Відкрити меню

Мавпізм в блогосфері – на Челябінськ впав метеорит

Вітаю, шановні читачі! Вчора, переглядаючи знайомі мені блоги, читаючи певну інформацію, я зустрічав практично на кожному ресурсі пости про те, як під Челябінськом впав метеорит. Подія звичайно цікава та беззаперечно варта уваги, але знаєте, що мене потішило? Це повний мавпізм всіх блогів на цю тему – ну прямо рефлекс Павлова, впав метеорит – блогосфера взірвалась новинами про цей “знак вищих сил”.

На Челябінськ впав метеорит

Ні, я цілком схвалюю рішення блогерів освітлювати цікаві події в Україні та світі, але не таким чином. На мою думку, падіння метеорита, як новину, повинні освітлювати ЗМІ або їхні електронні версії, блогери ж мають показати свою точку зору.

Переглянувши з два десятки ресурсів, я не побачив яскраво вираженого ставлення автора до цієї новини, просто тра-та-та – впав метеорит. І все – повністю нейтральні пости, повністю байдужі статті.

Колись на блозі я публікував статтю, в пам’ять великому українському акторові – Богдану Сильвестровичу Ступці, але ця втрата українського театру та кінематографу мене дійсно зачепила. Я висловив своє відношення до діяльності Богдана Сильвестровича, до його акторської майстерності – тобто, це дійсно мої особисті переживання.

А от публікацію новини, тільки заради публікації, публікацію постів, тільки заради пошукового трафіку – я вважаю не зовсім коректним заняттям. Хоча, побутує думка, і це правда, що публікація трендових подій, наприклад, про вибори, про той же метеорит, про повені, про землетруси – приносить певну порцію трафіку.

Взагалі то, найгірше, що я помічаю останнім часом – це стирання унікальної, особистісної харизми багатьох блогів. Звичайно, що є неповторні, цікаві та самобутні ресурси і респект їхнім авторам, але більшість блогів позначені міткою “схожий”. Це відбувається не тому, що немає видатних особистостей чи талановитих авторів, все через гроші.

Люди пишуть з оглядом на когось. А взагалі шокуючий випадок – це коли український блогер, українець, розпочинає вести російськомовний блог. І не тому, що він краще розуміє російську мову, а тому, що “там більше трафіку”.

Тема “Під Челябінськом впав метеорит” – це лише приклад, якщо Вам буде цікаво, то поспостерігайте самі. Коли відбудеться якась подія, всеукраїнського або світового рівня – на багатьох блогах з’являються пости на цю тему. І всі ці публікації схожі одна на одну, складається враження, що це звичайний рерайт з якогось електронного видання.

Я дуже хочу, щоб в українському сегменті інтернету з’являлось якомога більше цікавих блогів, щоб українська блогосфера розвивалась та наповнювалась, але, я закликаю всіх бувалих блогерів та початківців – будьте унікальними, неповторними, цікавими та самодостатніми.

Кожна людина – це феномен, це Божий дар, тому – тримайте стержень, тримайте марку та не будьте подібними на когось. Ви – шедевр, пам’ятайте.

Щасти Вам та шануйтеся.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...
Обговорення: 9 коментарів
 1. Pavlofox сказав:

  Людям взагалі властиве мавпування. От зараз всі фанатіють від того корейського співака. Не впевнений, що його згадають років через десять.
  Десь рік тому мені потрібно було знайти кращі пісні за всі часи. То на якомусь сайті було голосування, і користувачі в перші ряди хітпараду поставили пару пісень Леді Гаги. Я так само не впевнений, що років через 10-20 її далі ставитимуть на перші місця хіт-парадів.

  Відповіcти
 2. MedBlog сказав:

  Мавпізм на цю тему я вважаю нормальним явищем. Багатьох ця ситуація з метеоритом зацікавила – вони написали її в свій щоденник. Просто для своєї втіхи, щоб потім колись згадувати про це). Я не думаю, що це погоня за пошуковим трафіком, оскільки по цьому запиту звичайні блоги будуть займати далеко не перші місця у видачі. Нехай люди пишуть про те, що їм хочеться писати.

  український блогер, українець, розпочинає вести російськомовний блог. І не тому, що він краще розуміє російську мову, а тому, що «там більше трафіку».

  Ось це дійсно дуже важлива проблема нашої блогосфери на разі…

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Та якось воно однобічно та під копірку виглядає. Хоча б писали про своє відношення до цієї події, а не суху статистику. На то і блог є блог, як Ви пишете – щоденник, а в щоденник не нотують статистичні дані.

   Відповіcти
 3. ML сказав:

  Блоги уже давно набули новинного характеру, тут немає нічого дивного. А іноді авторський почерк абсолютно не прикрашає блог, хоча тоді відчувається автор 🙂
  В мене теж був метеорит, боюсь потрапив під мавпівство, хоча писав не з блогосферної хвилі.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Я думаю, що навпаки. Якщо немає авторського почерку – це не блог, це ЗМІ, онлайн журнал, що завгодно.

   Відповіcти
   1. ML сказав:

    Копіпаст-ресурс. Або спамоблог 🙂 можна по-різному назвати.
    Я не проти авторського почерку, аби він був якомога грамотнішим

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Ну підтримую, що тут сказати, грамотний авторський почерк в ідеалі – ➡

     Відповіcти
 4. Hanter сказав:

  Пам’ятаю, ще коли закривали ex.ua, я зразу тільки ж дізнався
  про це, розмістив у себе на блозі статтю про те, зо екс закривають.
  і такий пост мені протягом тижня, стабільно приносив 300-350 уніків
  щодня.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   От і я про що … Але не про те, що погано писати про “гарячі” новини заради трафіку я говорю. Та Бог в допомогу, пишіть звичайно, але не списуйте 🙂 Авторська нитка, стержень необхідний …

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google