх публікаціях змінила. Поки що проходжу перевірку. Але що потрібно усе повертати назад?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну якщо справа буде тільки в мініатюрах – я б радив повернути назад. Наприклад, у мене на персональному блозі, окрім мініатюр, є ще й фото, які розміщені “від краю до краю”, тому тільки зміна мініатюр мені нічого не дасть. Дивіться як у Вас ситуація з окремими статтями – якщо тільки змінивши мініатюру Ви “задобрите” Google, можливо варто все ж таки повернути назад.

   Відповіcти
 5. Андрій сказав:

  Хвиля адаптацій сайту уже наступила досить давно(місяць-два тому), а як веб-розробник це чудово відчув. Добавилось багато хорошої роботи. А взагалі, на мою думку, це нововведення дуже хороше, адже це буде спонукати багатьох власників сайтів нарешті пристосувати свої сайти до телефонів і планшетів, а отже і користувачам буде зручніше.

  Відповіcти
 6. Сергій Грицюк сказав:

  Гугл вже давно (кілька місяців тому) повідомив вебмайстрів через webmasters. Якщо шаблон сайта був неадаптивний, то навпроти цього сайту з’являлось віповідне повідомлення.

  В запропонованому сервісі перевірки на адаптивність є один нюанс: потрібно звернути увагу на доступність всіх елементів сайта для гуглбота в robots.txt. Бувають випадки, коли гуглбот може вважати сайт адаптивним, коли це зовсім не так. Через те, що, наприклад, деякі файли теми закриті для сканування. З цього приводу на моєму блозі є стаття з реальним прикладом, коли сайт зовсім неадаптивний і на планшеті взахалі жахливо відображається, але гуглбот вирішив інакше.

  І в найближчому майбутньому побачить світ ще більш цікавий алгоритм від Гугл під назвою KBT (knowledge-based trust). searchengines.ru/news/archives/google_gotovits_kbt.html

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Те що в Гугла права рука не знає що робить ліва – це факт. Я проводив експерименти з папками в роботсі, так от: якщо відкрити для індексування папку wp-contnet/themes, сайт може вважатись як адаптований, а це повна дурня і з боку ПС взагалі тупо. А про те, що він від посилань відмовився – так це стало ясно ще тоді, коли перестав пейдж ранк оновлятись.

   Відповіcти
 7. Саша сказав:

  Олеже, зверніть увагу ще на рекламні блоки від гугла. Вони у Вас не адаптивні і на мобільному телефоні створюють горизонтальну смужку прокрутки при перегляді статті. Це легко поправити в адсенсі. В мене теж було щось подібне, хтось з блогерів в скайпі порадив, як вирішити цей нюанс. Просто при виборі розміру блоку треба обрати пункт “адаптивний”…

  Відповіcти
  1. Саша сказав:

   … І кнопка “забрати свою копію відеокурсу прямо зараз” також не адаптується під смартфон

   Відповіcти
   1. Олег Волощук сказав:

    А от за кнопку забув, дякую Саша що нагадав 🙂

    Відповіcти
    1. Саша сказав:

     😉

     Відповіcти
  2. Олег Волощук сказав:

   За рекламні блоки я пам’ятаю, вже зареєстрував власний аккаунт на Адсенс, завтра заміню. А то все на дружину реклама стояла 🙂

   Відповіcти
  3. Сергій Грицюк сказав:

   Адаптивні блоки в Адсенс не так давно з’явились – приблизно місяць тому. Вчора Гугл листом нагадав, що такий формат існує і варто використовувати його, інакше можуть бути такі самі наслідки, як з неадаптивним дизайном.
   Ймовірно, що це була масова стандартна розсилка, так як я вже давно використовую адаптивний формат рекламних блоків, а інші формати зняв.

   Відповіcти
   1. Олег Волощук сказав:

    Та за адаптивний формат адсенс гадаю всі чули, але все ніяк руки не доходили поміняти. Тепер “півень клюнув” 🙂

    Відповіcти
   2. ML сказав:

    Вони вже більше року є

    Відповіcти
 8. Роман сказав:

  Дякую за корисну інформацію! А плагін для ВП панацея?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну як сказати … якщо по іншому ніяк не адаптувати, то в принципі так, панацея 🙂

   Відповіcти
   1. Роман сказав:

    Порадьте будь-ласка хороший плагін для оптимізації мобільної версії сайта!

    Відповіcти
 9. MrVigner сказав:

  Нехай гугл засуне собі це алгоритм в чорний вхід свого головного офісу. Не царська це справа, адаптовувати щось там 😀

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Тссс … а то Гугл вчує 🙂

   Відповіcти
   1. MrVigner сказав:

    Нехай чує, почути критику для нього буде корисно 😀

    Відповіcти
 10. Руслан сказав:

  Дуже дякую вам Олег за попередження про зміни в гуглі, яке ви надіслали мені на email.
  Я раніше пробував поставити два плагіни для мобільних версій, але жоден з них не працював. Вирішив ігнорувати, про-те ваша публікація заставила подумати про мобільну версію. Скористався плагіном про який ви написали в одному з постів. Справді ви найшли мабуть найкращий, встановив плагін без проблем, перевірив на смартфоні працює. Первірив декілька сторінок через mobile-friendly тест, тест показав що підходять.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Та немає за що дякувати – користуйтесь на здоров’я 🙂

   Відповіcти
 11. Serpiko сказав:

  Олег, за статтю дякую. Перевірив два сайти один не проходить тест. Я минулого року знайшов 6 англомовних тем адаптованих під мобільні версії – переклав, наскільки зміг розібратися, одна з них власне тест пройшла, тому за тих 4 сайти, які ще у розробці, спокійний. А на сайті заповідника, швидше за все, прийдеться змінювати тему.
  Успіху.

  P.S.УВАГА ВІРУС!!! Сьогодні мене викликали у одну з державних установ, які я обслуговую, вірус зашифрував усі файли. Антивірусна спрацювала – вірус видалила, але коли людина відкрила листа з поштової скриньки – відбулася активація. Тому колеги будьте уважні з листами!
  Олег, дозвольте зробити на вашому сайті рекламу суто українській антивірусній лабораторії Zillya – тестую і встановлюю уже пів-року – задоволений, тому рекомендую, є версія безкоштовна потребує реєстрації – вищий рівень захисту. На жаль у цій установі не встиг встановити зілля, а була – маккафі ентерпрайзе.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Що мається на увазі під “дозвольте зробити на вашому сайті рекламу суто українській антивірусній лабораторії Zillya”?

   Відповіcти
   1. Serpiko сказав:

    Ні, пане Олег, я не маю наміру розпочинати рекламу на Вашому сайті. Я мав на увазі тільки те, що написав у минулому коментарі.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Я спробував на одному ПК з віндою ХР Зілля – скажу відверто, ну не в захваті я … залишив поки, подивлюсь на роботу.

     Відповіcти
  2. Андрій сказав:

   А навіщо повністю замінювати тему? Як на мене набагато ефективніше буде просто адаптувати ту, яка зараз присутня на сайті або використати спеціальний вордпресівський плагін.

   Відповіcти
   1. Олег Волощук сказав:

    Ну кожен вирішує сам, хороші, професійні теми, які вже адаптовані дають зовсім інший вигляд, ніж скажемо плагін, то факт.

    Відповіcти
 12. Івпн сказав:

  Потрібно поважати користувачів мобільних і планшетів, оскільки їх кожен рік стає все більше.
  А, що стосується адаптивності дизайну, то я не помітив особливого приросту трафіку, після установки відповідного шаблону.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну залежно яка відвідуваніть 🙂

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено