Вітаю, товариство! Надзвичайно популярні сьогодні різні мобільні пристрої, які мають функцію виходу в інтернет – це зручно, це не прив’язує людину до стаціонарного комп’ютера і дає можливість отримати доступ до мережі з будь-якого місця. Окрім мобільних версій однокласників, вконтакті, фейсбук – користувачі все частіше заходять на сайти, блоги, форуми і т.д. Відповідно, наявність у такого ресурсу мобільної версії підвищує зручність серфінгу і не відлякує користувача косим зовнішнім виглядом на екрані його iPhone, iPod touch і тому подібне.

Мобільна версія webdigest

Експерти говорять, що ресурси, які не мають мобільної версії, вже зараз починають втрачати частину трафіку, а в майбутньому ця цифра буде тільки збільшуватись. От і я вирішив задуматись над “мобілізацією” блогу. Перерив купу інформації, спробував велику кількість рішень, але все ж таки мобілізував вебдайджест.

Виглядає все це дуже просто та привабливо – якщо людина заходить на мій блог з мобільного пристрою, автоматично ідентифікується гаджет, з якого відбувся вхід і користувачеві віддається мобільна версія. Якщо захід відбувся зі звичайного ПК чи ноутбука, то просто нічого не відбувається, блог постає в своєму звичайному вигляді.

На мій погляд – це найкраще рішення в плані створення мобільної версії. Немає ніяких перенаправлень, ніяких піддоменів і тому подібне, все просто: зайшов з iPhone чи iPod touch – отримуй мобільний зовнішній вигляд, зайшов з ноутбука чи компа – на тобі звичайний блог.

Звичайно, що кожне рішення я тестував, переглядав у дії, тому зараз можу спокійно Вам продемонструвати (якщо Ви не маєте можливості зробити це самостійно) як виглядає мобільна версія www.webdigest.com.ua.

Отже, буду показувати на прикладі свого iPhone та встановленого браузера Opera Mini. Коли користувач вводить в браузер адресу блогу, перед ним відкривається головна сторінка у вигляді останніх публікацій, щось на кшталт Twitter. Це дозволяє зробити анонси постів читабельними та з нормальним шрифтом.

Як виглядає мобільна версія блогу

Прокрутивши трішки вниз, відвідувач отримає перелік всіх категорій і сторінок, які опубліковані, та спокійно зможе перейти на кожну з них.

Навігація в мобільній версії

Що стосується самих постів, то вони виглядають цілком пристойно, навіть для мобільної версії. Читабельний шрифт, адаптовані зображення та коментарі – все на належному рівні. Якщо зображення велике – виглядає це наступним чином.

Мобільна версія посту з великим зображенням

З невеликим зображенням все зрозуміло – переглядається все чудово і без всіляких косяків.

Мобільна версія посту з маленьким зображенням

На рахунок форми коментування – виводиться все цілком нормально, якщо у Вас маленькі пальчики і великі кнопочки, то прокоментувати можна без проблем.

Мобільна форма коментування

Самі коментарі – без коментарів 🙂 , можна поставити тверду 5 (чи то пак – зараз 12).

Мобільні коментарі

Як Ви бачите – мобільна версія мого блогу цілком пристойна, робоча, так що можете заходити до мене в гості зі своїх мобільних девайсів.

Особисто я вважаю, що кожному блогеру варто задуматись над створенням мобільної версії свого ресурсу, тому що прогрес не стоїть на місці і кількість iPhon-ів та iPod-ів, з яких виходять в мережу, тільки збільшується.

Якщо Вас зацікавить таке рішення – пишіть коментарі, при необхідності, в наступному пості, я опишу принцип створення мобільної версії блогу на WordPress. На мій погляд – це зручно, сучасно та необхідно з огляду на майбутнє.

Бажаю Вам гарних вихідних та хорошого настрою.

Шануйтеся!

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (ще ніхто не голосував)
Loading...