Мої найщиріші вітання! Ех, знову Google нас “тішить” своїми правилами та алгоритмами, вигадуючи нові “мігрені” для вебмайстрів. Цього разу нам пропонують спробувати новий mobile-friendly-алгоритм, який підніме в мобільному пошуку адаптовані сайти, але опустить “немобільні” ресурси. Як все це працюватиме? Дуже просто: всі сайти, які не адаптовані для мобільних пристроїв (на думку Google), будуть просто ігноруватись пошуковою системою і видаватимуться в мобільному пошуку на останніх місцях, а мобільні ресурси будуть підніматись вище. Наприклад, якщо існує декілька сайтів подібної тематики, то на планшеті користувач знайде ті, які мають адаптований дизайн для перегляду на мобільних пристроях.

mobile-friendly

Мої враження від цього нововведення двоякі: з одного боку все вірно, якщо я користуюсь пошуком на планшеті чи смартфоні, то хочу бачити у видачі ті сайти, які коректно себе ведуть на екрані. З другого боку – алгоритм визначення “мобільності” настільки дивний, що змушує задуматись над доцільністю такого “ноу-хау”. Звичайно, я перевірив свої сайти за рекомендаціями і виявив дивну, якщо не сказати більше, поведінку Google по відношенню до аналізу ресурсів.

Варто сказати, що я завжди при створенні сайтів перевіряв зовнішній вигляд на різних пристроях вручну і через сервіси, тому був спокійний на рахунок “мобільності”, та виявилось не все так просто. Отже, Google рекомендує перевірити свої ресурси через mobile-friendly тест:

Тест mobile-friendly

Просто вводимо адресу сайту чи сторінки і тиснемо “Аналізувати”. Під час перевірки головної сторінки webdigest через тест, я побачив те, що і очікував – сторінка оптимізована для мобільних пристроїв.

Сторінка оптимізована

Не дивно, шаблон в мене адаптивний і сайт чудово виглядає на різних пристроях. Потім я вирішив перевірити свій персональний блог www.olegvoloshchuk.com і яке було моє здивування, коли цей ресурс перевірку не пройшов.

Сторінка неоптимізована

Цікаво … шаблон цього блогу також адаптивний, я неодноразово заходив і з планшета, і з смартфона … чому ж тоді Google він не сподобався?

Я почав аналізувати, що саме на сайті могло спровокувати такий результат. Рішення знайшлось там, де я найменше цього очікував: в мене на персональному блозі мініатюри до статей виводились прямокутником 732х250px і саме це (на думку Google) не спонукає до того, щоб сайт вважався мобільним. Дивно, адже чим більші картинки (кнопки) – тим легше користувачам з мобільних пристроїв влучити пальцем … але Google вважає інакше.

Дивно ще й те, що при перегляді сайту на смартфоні, всі зображення чудово адаптуються під розмір екрану і ніяких “косяків” не спостерігається. Ну що ж, вирішив я провести експеримент і змінив розмір мініатюр до 250х250px. Ну звичайно … тепер Гуглу все сподобалось і головна сторінка www.olegvoloshchuk.com стала “оптимізована для мобільних пристроїв”.

Сторінка оптимізована

Але тепер намалювалась друга проблема: якщо Google так себе повів з мініатюрами великого розміру, значить і з ілюстраціями до статей така ж ситуація, а це набагато важливіше, ніж головна сторінка.

Так і є – ті статті, які містять зображення великого розміру (деколи я публікував скріни на всю ширину контейнера), не проходять перевірку на тесті Google, а ті матеріали, які мають не дуже великі ілюстрації, вважаються повністю “оптимізованими для мобільних пристроїв”. Скріни я вже не буду приводити – просто берете URL окремої публікації і перевіряєте на “мобільність”.

Само собою, що я не буду нічого робити, адже перевірити і виправити біля півтисячі статей просто нереально, залишу як є, але на майбутнє прийму до уваги. Надіюсь, що Google вдосконалить свій алгоритм перевірки і видасть реальні результати, адже “в реалі” на планшетах та смартфонах всі мої сайти виглядають чудово.

Отакий сюрприз у вигляді mobile-friendly-алгоритму ми будемо мати з 21 квітня. “Балує” нас Google)). Живете спокійно? Нате Вам Панду! Мало? Нате ще й Пінгвіна! Відійшли? Отримуйте mobile-friendly!

Що робити з цією інформацією вирішуйте самі, переходити на адаптивні дизайни чи ні – особиста справа кожного вебмайстра, але ось такі нові правила вступають в дію вже через 3 дні.

До речі, під “оптимізований для мобільних пристроїв” вважається не тільки адаптивний дизайн сайту, тут підходить і окрема мобільна версія, і плагін для WordPress, головне щоб сайт виглядав коректно на будь-якому пристрої. Візьміть це до уваги.

Бажаю Вам гарного весняного настрою, шануйтеся!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...