Відкрити меню

Одна з можливих причин гальмування Windows 10

Не встиг я натішитись новою операційною системою на ПК, як виявив одну дуже неприємну річ – моя Windows 10 почала страшно гальмувати. От просто зависає під час роботи та й все. Я вже встиг розчаруватися, зібрався повертатись на сімку, аж раптом подумалось: “Ну не може бути, щоб операційна система Віндовс 10 була настільки сирою.” Всі останні оновлення інстальовано, все працювало на ура, аж раптом – гальмування, чому? Через що? Мусить бути якась причина.

Виріши я потурбувати Google та пошукати описи проблем, з якими стикаються користувачі windows 10. Скажу відверто, відсотків 90 відповідей, які я знайшов за запитом “причини зависання віндовс 10”, відверта маячня та фантазії “досвідчених” користувачів. Я не буду казати, що сам великий ас в комп’ютерній техніці, звичайно, я можу перевстановити систему, навіть зібрати ПК з нуля, але що причиною гальмування десятки може виступати якась напруга на “південному мості” – відверто не вірив, при тому, що сімка працювала без проблем.

Також не вірилось в “сирість” windows 10, адже з моменту її анонсу вже минуло чимало часу. Продовжив я пошуки й на одному ресурсі, чисто випадково, натрапив на 2 абзаци тексту, які видались мені правдоподібними. Згадав, що гальмування дійсно спостерігались після того, як я залишав свій комп без роботи на деякий час, кудись відходив чи від’їжджав. Спробував я це рішення і дійсно, вінда перестала виснути, все запрацювало стабільно та “гладенько”. В чому ж причина? Тут я прошу врахувати, що це одна з причин гальмування віндовс 10, локально можуть бути й інші проблеми, але саме це рішення допомогло мені повернути систему в нормальний режим роботи.

Вся справа була в тому, що сама система, переймаючись енергоощадженням нашого ПК, відмикала живлення жорсткого диска через 20 хв простою. Тобто, відійшли Ви в магазин чи викурити цигарку з кавою і все, система живлення вінчестера відімкнула і не відповідає. А поки жорсткий диск розкрутиться, практично всі програми починають дико себе вести навіть після відновлення живлення – продовжують висіти, звідси й гальмування.

Рішення цієї проблеми доволі просте. Заходимо в Панель Управління та обираємо Електроживлення. Тут, біля активного плану, тиснемо на “Змінити настройки плану“.

Панель керування Windows 10

Далі тиснемо “Змінити додаткові настройки живлення“.

Панель керування Windows 10

І на пункті “Вимкнути диски через” ставимо 0. За замовчуванням там стоятиме 20 хв, я змінив на 0 і після повторного заходу сюди, цей 0 змінився на “Ніколи”, що по суті одне і те ж. Поставили 0, тиснемо “Застосувати” і “Ок”.

Панель керування Windows 10

Після цього гальмування Windows 10 зникли, все запрацювало як і раніше. Також я поставив ніколи не переходити в режим сну, тому що деякі програми не дуже це розуміють і можна втратити важливі дані.

Панель керування Windows 10

Ось така ситуація. Як і раніше, віндовс 10 залишається для мене чудовою операційною системою, просто не потрібно “пороти гарячку”, а спробувати розібратись в причинах.

Повторюсь, це рішення не є панацеєю, це всього одна з можливих причин. Але якщо у Вас windows 10 починає зависати – спробуйте, можливо саме в електроживленні жорстких дисків і була проблема.

Бажаю Вам гарного дня, шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 7, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 3 коментарі
 1. ML сказав:

  Хех, в мене те саме було колись на сімці. Загалом не рекомендують цю штуку, бо типу зношується вінчестер. А от в режим сну переходжу щодня на ніч. Жодних проблем з програмами не було. Але за місяць такої практики дуже забивається той же вінчестер і оперативка. Треба все одно перезавантажувати ноут і чистити від кешів і іншого програмного сміття.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Та бог знає що робити правильно … після цих маніпуляцій реально десятка як ракета, не нарадуюсь….

   Відповіcти
 2. Serpiko сказав:

  Доброго вечора, Олег!
  Протягом трьох місяців тестував та вивчав операційну систему Linux (8 різних дистрибутивів). Можу констатувати: “Кращої системи за Linux – НЕМАЄ!!!”. Чому так категорично? З 1998 року (першої купівлі комп’ютера – з Windows 5) і по лютий 2017 користувався тільки Windows. Хоча п’ять років пропагую серед клієнтів, яких обслуговую, – вільне програмне забезпечення (в тому числі і Linux та LibreOffice), але з специфікою програмного бухгалтерського обліку і сам не наважувався переводити всіх під Linux (на даному етапі вирішив на 70% ці проблеми). Зараз уже чотири місяці працюю тільки під Лінуксом: 1. Стабільність системи. 2. Швидкість. 3. Без будь-яких очищень реєстру, вірусів, та надоїдливих російських сервісів (mail_ru та тому подібне). І ще один приклад: більше року тому дочка купила новий ноутбук – як виявилося “залізо заточено” тільки під Windows 10. Ліцензійна 10 дорога, ламати систему принципово не хотів (та і іншим не рекомендую), під сімку драйверів немає – переконав на Linux! Висновок: за більше року роботи системи я ані одного разу до неї (системи) не дивився!!! Скарг від дочки немає! Поки що одні плюси від системи Linux – тому РЕКОМЕНДУЮ! Мінуси: прибавиться роботи під час налаштування системи “для себе”.

  Для новачків (маю на увазі тих хто переходить з Windows): Linux Mint 18_1 LTS (підтримка 5 років), конфігурації оболонок: cinnamon, mate, xfce, kde (різні вимоги до параметрів комп’ютера). Для більш старих апаратів: Lubuntu, Xubuntu, Kubuntu. Для шкіл: Edubuntu – система безподобна для навчання! Я не розумію, чому вона (система) досі не запроваджена у школах? Навіщо потрапляти під “дамоклів меч” правоохоронних органів (піратські програми), або ж витрачати шалені державні кошти на Windows – коли без проблем завантажуєш дані системи і спокійно працюєш та навчаєш. Успіху. Serpiko.

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google